Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: Jaślanka11 »

I znowu Podkarpacie bastionem zacofania :dobani:
Jak to się dzieje, że większość ludzi na naszym terenie w wieku 30-50 lat jednoznacznie odcina się od paranoicznych poglądów Kaczyńskiego, a kiedy przychodzi do ogłoszenia wyników wyborów okazuje się, że tu Kaczyński święci triumfy?
Czy to tylko wina roszczeniowego nastawienia do życia, czy klerykalnego przywództwa, czy może chodzi o coś więcej :szok: ?
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: rondo »

Powiem tak według mnie to sa przyklady paranoicznych pogladów i dzialań
1) Wtargniecie do biura poselskiego z pistoletem i finką http://www.wiadomosci24.pl/artykul/atak ... 65013.html
2) Nawoływanie przez polityka - ministra dodatkowo - do dozynania watachy http://www.tvn24.pl/-1,1524795,wiadomosc.html
3) Straszenie wojna na forum PE - tez przez ministra http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... wojna.html
4) opowiadanie o prezydencie RP , ze gdzies poleci ... i sie zmieni http://www.youtube.com/watch?v=86GcCrR4R_s
5) kłamstwa na temat smierci polityka i zarzut preparowania mediów http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... zpospolita
Ja widzisz podałem przykłady paranoi nie Kaczyńskiego , wrecz przeciwnie , kilka z nich skierowane w jego strone .
I nie szafuj pojeciem "wiekszosc uwaza " a jak juz to podaj na jakiej podstawie to piszesz , traktujesz wyniki jakichs wyborów do podstwy tych stwierdzeń ? Których , konkretnie , bo wczorajszych chyba jeszcze nie posiadasz ?
Jak narazie to Ty wysuwasz roszczenia do pogladów , pogladów wolnych ludzi w wolnym kraju . Uwazasz ze mieszkasz w zacofanej krainie ?
W czym problem by to zmienic ?
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: Jester »

PISu nie kocham, głosowałam na inną partię i to nie dlatego, że tę partię popieram, tylko dlatego właśnie aby zapobiec wygranej PISu.
Ale ni cholery nie rozumiem dlaczego popieranie partii X ma być dowodem zacofania i umysłowych niedostatków, a popieranie partii Y dowodzi błyskotliwości i wróży zdobycie NOBLA w przyszłości??? Czy wszyscy głosujący na PO to tytani intelektu? Czy wszyscy zwolennicy Palikota to postępowi antyklerykałowie planujący noc długich noży w zakonach? Czy wszyscy, który zagłosowali na PSL szli do urny ciągnąc za sobą pług, obuci w gustowne gumofilce wyściełane słomą? Kogo tam jeszcze mamy: Korwin-Mikkego, zatem: czy jego stronnicy obowiązkowo stroją się w muchy i odmawiają kobietom praw wyborczych? I czy każdy kto głosował na PIS pomyka zimą w moherowym berecie i gania do kościoła co kwadrans?
Dlaczego nie potrafimy w sposób wyważony wyrażać swoich opinii, nie obrażając przy tym przeciwników? Czy naprawdę musimy przypiąć tym innym łatkę nieuków, tępaków, wsteczników?
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: mała111 »

Myślę że powód jest jeden większość z "tych" młodych nie idzie głosować za to od 50 wzwyż idą prawie wszyscy i oczywiście głosują na PIS :mur:
Przecież autorka postu nie obraźiła nikogo takimi epitetami jak powyżej ,bynajmniej ja nie widzę :szok: chyba że ślepa jestem :rotfl:
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: mała111 »

a tak odpowiadajac na pytanie w temacie to dlatego że mieszkamy w "Pisolandzie" :D brakuje tylko ul.Pisowskiej :padam:
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: rondo »

Według waszego rozumowania gdzie wygrywa PIS tam jest zacofanie ?
Chicago wygrało PIS
Mińsk - zwyciestwo PO
Naprawde żal mi gdy czytam takie wypowiedzi nie szanujace woli wyborców . Chcecie niby spokoju w kraju a sami znów zaczynacie podziały na lepszych i gorszych i wojenkę - jutro zaczniecie krzyczec o machaniu szabelką ?. Jak tam na górze ma byc inaczej skoro to podobno odzwierciedlenie tego co tu na dole sie dzieje ?
Taka jest wasza tolerancja na inne poglady ?
Czy nie mozna jak Jester miec inne poglady a jednak nie zarzucac komus zacofania ? To takie trudne ? Wstyd .
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: avicularia »

Pytanie retoryczne:
Dlaczego Polacy mieszkający od 20 lat poza granicami Polski, płacący podatki w innym kraju, opłacani przez inny kraj mają decydować kto rządzi w Polsce, w której nie żyją?
Polonia Amerykańska ,żyjąca ciągle mitem emigracji sprzed stanemu wojennego, podbija poparcie dla danej grupy politycznej. Dzieci tych emigrantów często nie mówią dobrze po polsku, a oni sami Polskę ostatni raz widzieli w 1989 roku.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: juve_fan »

Jaślanka11
"paranoiczne poglądy"
"zacofanie"

Głosując na inną partię pozbywasz się tego niechlubnego balastu. Mniejsza z tym, że przeczysz logice, że nie dostrzegasz twardych faktów i że dajesz się zwieść jak większość obywateli.

Głupota jest błogosławieństwem. Szczątkowa wiedza przy świadomości, że się jest mądrym (niezacofanym i nieparanoicznym w tym przypadku) jest tragedią.
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: rondo »

avicularia chcesz im odebrać prawo bycia Polakiem ? Tym którzy np. w LA wybrali PO też ? Czy tylko tym którzy głosowali na PIS ?
Zabrać im obywatelstwo ? Juz tacy byli co zabraniali wyjezdzać na zachod , a jak pozwalali to bez powrotu . To jest postulać wolnosci i nowoczesnosci ? Dziwne ze zarzuca się nacjonalistyczne zachowania innym kiedy głosi sie takie rzeczy .
Gdzie byliscie kiedy fanatycy z RAś gwizdali podczas hymnu Polski ? Gdzie był ten który podobno walczy z nacjonalizmem i chce dozynac obywateli RP ?
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: avicularia »

to było pytanie retoryczne jak zaznaczyłam na początku, ale jak niektórzy nie wiedzą, co to znaczy to tłumaczę: Pytanie retoryczne czyli pytanie niewymagające odpowiedzi :)
Co to za Polak, co nie widział Polski przez kilkanaście lat? Co to za Polak, co uciekł jak tchórz z Polski w czasie koszmarnego kryzysu lat osiemdziesiątych, a teraz nazywa siebie patriotą? Co to za Polak, co dzieci po polsku nie uczy mówić? Co to za Polak, co świętuje Halloween i zjada indyka w amerykańskie Święto Dziękczynnienia ( czyli przybycie Anglików do Ameryki w 1620 roku - bardzo polskie święto :D :D )? mogłabym tak długo...ale młodzież urodzona po 1990 roku nie zrozumie.
Reasumując:
fajnie być patriotą....na ogległość :]
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: rondo »

Znasz ich wszystkich ? Wiesz ze wyjechali uciekli z tchórzostwa ? Nie uwazasz ze generalizowanie jest nie na miejscu ?
Tak samo oceniasz tych ktorzy wyjechali w ciagu ostatnich 10-15 lat i wyjezdzają dziś w poszukiwaniu swojego miejsca ?
Dlaczego myslisz ze mlodziez nie zrozumie , uwazasz ich za ludzi ktorzy nie maja pojecia o historii , czesto slyszanej nie w szkole TV , tylko np. od znajomych , rodziny ? Znów bedziemy dzielic na młodych nieswiadomych , starych z lukami pamieci itd.? To jest sposob na normalnosc ?
Jak widze najwieksza chcec dzielenia maja Ci ktorzy zarzucaja innym wojenkę polsko-polską .
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: avicularia »

Nie uważam,żeby ktoś, kto nie żyje w Polsce, która jest pełna wad,ale i pełna zalet, miał prawo decydować za tych, którzy tu mieszkają i ponoszą tutejsze trudy życia. A co do uciekinierów..ups emigrantów sprzed 89 roku, to tak, wszyscy zwiali z tonącego okrętu, a teraz udają patriotów i nazywają siebie Prawdziwymi Polakami.. śmiech.
rondo to jest tak, jakbym ja decydowała o tym, jakimi prawami ma się rządzić Twoja własna rodzina, mimo że nie wiem jak ona wygląda i jakie ma potrzeby
Ostatnio zmieniony 10 października 2011, 13:20 przez avicularia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: non serviam »

Nie maja już czymś przyciagnąć wyborców gdyby elektorat PiS przeniósł się na Nową Prawice to by w tedy wygrali wybory i by zaszły zmiany w Polsce zniszczyli by w tedy PO
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: rondo »

non serviam moze nie jestem orłem matematycznym ale pokaż mi to na liczbach bo nie daje rady ;) I nie rób tego bledu co porzednicy chcacy na siłe by ludzie glosowali wedlug ich widzenia , jak to mialoby się odbyc ? Wychodzi Kaczyński i mówi " ludzie nie glosujcie na mnie tylko na Janusza Korwin-Mikke(go) ? Albo Jarek poszedłby do Janusza mówiac " masz moj elektorat " ? :-) I blgam nie pisz o niszczeniu bo upodabniasz sie do tych których wypowiedzi dałem na poprzedniej stronie a to znow wojenka polsko-polska ktorej podobno wszyscy maja dosc
avicularia jesli znasz motywy wyjazdu tych wszystkich ludzi , znasz ich zycie codzienne zycie , wiesz czego ucza swoich dzieci , i pozbawiasz praw obywatelskich wszystkich emigrantów - OK twoj poglad . A obcokrajowcy mieszkajacy w Polsce ?
Powinni głosowac w swoich krajach czy pozbawiac ich tego prawa i dawać im to prawo w kraju pobytu ?
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

Re: Dlaczego PiS wygrywa już tylko na ścianie wschodniej

Post autor: non serviam »

Kaczyński nie musi nic mówić gdyby Nowa Prawica wydała tyle kasy co PiS i PO na kampanie i startowali by w całym kraju do dużo wyborców by glosowało na nich
!! Ale z Prawicą się walczy w Polsce
ODPOWIEDZ