Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Sun Tzu »

Hm... Przecież lobotomia powinna cię była wyleczyć z psychozy... Może powinieneś się zgłosić z reklamacją?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: Jozin »

ciebie nie wyleczyła.....
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

Post autor: ajaks1 »

    Jozin pisze:
    piotrek pisze:Rozmawiają dwaj biznesmeni:
    - Czy ty też nie płacisz już swoim pracownikom?
    - Tak, już od trzech miesięcy nie daję im wypłaty.
    - I co, przychodzą do pracy?
    - Przychodzą.
    - Wiesz co, to może zaczniemy od nich pobierać opłaty za wejście.
    A wiesz czemu tak jest ?
    Bo zawsze znajdą się tacy co by jeszcze zapłacili by móc przyjść do pracy w niedziele...
    Hasło praca czyni wolnym coraz bardziej aktualne
    Awatar użytkownika
    luc
    VIP
    VIP
    Posty: 1019
    Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: luc »

    Jozin pisze:A tak na poważnie, ludzie, zacznijcie się szanować - nie ma kasy nie ma pracy. W cywilizowanym świecie pracownik nie przychodzi do pracy jak nie dostanie wypłaty za pracę już wykonaną...
    Sun Tzu pisze: Wie pani... Zawsze mi się wydawało, że pracuje się po to, by zarabiać pieniądze za swoją pracę. W momencie w którym za pracę nie dostaje się wynagrodzenia jej wykonywanie mija się z celem. Mogę zrozumieć kilkudniowe opóźnienie ale nie kilkumiesięczne. Proponuję tak: pismo do pracodawcy (za potwierdzeniem odbioru) z żądaniem wypłacenia całej kwoty w terminie 3 dni, a w sytuacji, gdy pracodawca nie zrobi tego to pozew do sądu pracy + zgłoszenie do PIP (moja wiara w skuteczność tej instytucji jest zerowa, ale może stanie się cud). Warto jeszcze zastanowić się nad złożeniem doniesienia do prokuratury.
    W cywilizowanym świecie jest na tyle miejsc pracy,że pracownik może pójść do innej pracy,a jak będzie bezrobotny to też jakoś żył będzie i opłaci rachunki i podatki. Niestety my nie mieszkamy w cywilizowanym świecie i ludzie chodzą z nadzieją,że "panisko się ulituje i zapłaci" a to tylko "przejściowe trudności".Tyle,że wielu cwaniaków nauczyli,że mogą robić "przejściowe trudności" bez końca.

    Czy podejście tych,którzy czekają miesiącami jest złe ? No pewnie ! Ale wynika to z Polskich realiów,nie tylko z głupoty. Nie zapominajmy,że część pracuje bez umowy (umówmy się - nie z własnej winy,po prostu albo tak albo wcale,a urzędy opłat żądają i coś jeść trzeba),a pozostali musieliby i tak oddać sprawę do sądu.A wtedy i tak wypłata za 2-3 lata.Minimum.No i z pracą można się pożegnać od zaraz więc za następny miesiąc - nic.A tacy nagminnie obiecują,że zaraz,że będzie.Jak to oszuści...
    Kolejny raz wspomnę o firmie Trafunek z Dębowca.Pracodawca nie wypłacalny ,na własne pieniądze czeka się bardzo długo,niektóre kobiety które pracują na "kuchni w Dębowcu" czekają na pieniądze po parę miesięcy,praktykowane są zaliczki( w nieraz bardzo śmiesznych kwotach 100zł),lub wypłaty w towarze(zakupy spoż.,paliwo,drzewo),jak dopominasz się o Własne pieniądze to Cię zbywają i słyszysz;"nie dziś","przyjdz pani jutro",szefa dziś nie ma" a jak już jest to i tak całości nie wypłaci.(o ile Cię przyjmie)Mnóstwo osób pracujących na czarno,jak idziesz do pracy to nigdy nie wiesz kiedy do domu wrócisz czy to będzie po 10,12,a może 14 godzinach,oczywiście nikt nie płaci nadgodzin ,niedziele i święta zawsze jadna i ta sama stawka.Mam nadzieję że się im to kiedyś utnie ,bo ten pseudo biznesmen M.Mroczka ,już dorobił sie na nas olbrzymich pieniędzy.
    Mam krewnych w D. którzy u niego nawet pracowali i co nieco mówili, na temat tego biznesmena.Podobno "on nic nie ma" (że niby cały majątek jest na inną osobę). Ludzie plotkują też o jakichś jego powiązaniach politycznych i że najpewniej jest "słupem" jakichś urzędników (i to tam nieznanych),że jeździ z bronią itd. Nie wiem czy to prawda,ale brzmi bardzo ciekawie,tak ciekawie,że chyba powinien to skontrolować ktoś z innego województwa,jakiś CBŚ czy coś w tym stylu,bo jeśli jest w tym coś prawdy i nie jest to wydumane jak to plotka, to grzebanie mu koło d... mogłoby być rozkopaniem sporej afery lokalnej.
    Sun Tzu
    VIP
    VIP
    Posty: 6277
    Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: Sun Tzu »

    oddać sprawę do sądu.A wtedy i tak wypłata za 2-3 lata.Minimum.
    Jak nie masz pojęcia o realiach to może byś czasami powstrzymał swoje kłapanie dziobem i pomilczał, zamiast wprowadzać ludzi w błąd?
    Jozin
    VIP
    VIP
    Posty: 3847
    Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
    Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: Jozin »

    luc pisze:
    W cywilizowanym świecie jest na tyle miejsc pracy,że pracownik może pójść do innej pracy,a jak będzie bezrobotny to też jakoś żył będzie i opłaci rachunki i podatki.
    W lewackim świecie, zielony....
    W cywilizowanym za uczciwą pracę dostaje się uczciwą zapłatę.W terminie i w całości.
    Awatar użytkownika
    luc
    VIP
    VIP
    Posty: 1019
    Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: luc »

    W lewackim świecie, zielony....
    Obecnie luc i tego się trzymajmy :P

    Co zaś do "lewackości":
    jak będzie bezrobotny to też jakoś żył będzie i opłaci rachunki i podatki.
    Czy ja tu coś napisałem o "życiu na zasiłku" ?! Ok,rozumiem skojarzenie z zachodem,ale proszę nie nadinterpretować ! Równie dobrze, mogło mi przecież chodzić (i chodziło !) o sytuację, w której pracownik np. coś był w stanie odłożyć "na czarną godzinę".Kwestia samej możliwości posiadania bilansu na plusie.No ale co ja tam wiem,w końcu obecny "kapitalizm" opiera się na zadłużeniu i na tym,że każdy budżet - państwowy,firmowy czy prywatny musi mieć manko.Ku chwale banksterów którzy uwielbiają relację feudalno-niewolniczą społeczeństwa wobec nich (i polityków którzy siedzą im w kieszeni) ! :kwasny: :cenzura:
    W cywilizowanym za uczciwą pracę dostaje się uczciwą zapłatę.W terminie i w całości.
    Owszem,tylko powtórzę - nasz Polski światek odbiega dość znacznie od norm świata cywilizowanego ponieważ:
    1.Prędzej się doczekasz kasy jak szef zalega,niż wy sądu - a rozpoznać nie zawsze rozpoznasz,do tego niektórzy, widząc stratę, czepiają się nadziei, jak hazardzista - im więcej stracą (im większa należność), tym bardziej (psychologia,psychologia,psychologia)
    2.Jak pracuje się "na czarno" to jest się na łasce i niełasce szefa.
    3.Jak odejdzie się od takiego co nie płacił (czy to zatrudnienie legalne czy nie) ,to szanse na wypłacenie są uważane za mniejsze,a taka osoba jest traktowana jako "zwolniona" - ot potraktowanie jako "samowolne odejście od pracy" albo jako zwolnienie się.
    A tymczasem:
    4.Pieniądze są potrzebne zaraz i na jedzenie i na opłaty i podatki. Powiedzmy sobie szczerze: Jak ktoś nie ma na opłaty to w d..e sobie można wsadzić "racjonalność postępowania" danego "gracza rynkowego",bo nawet alternatywa "zdechnąć z głodu lub zostać niewolnikiem" czy pytanie "czy oddać kasę gangsterowi który do mnie celuje ze spluwy gdy nie mam własnej" są pozorne.Instynkt samozachowawczy wymusi taką,a nie inną reakcję w większości przypadków !

    Żeby reakcja była inna to trzeba albo być samobójczo odważnym,albo mieć dodatkowe informacje,znaleźć trzecie wyjście (czyli realne drugie czy kolejne wyjście z sytuacji w której jest się tak naprawdę "pod ścianą").Z reguły te dodatkowe informacje są tym mniej dostrzegalne im większy strach i desperacja. I z reguły też im więcej taki oszust winien oszukanemu (im większa strata) tym bardziej taki może przy oszuście trwać.Dlaczego ? Proste,bo im większa suma wtopiona tym większe zaangażowanie żeby próbować ją odzyskać.Psychologia...

    Tak to działa ! Cała teoria kapitalizmu,koncepcja "ekonów" i cała reszta teorii wolnego rynku, w praktyce pomija jedną ważną sprawę.Ludzie na rynku nie zawsze są racjonalni ! Z reguły wręcz nie są i na dobrą sprawę - często nie mogą,w końcu są ludźmi nie automatami.


    To jest tak: Jeśli ktoś nie ma spokoju jeśli chodzi o proste kwestie utrzymania,przeżycia - czy to dzięki oszczędnościom,albo to innemu kapitałowi czy pracy to taki ktoś jest w istocie NIEWOLNIKIEM.Różnych łotrów na rynku - często pośrednio.A bezpośrednio - niewolnikiem instynktu przeżycia, desperacji i swojego strachu.I im większy cykor z natury - tym gorzej.Ale trzeba naprawdę - albo dostrzec inne możliwości,albo mieć odwagę (lub głupotę - jeśli to przyniesie złe konsekwencje) by z oszustami którzy nie płacą zerwać.
    Jozin
    VIP
    VIP
    Posty: 3847
    Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
    Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: Jozin »

    odpadam ja.....
    greta25
    Doświadczony
    Doświadczony
    Posty: 60
    Rejestracja: 4 kwietnia 2012, 16:42

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: greta25 »

    Sun Tzu pisze:Wie pani... Zawsze mi się wydawało, że pracuje się po to, by zarabiać pieniądze za swoją pracę. W momencie w którym za pracę nie dostaje się wynagrodzenia jej wykonywanie mija się z celem. Mogę zrozumieć kilkudniowe opóźnienie ale nie kilkumiesięczne. Proponuję tak: pismo do pracodawcy (za potwierdzeniem odbioru) z żądaniem wypłacenia całej kwoty w terminie 3 dni, a w sytuacji, gdy pracodawca nie zrobi tego to pozew do sądu pracy + zgłoszenie do PIP (moja wiara w skuteczność tej instytucji jest zerowa, ale może stanie się cud). Warto jeszcze zastanowić się nad złożeniem doniesienia do prokuratury.
    Ja już u tego oszusta nie pracuję ,napisane ku przestrodze .
    walentyna
    Przyjaciel Forum
    Przyjaciel Forum
    Posty: 204
    Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: walentyna »

    mam pytanie a jak sie pracuje w Argusie? przy solarach wie ktoś, jakie warunki i jak płacą ?
    riko123
    Obyty
    Obyty
    Posty: 53
    Rejestracja: 2 kwietnia 2013, 16:14

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: riko123 »

    Astra Krajowice same szychy ludzie nic nie pomogą podstawiają inne cukierki żeby pakować a potem same zwroty brygadzistka się wydziera zamiast wytłumaczyć dla początkujących odpada taka praca bo nie dadzą rady.
    syrad
    Początkujący
    Początkujący
    Posty: 17
    Rejestracja: 16 lipca 2015, 21:51

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: syrad »

    witam. chce przestrzec wszystkich przed firmą Bud-Max...pracodawca najpierw bardzo ladnie obiecuje, potem odwleka wypłatę i daje marne zalicZki,,a gdy zaczynasz się dopominac o swoje wypiera się wszystkich obietnic..nagle nawet zmienia stawkę godzinowa na mniejszą i nawet po zwolnieniu się pracownika który tego nie wytrzymał nie ma pieniędzy na wypłatę (a przynajmniej tak mowi). zachowanie tego Pana jest żałosne i życzę mu żeby ta jego marną działalność przynoszącą mu zyski za cenę ciężkiej pracybinych szybko upadła, żeby już nikt nie musiał u niego pracowac.
    MariuszJaslo
    Debiutant
    Debiutant
    Posty: 7
    Rejestracja: 18 listopada 2015, 22:26

    Re: BUD-MAX Jasło

    Post autor: MariuszJaslo »

    Firma Płaci zawsze na czas Gdy dostanie przelew to pensję zawszę sa wypłacane pracownikom więc syrad chyba nie mówisz o tej firmie albo jestes zle poinformowany..
    ruda33
    Przyjaciel Forum
    Przyjaciel Forum
    Posty: 254
    Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: ruda33 »

    Koledzy i Koleżanki jeśli chcecie zarabiać duze pieniązki zakładajcie swoje firmy przyjmijcie do pracy ludzi dajcie im po 3.000 zł bedą was chwalić.A po kilku miesiącach porozmawiamy czy dalej firma dziala.
    krolik
    Przyjaciel Forum
    Przyjaciel Forum
    Posty: 398
    Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

    Re: Czarna Lista pracodawców w Jaśle i okolicach

    Post autor: krolik »

    Oczywiście bo jakby płacili tyle każdemu pracownikowi to by nie mieli aut wysokiej klasy,willi,wczasow na Karaibach i zakupów w USA.
    ODPOWIEDZ