Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: czarna30 »

Pietrus hmm, przy Was też palił w gabinecie ?
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: makatka »

only me ja nie pisze co jest lepsze, nie mnie to oceniać, bo nie miałam dwóch różnych porodów żeby znać różnice, po prostu koleżanka pytała czy tak jest z dr Źrebcem to opisałam sytuacje, jakiej byłam świadkiem. Nic do niego jako lekarza nie mam :)
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: Happy »

czarna30 pisze:Pietrus hmm, przy Was też palił w gabinecie ?
Ha, Ha dobre. Raz się spóźniłam na wizytę, no i już się nie mógł doczekać i palił fajkę jak akurat wpadłam, ale robił to na zewnątrz. A po za tym to żuje gumę i słucha radia, co nie jest akurat wyrazem szacunku :wstyd:
atheena38
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 grudnia 2013, 19:36

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: atheena38 »

Nie tylko Żrebiec na namawia do porodu siłami natury. Większość naszych pożal się Boże medyków ma takie podejście. Zadziwiające jest to, że z takim podejściem można się spotkać tylko u mężczyzn. Kobiety ginekolożki mają bardziej liberalne poglądy, bo doskonale rozumieją ból porodu siłami natury. Gdyby tak mężczyźni rodzili, to ludzkość by już dawno wyginęła.
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: czarna30 »

atheena38 pisze:Nie tylko Żrebiec na namawia do porodu siłami natury. Większość naszych pożal się Boże medyków ma takie podejście. Zadziwiające jest to, że z takim podejściem można się spotkać tylko u mężczyzn. Kobiety ginekolożki mają bardziej liberalne poglądy, bo doskonale rozumieją ból porodu siłami natury. Gdyby tak mężczyźni rodzili, to ludzkość by już dawno wyginęła.
:super:
chimera
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 11:26

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: chimera »

w moim przypadku również mój lekarz mówił mi,że lepiej jeżeli urodziłabym siłami natury i tak też było. teraz jestem mu wdzięczna.ten ból się zapomni.urodziłam wstałam zjadłam poszłam pod prysznic,jednak nie miałam nigdy cesarki,więc nie mogę tak ogólnikowo mówić że coś jest lepsze lub gorsze.oczywiście są męczące porody naturalne ale i tak już po 2-3 dniach wychodzisz ze szpitala i nie jesteś obolała czy coś, podczas naturalnego porodu również możesz dostać zastrzyk znieczulający. cesarskie cięcie to jest operacja, , lekarz musi przeciąć skórę (10-15 cm) i dolny odcinek macicy, następnie przebić pęcherz płodowy później musi to zaszyć a następnie musi się to wszytko zagoić,dlatego wtedy trzeba się oszczędzać nie wolno dźwigać, zamiast iść do ubikacji musisz sikać w cewnik, w szpitalu zostaniesz od trzech do siedmiu dni, to wszytko jest moim zdaniem gorsze od porodu naturalnego.cięcie cesarskie to operacja, i jak każda niesie ze sobą ryzyko powikłań pooperacyjnych (np. zakażenia, krwotoku). po cięciu cesarskim na zawsze pozostanie blizna, zarówno na skórze jak i na macicy (blizna na macicy zwiększa ryzyko wrośnięcia łożyska w następnej ciąży oraz pęknięcia macicy). okres rekonwalescencji jest znacznie dłuższy niż po porodzie naturalnym. bolesność rany utrudnia karmienie piersią i opiekę nad dzieckiem.dlatego gdy miałam wybór jak chce rodzic wybrałam naturalny bo pozbierałam się w kilka minut do kupy.
atheena38
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 grudnia 2013, 19:36

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: atheena38 »

Nie zgadzam się z twierdzeniem, że okres rekonwalescencji jest dłuższy i ogólnie samopoczucie i powrót do tzw. normalnego funkcjonowania po cesarce przebiega trudniej po. Ja miałam cesarkę, po czterech godzinach wstałam z łóżka, zaczęłam chodzić, rana szybko się goiła, problemów z karmieniem nie było, nic nie bolało. Czułam się świetnie, a jak patrzyłam na dziewczynę leżącą na łóżku obok, po normalnym porodzie, jej stanie i fatalnym samopoczuciu to jej szczerze współczułam. Potworny ból krocza (niestety była szyta) powodował u niej strach przed pójściem do toalety. Jak się okazało nie ona jedna czuje się fatalnie po porodzie właśnie siłami natury. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie porodu w taki sposób. Cesarka to komfort i dla matki i dla dziecka, bo tu przynajmniej nie ma ryzyka uszkodzenia dziecka w trakcie porodu. Nie rozumiem zachwytu matek nad porodem siłami natury.
chimera
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 11:26

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: chimera »

Kiedy zbliża się termin porodu większość kobiet – zwłaszcza pierworódek odczuwa lęk, boi się tego jak będzie przebiegał, boi się bólu, który mu może towarzyszyć. Tymczasem tak naprawdę wiele kobiet, które z założenia i z przeprowadzonych badań powinny urodzić naturalnie obawia się czegoś o czym tak naprawdę niewiele wie.

Ktoś kiedyś powiedział „mieć wiedzę, to tak jakby mieć dwa słońca”. Obawiamy się czegoś z niewiedzy, a gdy staje się to nam znane odzyskujemy spokój, bo wiemy co możemy zrobić i jakie to niesie ze sobą konsekwencje. Pamiętajmy mając możliwość decydowania o tym w jaki sposób urodzimy nasze dziecko, kierujmy się jego najwyższym dobrem. Poród naturalny u kobiety zdrowej z prawidłowo przebiegającą ciążą z pewnością będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego? przyjrzyjmy się jego zaletom.

Po pierwsze przejście przez kanał rodny lepiej wpływa na dziecko. Kiedy dziecko przeciska się przez kanał rodny, jego klatka piersiowa jest ściśnięta i z dróg oddechowych mogą się wydostać wszystkie płyny, które w nich zalegają. Tym samym dzieci urodzone naturalnie są mniej narażone na ryzyko niewydolności oddechowej lub zapalenie płuc. Dłużej odczuwalne skurcze macicy przez dziecko także pozytywnie wpływają na maluszka – niejako przygotowują go do zmieniających się warunków i sprawiają, że dziecko łatwiej akceptuje przyjście na świat. Dzieci urodzone przez cesarskie cięcie przeżywają coś na kształt małego szoku.

Po drugie choć poród przez cesarskie cięcie trwa krócej to jednak znacznie dłużej wraca się po nim do formy. W przypadku prawidłowo przebiegającego porodu fizjologicznego ta sprawność jest dość szybka. Bywają przypadki, że kobiety już 5-7 godzin po porodzie są w stanie samodzielnie się umyć i zająć dzieckiem. Naturalnie nie jest to zawrotna prędkość, bo poród zawsze stanowi duży wysiłek dla rodzącej, niemniej jednak wracanie do formy jest szybsze.

Po trzecie po naturalnym porodzie łatwiej jest karmić piersią. Pamiętajmy jednak o tym, że pokarm pojawia się bez względu na to jakim sposobem rodziłyśmy dzieci. Ma to związek z faktem, iż po urodzeniu łożyska prolaktyna zaczyna uruchamiać laktację. Z pewnością po cięciu cesarskim, gdy jesteś jeszcze osłabiona i boli cię rana, nie masz jeszcze na tyle siły, by sprawnie przystawić dziecko do piersi, ale w żaden sposób nie odbiera ci to możliwości karmienia maluszka naturalnie. Wiadomo jednak, że szybsze przystawianie dziecka do piersi ułatwia odniesienie sukcesu w karmieniu piersią.

Po czwarte kiedy panicznie boisz się porodu lub też gdy odczuwasz silne bóle porodowe, które utrudniają współpracę z położną i poród masz możliwość poddania się znieczuleniu zewnątrzoponowemu albo miejscowemu krocza.

Po piąte poród poprzez cesarskie cięcie oznacza decyzję na operację. Jest to bowiem ingerencja w organizm kobiety, niosąca ryzyko powikłań i komplikacji – przecinane są bowiem powłoki brzuszne oraz macica. Prawdopodobnie też po cesarskim cięciu będziesz musiała troszkę dłużej zostać w szpitalu.

Po szóste blizna w macicy po cesarskim cięciu może sprawić, że kolejne dziecko będzie miało nieco gorsze warunki do rozwoju. Dlatego też po urodzeniu dziecka metodą cesarskiego cięcia zaleca się minimum dwuletnią przerwę w przypadku planowania kolejnej ciąży.

W niektórych przypadkach jednak istnieją przeciwwskazania do porodu naturalnego i cesarskie cięcie jest konieczne. Decyzję o rodzaju porodu należy podejmować razem z lekarzem prowadzącym ciążę, który zna stan zdrowia matki i dziecka.

Autor: Redakcja dziecko24.pl
Qui Pro Quo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 1 września 2013, 17:40

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: Qui Pro Quo »

atheena38 - nie rozumiesz, bo nigdy nie rodziłaś siłami natury i masz czego żałować! Myślę jednak, że nawet gdybym napisała ci tutaj jakie to wspaniałe uczucie przejść przez to, to i tak tego nie zrozumiesz. Mogę więc jedynie napisać, że masz czego żałować.
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: czarna30 »

Dla mnie cesarskie cięcie to nie poród, te które miały nie mogą mówić , że rodziły , tylko miały zabieg chirurgiczny !!!
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: ananasek »

czarna30 pisze:Dla mnie cesarskie cięcie to nie poród, te które miały nie mogą mówić , że rodziły , tylko miały zabieg chirurgiczny !!!
A dziecko wzięło się z kapusty? :mur: już to widzę koleżanka pyta drugą jak rodzilaś? Nie rodziłam, miałam zabieg chirurgiczny :rotfl:
Happy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 11 kwietnia 2013, 12:53

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: Happy »

czarna30 pisze:Dla mnie cesarskie cięcie to nie poród, te które miały nie mogą mówić , że rodziły , tylko miały zabieg chirurgiczny !!!
No jasne, i macierzyński też się nie należy :rotfl: , po zabiegu chirurgicznym a gdzie tam, :krzeslem: .
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: asia77 »

Do hapy. Słuszna uwaga. Jak cesarka to nie poród to po co macierzyński i becikowe. I w ogóle po co taka ma się mieć za matkę jak nie rodziła. A dzieciaka od razu do sierocińca bo w końcu matki nie ma.
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: czarna30 »

ananasek pisze:
czarna30 pisze:Dla mnie cesarskie cięcie to nie poród, te które miały nie mogą mówić , że rodziły , tylko miały zabieg chirurgiczny !!!
A dziecko wzięło się z kapusty? :mur: już to widzę koleżanka pyta drugą jak rodzilaś? Nie rodziłam, miałam zabieg chirurgiczny :rotfl:
Nawet gdy pyta się kobietę jaki miała poród to jak odpowie ? no , że miała cesarkę , więc jaki to poród ?? Dziewczyny takie są fakty o co się tak burzyć ? Kobieta która rodziła siłami natury a taka która miała cesarkę to zupełnie co innego , kobieta , która miała cesarkę nigdy nie dowie się co to za ból !!! A każdy wie skąd biorą się dzieci więc po co dowcipkować !!
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Opinie na temat ginekologów na terenie Jasła

Post autor: czarna30 »

asia77 pisze:Do hapy. Słuszna uwaga. Jak cesarka to nie poród to po co macierzyński i becikowe. I w ogóle po co taka ma się mieć za matkę jak nie rodziła. A dzieciaka od razu do sierocińca bo w końcu matki nie ma.
A niektórym kobietą poród od razu kojarzy się z kasą , ale nawet i to jest sposób na życie jak widać.
I niezależnie od rodzaju" porodu" każda kobieta jest matką.
Nie pogrążaj się już i nie ośmieszaj !
ODPOWIEDZ