jak uchronić sie przed piorunami na otwartym terenie?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
menel2000:)
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 25 lipca 2012, 16:20

jak uchronić sie przed piorunami na otwartym terenie?

Post autor: menel2000:) »

Witam!
Chciałem zapytać, a także pomóc osobom które znajdą się w sytuacji np, grzybobrania w lesie, wycieczki np. w góry i które są daleko od jakiegokolwiek schroniska. Piszę o tym ponieważ przeczytałem niedawno artykuł na ten temat, a tak się składa że wielu ludzi wybierając się do lasu lub w góry np. Bieszczady czy jakiekolwiek inne szlaki turystyczne nie ma pojęcia jak uchronić się w czasie burzy przed piorunami co często kończy się tragicznie. I w tym właśnie temacie chciałbym zapytać jakie znacie sposoby ochronienia się przed takimi trudnymi warunkami atmosferycznymi będąc np w górach, lesie lub tego typu miejscach? Ja rozmawiałem kiedyś z pewnym Panem, który znał się trochę na tych sprawach ponieważ często wędrował po takich miejscach i nie raz spotykał się z sytuacjami kiedy wybierając się na taką wędrówkę najpierw świeciło słońce, a w ciągu krótkiego czasu pogoda potrafiła się zupełnie zmienić na burzliwą i i niespokojną np. w Tatrach czego sam bylem świadkiem. Gdy rozmawiałem jakiś czas temu z tym Panem, było to już dość dawno powiedział mi żeby w czasie burzy i piorunów unikać chronienia się pod drzewem, a raczej starać się szukać schronienia pod jakąś większą skałą , skarpą, z dala od drzew ponieważ jest to bezpieczniejsze. A na wolnej przestrzeni najbezpieczniej jest się położyć lub przykucnąć, a gdy zdecydujemy się jednak iść to stawiać jak najkrótsze kroki, ponieważ gdy stawiamy duże kroki już nie pamiętam dokładnie jak nazwał, wytwarza się coś w stylu pola magnetycznego, które może w jakiś sposób przyciągnąć pioruny. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi i wytłumaczy to dokładniej bo ja tego do końca nie pamiętam, a to co napisałem może dla niektórych dziwnie lub śmiesznie zabrzmieć. W każdym razie chodziło mu o jakiś łuk który się wtedy wytwarza. W takich trudnych sytuacjach należy także wyłączać telefony komórkowe, nawigacje GPS, radia, cokolwiek co może wytwarzać fale elektromagnetyczne czyli tak zwane kanały radiowe co ściąga do nas pioruny. Ważną rzeczą jest także to aby osoby które do ciężkich terenów używają butów z kolcami, najlepiej takie buty zdjęły, ponieważ przez takie buty jesteśmy uziemieni czyli możemy bardzo mocno przyciągać takie niebezpieczeństwo. To działa jak wbity pręt w ziemie. Jak ktoś zna inne sposoby ochrony przed takimi trudnymi sytuacjami lub interesuje się takimi tematami zapraszam do dyskusji i rozwijania tematu. Może to komuś uratuje życie i skórę:).
Ayranna
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 czerwca 2012, 15:00

Re: jak uchronić sie przed piorunami na otwartym terenie?

Post autor: Ayranna »

Wow :P Nie pomyślałam,że ktoś zajmuje się tym tematem głębiej. Dotychczas nie postrzegałam burz tak poważnie,ale po rozmowie z pewną osobą doszliśmy do wniosku,że klimat się zmienia,za jakiś okres czasu w Polsce mogą rosnąć palmy,ale to może za duże zagolopowanie:) Ale uważam jednak,że trzeba by się nad tym głębiej zastanowić po ostatnich ostrzeżeniach,trąbach powietrznych...kiedyś tego w Polsce nie było...a co do burz i tego jak się zachować w czasie burzy na zewnątrz wiem na pewno,że trzeba się znaleźć najniżej położone miejsce,najlepiej jakiś rów i położyć się w nim i przeczeka...najlepiej jest oczywiście w jadącym samochodzie podczas burzy,gdyż opony powodują to,że jest uziemiony i także nic się nie powinno stać..nie trzeba wspominać,że absolutnie nie wolno się chować pod drzewami,bo to jest jak samobójstwo niestety..większości ludzi to wiadomo,ale ostatnio zginęli ludzie chowający się pod drzewem... tyle wiem,może dodałabym swoje doświadczenia,ale gdy wiem,że będzie burza,chowam się w domu,barykaduję wszystkie okna,sprawdzam,czy nic nie jest włączone do prądu,wyłączam telefon iii się boję:P Mała obsesja,ale wciąż żyję,więc dalej będę się tak chronić :D Trzymajcie się ludzie i nie myślcie o drzewach podczas burzy.......
ODPOWIEDZ