Re: Jak wzmocnić włosy?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: ananasek »

Złudne to Twoje myślenie. Zanim zaczniesz prawidłowo się odżywiać czy łykać tabletki na poprawę kondycji włosów to też musi to trochę potrwać, zanim kondycja włosów się poprawi. To nie tak, że tydzień zdrowego odżywiania i włosy piękne, błyszczące i rosną jak szalone. Włosy w jeden dzień się nie zniszczyły to też w jeden dzień ich stan się nie poprawi. A olejowanie włosów baaaardzo pomaga. Sama czasem to robie, ale przyznam szczerze, że nie mam czasu zazwyczaj trzymać oleju na włosach kilka godzin, ale mam znajomą, która olejuje włosy regularnie i jej włosy są PIĘKNE. Poza tym np. wcierke Jantar wcierasz w skóre głowy.
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: czarna30 »

ananasek pisze:Złudne to Twoje myślenie. Zanim zaczniesz prawidłowo się odżywiać czy łykać tabletki na poprawę kondycji włosów to też musi to trochę potrwać, zanim kondycja włosów się poprawi. To nie tak, że tydzień zdrowego odżywiania i włosy piękne, błyszczące i rosną jak szalone. Włosy w jeden dzień się nie zniszczyły to też w jeden dzień ich stan się nie poprawi. A olejowanie włosów baaaardzo pomaga. Sama czasem to robie, ale przyznam szczerze, że nie mam czasu zazwyczaj trzymać oleju na włosach kilka godzin, ale mam znajomą, która olejuje włosy regularnie i jej włosy są PIĘKNE. Poza tym np. wcierke Jantar wcierasz w skóre głowy.
Podpisuję się pod tym bo na piekne włosy i ich odżywianie trzeba czasu i moje też nie zaczęły rosnąc po tygodniu tylko po roku były pierwsze efekty, długo , może krótko , nie wiem , ale wciąż je pielęgnuje, choć nie zawsze mam na to poprostu czas
I nawiązuje do tego że niektórym się wydaje wręcz , że po tyg czy dwoćh ,och jaka poprawa a to mnie śmieszy
Marta25
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 2013, 19:12

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Marta25 »

Mi dermatolog mówił że liczy się i leczenie od środka i z zewnątrz. Efekty są, ale trochę to trwało.
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Strange Love »

Oczywiście, że liczy się dieta i prawidłowe odżywianie - bez tego nigdy nie będzie się miało pięknych i zdrowych włosów. Włos jako martwa struktura wymaga także wzmocnienia cebulek (jego żywej części) jak również zdrowej skóry głowy. Dlatego stosowanie oleju na włosy doraźnie poprawia ich wygląd (taki olej nakłada się na jakiś czas i spłukuje), natomiast nakładanie na skórę głowy (tzw. skalp) na dłużej np. na noc (niektórzy nakładają nawet na kilka dni!) poprawia jej zdrowie i za czym idzie później kondycję włosów. Na przykład nakładanie olejku z czarnuszki na skórę głowy nie tylko wzmacnia włosy i przyspiesza odrost ale także leczy łupież. To dzięki jego antybakteryjnym i antygrzybicznym właściwościom, bo to właśnie one wywołują łupież. Należy pamiętać, że to 100% oleje, a nie jakiś kosmetyk z jego zawartością 0.01% czyli na samym końcu listy składników. I każdy olej pomaga na co innego (z czarnuszki, kokosowy, laurowy, makadamia, arganowy). Producent zawsze podaje jak stosować i na jaką część ciała, a niektóre podaje się również doustnie i to nie tylko na wzmocnienie włosów. ;)
JakaTaka
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 5 listopada 2013, 09:55

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: JakaTaka »

Polecam maskę własnej roboty żółtko jaja i olejek rycynowy 1 łyżka.Rewelacyjnie wpływa na włosy.Naprawdę polecam.
Marta25
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 2013, 19:12

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Marta25 »

Na mnie żółtko nie działało:)
fado
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 19:27

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: fado »

co powiecie na maski do włosów z ziół syberyjskich?
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: czarna30 »

Olejowanie , olejowanie i jescze raz olejowanie ŚWIETNIE WZMACNIA :orany:
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Jaślanka11 »

Radzę wypróbować maseczkę regeneracyjną HENNA WAX. Bezkonkurencyjna i bez zbędnej papraniny. Dostaniesz ją w aptece
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: julia1978 »

czarna30 pisze:Olejowanie , olejowanie i jescze raz olejowanie ŚWIETNIE WZMACNIA :orany:
NIe u wszystkich sie sprawdza, ja po olejach włosy mogę wyciągać garściami...
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: ananasek »

Po jakich olejach?
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: julia1978 »

]
ananasek pisze:Po jakich olejach?
Próbowałam naturalnych masek z olejem rycynowym *tzn. samodzielnie robionych), oleju arganowego ( na szczęście mozna go wykorzystac do twarzy), próbowałam też kokosowgo i Khadi. Niestty, moje włosy nie tolerowały żadnego, więc zrezygnowałam.
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Strange Love »

Ja polecam wypróbować olejki do włosów z serii Green Pharmacy, są to olejki łopianowe z rożnymi dodatkami, u mogę sprawdzał się z arganem i czerwona papryką, dodatkowo radzą sobie świetnie z łupieżem ;) koszt niewielki 5-7 zł także można testować różne warianty.
Awatar użytkownika
maly jimmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:31
Lokalizacja: Jasło

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: maly jimmi »

Przede wszystkim odstawić wszelkie kosmetyki do włosów zawierające silikony, zrezygnować z mycia włosów bardzo ciepłą wodą, zaopatrzyć się w szczotkę TT lub z naturalnego włosia. No a dalej to już kwestia indywidualna. Na pewno olejowanie włosów[jest masa produktów, które się świetnie nadają ; oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z pestek winogron,arganowy itd. itd.], picie drożdży, wcierka Jantar, kozieradka lub wcierka z czarnej rzeczy, suplementy diety[głównie te, które zawierają skrzyp,pokrzywę, olej z wiesiołka], maski biovax, odżywki regenerujące i nawilżające, płukanka z octem i cytryną, maska z żółtka i olejku rycynowego.
Polecam stronę www.anwen.pl Dziewczyna świetnie opisuje pielęgnacje, masa włosowych historii od trzech włosów na krzyż do bujnej fryzury, warto ;)
Nat90
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 lutego 2014, 19:24
Lokalizacja: Warszawa, Jasło

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Nat90 »

Mi się bardzo poprawiły włosy po witaminie E.
ODPOWIEDZ