Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Wydarzenia i komentarze z Jasła
inwestor_GPW
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 8 marca 2012, 15:37

Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: inwestor_GPW »

Witam wszystkich pasjonatów giełdy_GPW, informacja z dnia dzisiejszego:
LENTEX_Gamrat S.A.
Rekomendacja Zarządu spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" S.A. w sprawie wypłaty dywidendy za rok 2011
Podstawa prawna, Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie
Treść raportu:
Zarząd Zakładów "Lentex" S.A. z siedzibą w Lublińcu niniejszym zawiadamia, iż w dniu dzisiejszym powziął informację od spółki zależnej Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" S.A. z siedzibą w Jaśle (dalej "Gamrat"), o podjęciu przez Zarząd Gamrat w dniu 08 marca 2012 roku uchwały w sprawie zarekomendowania Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Gamrat podjęcia uchwały w sprawie wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2011 w wysokości 1,50 zł (słownie: jeden złoty pięćdziesiąt groszy) brutto na jedną akcję Gamrat. Całkowita kwota proponowana na wypłatę dywidendy wynosi 14.002.500,00 zł (słownie: czternaście milionów dwa tysiące pięćset złotych).W opinii Zarządu Gamrat, wyniki finansowe osiągnięte przez Gamrat w roku 2011 dają obecnie możliwość wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2011 we wskazanej powyżej wysokości.
hm, :hurra:
ewa.kurska
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 20:50

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: ewa.kurska »

No i co teraz powiecie ci co tak jojczeliście nad sprzedażą Gamratu ? Gamrat za czapkę gruszek ? Wystarczył rok aby firma wypracowała wielokrotnie większy zysk niż za poprzednich rządów. Prywatne zawsze będzie lepiej zarządzane i wszyscy skorzystają.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: yorker »

Bedę bił brawo jeśli dzisiejsza decyzja w sprawie wypłaty dywidendy jest jedyną jaka w się GAMRATOWI w ogóle zdarzyła.

Ktoś coś wie o wcześniejszych wypłatach?
bizon
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2012, 07:38

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: bizon »

A co na to juve-fan autor tematu "Gamrat za czapkę gruszek" ? Był na forum o 16.25 i nic ? :szok:
Firma w dobrej kondycji to fakt, ale pracownicy nic nie lizną z tej dywidendy bo nie mają akcji, a te 14 baniek powędruje do kieszeni właścicieli. Ot cały kapitalizm ,co gorsze popierany przez partie prawicowe i o zgrozo robotników.
inwestor_GPW
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 8 marca 2012, 15:37

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: inwestor_GPW »

Jak wiemy, LENTEX kupił Gamrat. Plany Lentexu na 2012:
1. Przychody ze sprzedaży – 181,05 mln PLN
2. Wynik brutto na sprzedaży -38,22 mln
3. Zysk na działalności operacyjnej – 11, 99 mln PLN
4. Zysk netto - 7,1 mln PLN
Prognoza wyników finansowych Spółki na 2012 dotyczy tylko i wyłącznie wyników jednostkowych Zakładów Lentex SA.
Prognoza nie uwzględnia ewentualnych dywidend uzyskanych z tytułu posiadanych akcji i udziałów. [Czyli dywidenda z Gamratu nie jest w tych cyfrach ujęta]. Można porównać wyniki Gamratu z wynikami Lentexu - czy cena zakupu akcji była właściwa ? Za 01.2012 r. Gamrat miał 15 mln zł przychodów i 0,7 mln
zysku. Łatwo wyliczyć kto jest kim w tej układance. :chytry:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: dragoness »

ewa.kurska pisze:No i co teraz powiecie ci co tak jojczeliście nad sprzedażą Gamratu ? Gamrat za czapkę gruszek ? Wystarczył rok aby firma wypracowała wielokrotnie większy zysk niż za poprzednich rządów. Prywatne zawsze będzie lepiej zarządzane i wszyscy skorzystają.
Zysk wypracowała? Chyba ze sprzedaży np. pionu energetycznego. Właściciel sprzedaje wszystko, co jest nie ujęte w umowie prywatyzacyjnej, a jak nie może, to puszcza w dzierżawe. Wykładziny już popłynęły.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: juve_fan »

bizon pisze:A co na to juve-fan autor tematu "Gamrat za czapkę gruszek" ? Był na forum o 16.25 i nic ? :szok:
Firma w dobrej kondycji to fakt, ale pracownicy nic nie lizną z tej dywidendy bo nie mają akcji, a te 14 baniek powędruje do kieszeni właścicieli. Ot cały kapitalizm ,co gorsze popierany przez partie prawicowe i o zgrozo robotników.
Widzę, że bardzo liczysz się z moim zdaniem, bo przywołujesz mnie w dwóch tematach. Cieszę się, że jestem dla Ciebie tak opiniotwórczy.

Śmieszy mnie, że jarasz się "zyskiem" Lenteksu, który lwią część dochodów zawdzięcza sprzedaży temu o czym pisała @dragoness. Dajmy czas czasowi, jak na razie to bardziej bym się przejmował transakcją Terketu i motywami jakimi kieruje się Lentex w tej sprzedaży
bizon
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2012, 07:38

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: bizon »

juve_fan pisze:
Widzę, że bardzo liczysz się z moim zdaniem, bo przywołujesz mnie w dwóch tematach. Cieszę się, że jestem dla Ciebie tak opiniotwórczy.
Jak chcę się pośmiać ,zamiast oglądać kabaret wchodzę na forum poczytam Twoje wypociny i ubaw po pachy. :D
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: yorker »

juve_fan pisze:
bizon pisze:A co na to juve-fan autor tematu "Gamrat za czapkę gruszek" ? Był na forum o 16.25 i nic ? :szok:
Firma w dobrej kondycji to fakt, ale pracownicy nic nie lizną z tej dywidendy bo nie mają akcji, a te 14 baniek powędruje do kieszeni właścicieli. Ot cały kapitalizm ,co gorsze popierany przez partie prawicowe i o zgrozo robotników.
Widzę, że bardzo liczysz się z moim zdaniem, bo przywołujesz mnie w dwóch tematach. Cieszę się, że jestem dla Ciebie tak opiniotwórczy.

Śmieszy mnie, że jarasz się "zyskiem" Lenteksu, który lwią część dochodów zawdzięcza sprzedaży temu o czym pisała @dragoness. Dajmy czas czasowi, jak na razie to bardziej bym się przejmował transakcją Terketu i motywami jakimi kieruje się Lentex w tej sprzedaży
Na co mamy dać czas czasowi? :rotfl:

Lentex...Lentex, widać wyraźnie, że duża polska firma szuka kapitału, aby przejąć spółki, które bardziej jej odpowiadają...
może Tarkett będzie lepszym właścicielem dla wykładzinowej części Gamratu...?

ja spokojnie poczekam na wynik rozmów
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: juve_fan »

yorker pisze: Na co mamy dać czas czasowi?
Wiedziałem, że określenie Tuska "czas czasowi" nie pozostanie bez echa i zostanie wyśmiane. Piona :ok:
yorker pisze: Lentex...Lentex, widać wyraźnie, że duża polska firma szuka kapitału, aby przejąć spółki, które bardziej jej odpowiadają...
może Tarkett będzie lepszym właścicielem dla wykładzinowej części Gamratu...?

ja spokojnie poczekam na wynik rozmów
O ile wiem to wykładziny miały być sztandarowym produktem Lenteksu.

Ja cały czas jestem sceptykiem, bo wiem jaką renomą na giełdzie i w jaki sposób traktowany jest Pan Moska. Jestem sierotą po Nammo i chyba tak już zostanie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: Sun Tzu »

Fragment karty prywatyzacyjnej, czyli do czego zobowiązał się Lentex:

Umowa sprzedaży akcji, w okresie 30 miesięcy od dnia przeniesienia akcji na rzecz Inwestora, nakłada na Inwestora m.in.:

obowiązek prowadzenia przez Spółkę „Gamrat” S.A. lub podmioty, wobec których Spółka jest lub będzie Podmiotem Dominującym podstawowej działalności gospodarczej Spółki;
zakaz rozwiązania Spółki, jak również zakaz dokonania przez Spółkę całkowitego rozporządzenia przedsiębiorstwem Spółki lub jej wszystkimi składnikami majątkowymi w ramach jednej lub wielu transakcji, za wyjątkiem zbycia na rzecz podmiotów, wobec których Spółka jest lub będzie Podmiotem Dominującym;
zakaz obniżania kapitału zakładowego Spółki, poniżej jego poziomu z dnia zamknięcia, chyba że Sprzedawca wyrazi na to pisemną zgodę.
W w/w Umowie, w okresie 30 miesięcy od dnia przeniesienia akcji na rzecz Inwestora, Inwestor zobowiązał się do przeprowadzenia inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe, zdefiniowane zgodnie z ustawą o rachunkowości. Ustalono, że gwarantowane inwestycje mogą zostać sfinansowane także ze środków pochodzących z podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. Gwarantowane inwestycje będą dotyczyć Spółki „Gamrat” S.A. bądź podmiotów wobec niej zależnych ale zlokalizowanych na terenie powiatu jasielskiego lub miasta Jasła.

Realizacja w/w zobowiązań została zabezpieczona kwotami gwarancyjnymi określonymi w Umowie.

W wyniku negocjacji ustalono również elementy pakietu socjalnego:

30 (trzydziesto) miesięczny okres od dnia przeniesienia akcji na rzecz Inwestora, zobowiązujący Kupującego do spowodowania, aby Spółka „Gamrat” S.A. utrzymała zatrudnienie na poziomie co najmniej 650 (sześćset pięćdziesiąt) etatów, w tym przede wszystkim bezpośrednio służących produkcji w ramach Głównej Działalności Statutowej, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w umowie.

To, dzięki zapisom tej umowy, Gamrat nie może sprzedaż wykładzin tylko je wydzierżawić Tarkettowi...
bizon
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2012, 07:38

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: bizon »

juve_fan pisze:
yorker pisze: Na co mamy dać czas czasowi?
Wiedziałem, że określenie Tuska "czas czasowi" nie pozostanie bez echa i zostanie wyśmiane. Piona :ok:
yorker pisze: Lentex...Lentex, widać wyraźnie, że duża polska firma szuka kapitału, aby przejąć spółki, które bardziej jej odpowiadają...
może Tarkett będzie lepszym właścicielem dla wykładzinowej części Gamratu...?

ja spokojnie poczekam na wynik rozmów
O ile wiem to wykładziny miały być sztandarowym produktem Lenteksu.

Ja cały czas jestem sceptykiem, bo wiem jaką renomą na giełdzie i w jaki sposób traktowany jest Pan Moska. Jestem sierotą po Nammo i chyba tak już zostanie.
Z tego co pamiętam to Ty prosiłeś o czas! Tusk nie wie że JASŁO istnieje.Może poproś Bogusia (nie atestowany ALKOMAT) to pomoże? :rotfl:
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: yorker »

Sun Tzu pisze:Fragment karty prywatyzacyjnej, czyli do czego zobowiązał się Lentex:

Umowa sprzedaży akcji, w okresie 30 miesięcy od dnia przeniesienia akcji na rzecz Inwestora, nakłada na Inwestora m.in.:

obowiązek prowadzenia przez Spółkę „Gamrat” S.A. lub podmioty, wobec których Spółka jest lub będzie Podmiotem Dominującym podstawowej działalności gospodarczej Spółki;
zakaz rozwiązania Spółki, jak również zakaz dokonania przez Spółkę całkowitego rozporządzenia przedsiębiorstwem Spółki lub jej wszystkimi składnikami majątkowymi w ramach jednej lub wielu transakcji, za wyjątkiem zbycia na rzecz podmiotów, wobec których Spółka jest lub będzie Podmiotem Dominującym;
zakaz obniżania kapitału zakładowego Spółki, poniżej jego poziomu z dnia zamknięcia, chyba że Sprzedawca wyrazi na to pisemną zgodę.
W w/w Umowie, w okresie 30 miesięcy od dnia przeniesienia akcji na rzecz Inwestora, Inwestor zobowiązał się do przeprowadzenia inwestycji w rzeczowe aktywa trwałe, zdefiniowane zgodnie z ustawą o rachunkowości. Ustalono, że gwarantowane inwestycje mogą zostać sfinansowane także ze środków pochodzących z podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. Gwarantowane inwestycje będą dotyczyć Spółki „Gamrat” S.A. bądź podmiotów wobec niej zależnych ale zlokalizowanych na terenie powiatu jasielskiego lub miasta Jasła.

Realizacja w/w zobowiązań została zabezpieczona kwotami gwarancyjnymi określonymi w Umowie.

W wyniku negocjacji ustalono również elementy pakietu socjalnego:

30 (trzydziesto) miesięczny okres od dnia przeniesienia akcji na rzecz Inwestora, zobowiązujący Kupującego do spowodowania, aby Spółka „Gamrat” S.A. utrzymała zatrudnienie na poziomie co najmniej 650 (sześćset pięćdziesiąt) etatów, w tym przede wszystkim bezpośrednio służących produkcji w ramach Głównej Działalności Statutowej, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w umowie.

To, dzięki zapisom tej umowy, Gamrat nie może sprzedaż wykładzin tylko je wydzierżawić Tarkettowi...
aha... czyli uważasz, że dzierżawa wykładzin bedzie trwała do od konca marca br do upływu zawartych w karcie prywatyzacyjnej 30 miesięcy, a pozniej nastąpi sprzedaż... ?
zapewne z zyskiem..
ale swoją droga czy światowa firma, mająca swe oddziały w wielu krajach w tym i w Polsce nie bedzie dla wykładzin Gamratu stabilniejszym inwestorem niż Lentex kontrolowany przez "idola drobnych ciułaczy"?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: dragoness »

aha... czyli uważasz, że dzierżawa wykładzin bedzie trwała do od konca marca br do upływu zawartych w karcie prywatyzacyjnej 30 miesięcy, a pozniej nastąpi sprzedaż... ?
zapewne z zyskiem..
Widząc, co się dzieje w Gamracie, a mam wiedzę z pierwszej ręki, tak właśnie myślę, niestety.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Gamrat S.A._dywidenda za 2011

Post autor: Sun Tzu »

Z tego co czytałem, to umowa dzierżawy z Tarkettem ma zostać podpisana na 24 miesiące a później wykładziny zostaną sprzedane...
ODPOWIEDZ