Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
kingsofleon
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 20 stycznia 2011, 09:20

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: kingsofleon »

aldona75 pisze: Podejrzewam że to posadka nie za najniżsą krajową :/
Nie no, fortunę zarabia. W urzędach kokosów się nie zarabia, ale co kto lubi.
Inflorescentia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 9 marca 2012, 13:03
Lokalizacja: RJS

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Inflorescentia »

Nie chodzi o to czy kokosy czy nie, ale płaca na pewno nie jest adekwatna do wykonywanej pracy.
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Szeherezada »

Inflorescentia pisze:Nie chodzi o to czy kokosy czy nie, ale płaca na pewno nie jest adekwatna do wykonywanej pracy.
Zgadzam się.
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: clashtorny »

Jak tam koleżanki i koledzy forumowicze z kursami w tym roku pochwalcie się jakie są realia zapisów na kursy od której ludzie stoją przed urzędem, czy ciężko się dostać i czy ktoś już się zapisał na dwa kursy bądź więcej :)? Osobiście to idę jutro z kumplem na zapis na CNC to zdam relację :)
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: houseMd »

ostatnio jak sie chcialam zapisac na kurs zgodny z moim wyksztalceniem, gdyz jak jest napisane w ustawie o promocji zatrudnienia chcialam podniesc swoje kwalifikacje zawodowe to mnie nie zapisali ( co koncem koncow okazalo sie bledem, bo powinni), poniewaz zapisywali tylko panie z wyksztalceniem srednim. najlepsze w tym wszystkim jest to ze moje kolezanki ktore rowniez chcialy sie zapisac na ten kurs - maja wlasnie srednie - nie zostaly zapisane.
nie wiem po co oni na spisie kursow podaja ze na kurs moga zapisac sie osoby zarejestrowane i posiadajace CO NAJMNIEJ wyksztalcenie srednie skoro i tak tego nie przestrzegaja, a jesli juz to wybiorczo. ja bym tych wszystkich urzednikow z pup jaslo sama wyslala na kurs. kurs majacy na celu zaznajomienie ich z obowiazujacaymi ustawami i prawami. bo kurs parzenia kawy juz dawno skonczyli.
ŚmIaŁeK
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 20 lipca 2011, 20:06

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: ŚmIaŁeK »

Może ma ktoś jakieś oferty pracy dla kobiety :P
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: clashtorny »

Kurcze ja się zapisałem w sumie na ten kurs aktywizacji zawodowej jest z tego kasa a i czegoś można się nauczyć :) tylko problem w tym że są grupy 15-osobowe i lista oczekujących jest ponoć długa ;/ i nie mam pewności czy i na który miesiąc się dostanę ;/ co do tych warunków dostania się lub nie na kurs to się zgadzam, czarują jak tylko mogą moja była dziewczyna też chciała się zapisać ale było "ALE" a następnego dnia jej koleżanka dostała się na ten kurs z identycznymi kwalifikacjami bez problemu XD PARANOJA
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: zielony87 »

Paranoja to jest załatwianie czegokolwiek w urzędzie pracy i cały ten nasz "Rynek pracy" (nie tylko Jasielski) ot co... A co do samych kursów - sam myślałem
o próbie zapisywania się na to CNC, ale w końcu dostałem wcześniej pracę (bez pomocy urzędu pracy,a jakże ;) ),właściwie poza tym CNC i TIGiem na który skończyli nabór to nie ma za bardzo użytecznych kursów,bo te wszystkie budowlane to kiepsko może być (wiadomo jak z branżą budowlaną w Polsce),a magazynier, ogrodnik,fotograf po kursie z PUP czy zdun to będą mieć chyba dalej problemy ze znalezieniem pracy w większości tu czy w województwie nawet...
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Podolski »

Witam wszystkich bezrobotnych (z własnej i niewłasnej przyczyny)

Czy WY ludzie liczycie na to, że PUP w Jaśle załatwi Wam pracę ???

Na początku, przytoczę Wam jedno zdanie wypowiedziane przez Panią Annę Hawliczek (zastępcę kierownika PUP w Jaśle) w dniu 26 marca 2013.

" Na koniec grudnia 2012 roku, najliczniejszą grupą wśród zarejestrowanych bezrobotnych są osoby w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat – 3.194 osoby (30,7 % wszystkich bezrobotnych). Drugą, co do wielkości grupę stanowią osoby w przedziale wiekowym do 24 lat – 2.363 osoby (22,7 %) ... "

Macie następujące możliwości:

1.Wyjazd za granicę (jednak najlepiej kogoś znać, kto wcześniej tam pracował .... z pośrednikami i prywatnymi ogłoszeniami bywa to różnie)

2. Spróbować poszukać pracy na własną rękę - napisać CV, list motywacyjny, wraz z doświadczeniem zawodowym (o ile takie jest).
Nie gwarantuje to jednak powodzenia, bo niby gdzie w Jaśle lub okolicy można znaleźć dobrze prosperujący zakład pracy ???

3. Mieć tzw "plecy" .... i o nic się nie martwić, tylko czekać jak sami z PUP zadzwonią, lub dana osoba załatwi pracę.

4. Próbować coś zmienić w Jaśle, żeby otworzyły się jakieś perspektywy dla młodych (ta opcja wymaga jednak więcej czasu, ale dlaczego nie warto spróbować ???)
Więcej w wątku "KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???" (Proponuję przeczytać cały)
W skrócie: zmiana nieudolnych rządzących i "wymiana" ich na ludzi kompetentnych potrafiących przyciągnąć kapitał z zewnątrz umożliwiający powstawanie nowych miejsc pracy (zarówno dla mieszkańców Jasła, jak i okolicznych miejscowości)

5. Rozwijać swoje umiejętności, żeby pozostać konkurencyjnym na bardzo nasyconym rynku pracy.
Inwestycja w siebie jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła (na staże z PUP raczej bym nie liczył)


Co do PUP w Jaśle:
- Biurokracja powinna zostać ograniczona do minimum (w dobie internetu, wiele spraw można załatwić właśnie w ten sposób)
- Osoby tam zatrudniane powinny przechodzić wstępną weryfikację umiejętności i kompetencji (należy skończyć z ustawionym "naborem", który i tak da pracę wcześniej "rekomendowanemu" kandydatowi) ...
Należy również zwracać baczną uwagę na kulturę osobistą tych ludzi.

Urzędnicy państwowi nie powinni zapominać, za czyje podatki pracują, a w związku z tym najlepiej jak się da im służyć.

Pozdrawiam wszystkich ....i życzę powodzenia w szukaniu pracy.
Wiem, że to: "Mission Impossible", ale nie należy się poddawać:)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: clashtorny »

zielony87 pisze:Paranoja to jest załatwianie czegokolwiek w urzędzie pracy i cały ten nasz "Rynek pracy" (nie tylko Jasielski) ot co... A co do samych kursów - sam myślałem
o próbie zapisywania się na to CNC, ale w końcu dostałem wcześniej pracę (bez pomocy urzędu pracy,a jakże ;) ),właściwie poza tym CNC i TIGiem na który skończyli nabór to nie ma za bardzo użytecznych kursów,bo te wszystkie budowlane to kiepsko może być (wiadomo jak z branżą budowlaną w Polsce),a magazynier, ogrodnik,fotograf po kursie z PUP czy zdun to będą mieć chyba dalej problemy ze znalezieniem pracy w większości tu czy w województwie nawet...
Ha ha ha na TIG'a chciałem też iść ale wymagania to: trwale bezrobotny XD czyli dłużej niż rok z tego co się orientuję
madolek125
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwietnia 2013, 23:12

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: madolek125 »

Na terenie powiatu jasielskiego powstaje stowarzyszenie na rzecz bezrobotnych, wszystkie osoby, którym nie obce są sprawy bezrobocia i dysponuję wolnym czasem i chciałyby się zaangażować w działalność zapraszamy do współpracy. Tel. 788753089
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: clashtorny »

Zapisałem się dziś na kurs CNC choć pani nie spodobało się że jestem po technikum telekomunikacji XD tak jakby ona się znała na tym co się robi a czego się w technikum nie robi :D podejrzewam że nie jeden człowiek z zawodówki po kierunku tokarz nie widział tokarki na oczy a przez człowieka który kwalifikuje osoby na kurs zostanie nań zakwalifikowany tylko i wyłącznie ze względu na kierunek wykształcenia tak jakby z góry określano że człowiek w innym kierunku niż tokarz nie miał do czynienia z tokarkami XD tak jakby nagle pracownicy UP mieli misję do spełnienia "wysyłając ludzi po kierunku na dany kurs sprawimy że znajdą po nim od razu zatrudnienie" A rzeczywistość jest taka że nie ważne czy wysłany zostanie na taki kurs delikwent po kucharzu czy tokarzu na CNC, mogą go obaj zaliczyć na 100% nauczyć się czegoś nowego mieć kolejny papier i nie znaleźć zatrudnienia. Ogólnie zasady przyjmowania na kursy są beznadziejne, nie liczy się zaangażowanie, chęć zmiany swojej sytuacji na bezrobociu tylko i wyłącznie wąskie ramki warunków przyjęcia m.in. trwale bezrobotny, wiek minimum 50 lat - przykład wiekówki kurs spawacza TIG niech mi ktoś wyjaśni po co 50-letniemu człowiekowi kurs na spawacza, podejrzewam że mając tyle lat taki człowiek ma ogromne doświadczenie nie tylko jako spawacz, więc mogliby dać szansę młodym ludziom żeby miał kto pracować na naszych rodziców emerytury bo na swoje i tak już nie zarobimy :(
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: houseMd »

w suemie to nie wiem dlaczego pani sie nie spodobalo ze jestes tech. telekom. jak ja sie chcialam zapisac na kurs to mi powiedzieli ze to sa kursy organizowane po to aby ludzie sie mogli przekwlifikowac wiec w sumie zgodnie z tym to z otwartymi ramionami cie powinna zapisac a nie jeszcze krzywo patrzec. w koncu to jest przekwalifikowanie sie z tech telekom na tego cnc. widze ze za kazdym razem w tym urzedzie mowia co innego. bo jak ja sie chcialam zapisac na kurs to nie moglam bo juz mam wyksztalcenie w tym kierunku. na ciebie widze krzywo patrzyli bo nie masz. paranoja!!
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: houseMd »

poppy pisze: ja już jestem zarejestrowana w Krośnie i bardzo mnie to cieszy :D wizyty są bez porównania z Jasłem - bardzo przyjemne :D
a ze tak zapytam jestes zameldowana w krosnie? bo interesuje mnie czy mozna zarejestrowac sie w innym urzedzie pracy jako osoba bezrobotna ( nie poszukujaca pracy) niz tylko tez do ktorego sie przynalezy ze tak powiem.
ewa10
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 17 stycznia 2012, 13:26

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: ewa10 »

Trzeba być zameldowanym w danym mieście
ODPOWIEDZ