nieruchomości

Wydarzenia i komentarze z Jasła
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

nieruchomości

Post autor: wiolka666 »

witam gdzie mozna sprzedać swoje nieruchomisci jak to jest z biurami nieruchomosci czy oni pobieraja wczesniej za wystawienie działki u sb czy pobieraja sobie jakis procent po sprzedaży?
Awatar użytkownika
prawdziwymodel
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 22:48

Re: nieruchomości

Post autor: prawdziwymodel »

w każdym biurze nieruchomości możesz sprzedać i prowizje pobierają przy sprzedaży a nie przy wystawianiu na sprzedaż tylko popytaj bo z tego co wiem różne biura mają różne prowizje
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: nieruchomości

Post autor: andrzej_ar »

zależy co chcesz sprzedać ale generalnie warto unikać wszelakich biur i zrobić to samodzielnie. Poza prowizją którą wezmą i od ciebie i od kupującego zwykle nic nie oferują - przecież na otodom ogłoszenie potrafi większość sama sobie wrzucić i to bez zawyżania ceny. Podobnie na słupie przykleić czy zawiesić w spółdzielniach. Czy to jest warte kilku tys zł?
Pooglądajcie sobie ogłoszenia w necie - te same mieszkania po kilka razy wystawiane i co biuro to inna cena -oczywiście inna niż tak którą ktoś chce wziąść.
Rzadko kiedy ktoś z biura wogóle ogląda mieszkanie nie mówiąc o zdjęciach żeby sami zrobili. A jakie brednie wypisują...
To wszystko sprawdzone doświadczalnie podczas sprzedaży mieszkania we Wrocławiu - agencje samowolnie w ogłoszeniach podnosiły ceny nawet o 30tys zł, co opis to inna powierzchnia była, zdjęcia nikt nie zrobił tylko żądali podesłania ... I tyle z "profesjonalnej" obsługi - wrzucili zdjęcie w net...
Może w Jaśle są uczciwe agencje ? Ja na wrocławskim przykładzie mówię nigdy więcej agencji - jak chcesz coś zrobić dobrze zrób to sam...
scand
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 22:04

Re: nieruchomości

Post autor: scand »

może ja pomogę..


generalnie mimo tego wszystkiego co opowiadają wielcy właściciele biur nieruchomości z własnego doświadczenia wiem, że nie mają nic do zaoferowania poza tym co możesz sam zrobić podam dwa przykłady z pkt widzenia sprzedającego i kupującego;

1) sprzedający;
chcąc wystawić nieruchomość przez biuro musisz podpisać umowę w której zobowiązujesz się, że jeśli znajdzie się kupiec ty musisz zapłącić ok 2 % ceny, za jaką sprzedaż nieruchomość i mam znajomego, który sprzedal mieszkanie za 170 tyś i biuro skasowało go na 3400 zł:/ masakra!! poza tym gdyby trafił mu się kupiec nie mógł go sprzedać poza biurem bo były zapisy w umowie, że biuro ma prawo żądać w/w kwoty pomimo, że kupiec znalazł się sam..
mam też innego znajomego, który wystawił mieszkanie przez biuro i znalazł kupca poza nim, chcąc rozwiązać umowę z biurem dowiedział się, że przez 4 miesiące nie może go sprzedać bo nadal będzie miał problemy z tytułu, iż zawarł umowę z biurem nieruchomości więc w każdą stronę kicha i musiał zwodzić kupca przez ten czas gdyż kilka tysi drogą nie chodzi..

2) kupujący
zgłaszasz się do biura, że chcesz kupić mieszkanie spisują cię z 2 dokumentów robią ankietę, wypytują o członków rodziny itp (żeby czasem ktoś inny nie kupił za ciebie) i niby mają informować jak się coś interesującego pojawi a guzik prawda..przerabiałem to na własnej skórze i nic z tych rzeczy..
kupujący przez biuro również płaci ok 1,5-2 % wartości nieruchomości więc też sory... za taki interes



także reasumując cała ta heca z biurem nieruchomości to jedna wielka pomyłka..nic ci nie pomogą niczego nie zabezpieczą, nic nie doradzą a tylko zedrą kasę za to, że wystawili u siebie na witrynie biura bądź stronie internetowej fotki i dane..


moja rada; portale oblegane przez poszukujących to jaslo4u http://www.ogloszenia.jaslo4u.pl/kategoria.php?kat=3 lub otodom.. wystawiając na tym drugim twoje ogłoszenie jest widoczne również na allegro oraz innych portalach z branży nieruchomości..to jest najlepsza droga i uwierz mi i poprzednikowi wyżej NIC INNEGO NIE ZAOFERUJĘ CI BIURO NIERUCHOMOŚCI!!!
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: nieruchomości

Post autor: piotrek »

Idea pracy biura nieruchomości pochodzi z czasów gdy nie było aparatów cyfrowych i Internetu. Wtedy "agient" coś musiał zrobić, obecnie nic ponadto co sam możesz i za nic nie odpowiada, a to że jelenie dalej korzystają z ich usług to tylko leniwe jelenie.
Z drugiej strony jeśli sprzedający pisze o "bardzo dobrym stanie technicznym kamienicy" obok wieżowców http://www.ogloszenia.jaslo4u.pl/oglosz ... p?id=64123 i nawet jest na tyle bezczelny? że wrzuca zdjęcia pokazujące to cudo, to trzeba przyznać że uczciwość niektórych to jest ..... (niech sam dopisze :)
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: nieruchomości

Post autor: COCONUT »

sam sobie podawaj ogłoszenia gdzie mozesz w internecie( zacznij od jaslo4u, krosno24, naszekrosno allegro trovit.pl, otodom.itd- biuro nic wiecej nie robi tez daje tam ogloszenia i tyle ), oprocz tego mozesz wydrukowac i na ogloszeniach porozwieszac... biura omijaj szerokim łukiem wiem ze kazdy musi z czegos zyc ale bez przesady! ze sprzedazy domu biora ok 2% przyładowo dom 200tys to dla biuro bierze jakies 7tys, a dodtakowo zeby było smieszniej to idac ogladac dom czy dzialke z posrednikiem to spisuje twoje dane, a jesli bys sie chcial potem sam dogadac z wlascielem zeby nie plaic tej prowizji dla biura to nie ma szan bo nawet sprawdzaja czy twoj brat czy kuzyn nie byl ogladac tego domu przez ich biuro:) a jesli juz podpiszesz umowe z jakims biurem o uwazaj zebys nie podpisal umowy NA WYŁACZNOSC bo wtedy jak bys nawet ty znalazl sam kupca to i tak zaplacisz prowizje dla biura:)
toszi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 21 lipca 2007, 11:37
Lokalizacja: Jasło

Re: nieruchomości

Post autor: toszi »

Co do biur nieruchomości - to mam takie samo zdanie jak przedmówcy. Nie warto!

Z doświadczenia własnego- wrzucaliśmy w internet ogłoszenia. Jednak największy odzew był po akcji "plakatowej" czyli najlepiej sprawdziło się wywieszanie ogłoszeń na tablicach, słupach itp.itd.
powodzenia:)
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: nieruchomości

Post autor: wiolka666 »

ale mi zalezy na szybkiej sprzedaży działek rolnych z których mógłby nawet ktos zarobić jednak ciezko je sprzedac myśle ze w biurze moze byłby wiecej chetnych jak myślicie?
Inflorescentia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 9 marca 2012, 13:03
Lokalizacja: RJS

Re: nieruchomości

Post autor: Inflorescentia »

wiolka666 pisze:ale mi zalezy na szybkiej sprzedaży działek rolnych z których mógłby nawet ktos zarobić jednak ciezko je sprzedac myśle ze w biurze moze byłby wiecej chetnych jak myślicie?

Myślę, że każdy szuka by kupić jak najtaniej bo z reguły prowizja ze sprzedaży za pośrednictwem biura jest po stronie kupującego (co niekiedy sam o tym nie wie). Ja też uważam, że największy odzew jest po tym jak samemu się da ogłoszenie. Siła internetu jest ogromna. a do tego jeszcze podrukować parę ogłoszeń z numerem telefonu .. jeśli będzie miał trafić się kupca - to się trafi.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: nieruchomości

Post autor: piotrek »

nikt normalny nie szuka działki poprzez biuro nieruchomości, Ty zlecając sprzedaż tym ludziom blokujesz sobie możliwość ew. nabywcom którzy zwrócą się bezpośrednio. Każdą działkę jest ciężko sprzedać jeśli uważasz że jest warta 7672685PLN/m^2 Niemniej może jednak znajdziesz jelonków choć faktycznie jest ich coraz mniej, jeśli nie - obniż cenę i nabywcy się znajdą. Pozdro :)
on-1986
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:04

Re: nieruchomości

Post autor: on-1986 »

KUPIE DZIALKE BUDOWLANA W OKOLICACH JASŁA (DO 10 KM OD JASŁA), DZIAŁKA BUDOWLANA DO 10 AROW, PISAC NA PRIV
niunia2
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 6 marca 2013, 08:23

Re: nieruchomości

Post autor: niunia2 »

W Dębowcu sa dzialki do sprzedania nie drogo, lazy dębowieckie, załeze osobnica, gorka klasztorna ,frysztak, brzostek
kotek27
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 marca 2013, 11:10

Re: nieruchomości

Post autor: kotek27 »

kuzyn moj kupil dzialke za 5tys 2arow w dębowcu to bardzo tanio jak na dzialke budowlana
szugerr
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 17:58

Re: nieruchomości

Post autor: szugerr »

Do sprzedania działka budowlana w Tarnowcu 27a tel. 696 421 322
Vroclavianin
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 13:59

Re: nieruchomości

Post autor: Vroclavianin »

Prywatnie polecam SDP Nieruchomości. Dobre ceny, fachowi pracownicy orientujący się na bieżąco w przepisach prawa, gotowi w każdej chwili udzielić klientowi kompleksowej pomocy.
ODPOWIEDZ