odstawienie od karmienia piersią

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
aneta87
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 czerwca 2013, 20:10

odstawienie od karmienia piersią

Post autor: aneta87 »

Witam Wszystkich..przychodzę tutaj może troszkę z dziwnym tematem,ale jak wyżej.
jestem matką 11 miesiecznej Oliwki,chce ja oduczyc karmienia ale kompletnie niewiem jak sie za to zabrac,jest to moje pierwsze dziecko..
najbardziej obawiam sie nocy... :/
prosze mamuski o jakies wskazowki,pozdrawiam
gmyrcio
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 11 stycznia 2013, 22:00

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: gmyrcio »

Najlepsza jest kąpiel w algach. Jeśli znajdziesz gdzieś zmikronizowane algi, wsypuj je sobie do kąpieli przez ok tydzień. Dzieci nie lubią tego smaku, więc może Ci się udać. Powodzenia :)
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: Anuskaaa18 »

Ja miałam podobny problem. Synek ma 15 miesięcy, nie chce pić butelki do tego miewał takie fazy, że nie chciał nic jeść tylko domagał się piersi.
Nad tym odstawianiem to pracuję już prawie od pól roku i udało mi się ograniczyć "cycanie" z 5-6 razy dziennie i 3 razy w nocy do jednego razu rano i drugiego razu na dobranoc :)
Po prostu jak chce piersi, znaczy głodny więc daje mu jeść coś innego, jakiś owoc, jogurt, biszkopt cokolwiek. No i oczywiście jakaś zabawa, coś nowego do oglądnięcia żeby odwrócić uwagę. Jak się strasznie upierał to ratowała sprawę moja mama, zabierając go ode mnie i zabawiając czymś innym albo karmiąc czymś innym i po chwili zapominał.
Noce to w sumie sam zaczął przesypiać bez pobudek, czasem się wierci i przebudza, ale jak się przytuli to śpi dalej. Niektóre mamy dają w nocy butelkę z piciem, ale to zalezy czy Mała z niej korzysta, mój to nawet nie wie do czego to służy, pogryzie, poogląda i wyrzuca.
Można też odstawic nagle, zupełnie, po prostu nie dawać i już, ale to ciezka metoda chyba zarówno dla Mamy jak i Dziecka.
Innych możliwości chyba nie ma.
gmyrcio pisze:Najlepsza jest kąpiel w algach. Jeśli znajdziesz gdzieś zmikronizowane algi, wsypuj je sobie do kąpieli przez ok tydzień. Dzieci nie lubią tego smaku, więc może Ci się udać. Powodzenia :)
Kąpiel w algach? Pierwsze słyszę. Gdyby je pić to może Dziecko by tego smaku zaznało, ale żeby jakoś przez skórę do pokarmu przeniknęły to wątpię.
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: Flowerekk »

U mnie w dużej mierze pomogło po prostu karmienie przez inną osobę. Musiałam wrócić do pracy, a moje dziecko na widok butelki dostawało szału.. Więc jeździłam z nim do mojej cioci, która miała się nim zajmować po moim powrocie do pracy. Ja wychodziłam z pokoju, a jak przychodziła pora karmienia, to ciocia powoli próbowała go karmić i jak mnie nie było w pobliżu, bez problemu wszystko zjadał. I w ten sposób powoli odstawiłam go od piersi w dzień, zastępując karmienie piersią butelką lub też innym jedzeniem, a jak już się to udało- w sensie jak już zaprzyjaźnił się z butelką, to zaczęłam mu butelkę podawać w nocy. Gdy na początku bardzo się buntował, to podawałam pierś, a po chwili robiłam podmianę na smoczek i powoli się przestawił i nie było z tym większych problemów, choć pewnie to kwestia tego, że ja musiałam go odstawić od piersi w wieku na przełomie 7 i 8 miesiąca życia.. Bo z pewnością im dziecko starsze tym trudniej.
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: COCONUT »

kąpiel w algach to pewnie po to, zeby zniechęcić dziecko do kąpania;D
cup
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 24 września 2012, 11:39

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: cup »

może ściągaj pokarm i podawaj go butelce,a pożniej już kupne mleczko. Mój synek najpierw przyzwyczaił się do butelki,ale pokarm był ten sam:)a póżniej był etap przyzwyczajenia do innego mleczka:) małymi kroczkami i się uda na pewno:)
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: paulo06 »

kapiel w algach watie ze cos da
Julitta
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 21 września 2012, 17:13

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: Julitta »

Ja nie słyszałam o kąpieli w algach , to coś nowego?
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: niezapominajka »

ja sprzedam moj patent, otoz moja corcia tez nie chciała oddac cyca i zamienic na butelkę, szczegolnie ciezko było poniewaz ona usypiala przy piersi,ale w ciagu dnia zaczelam podawac jej soczki bobofrut z butelki, poniewaz jest pyszny, dziecko nauczylo się pic z butelki, a zeby ulatwic zasypianie trochę polulałam w wozku spacerowym i tak usypiala na siedzaco a potem przenosilam do lóżeczka, a stopnowo udawało sie tez z zasypianiem nocnym, ale nie martwcie sie dziecko od dwoch czy trzech razów takiego usypiania nie przyzwyczai sie juz na amen..niektórzy wogole nie kołyszą małych dzieci bo sie przyzwyczają, a prawda jest taka ze są rozne dzieci jedne to lubią inne nie. ja mam dwójkę i jedno uwielbia byc lulane do dzis, a drugie usypia odłożone do łożeczka i nie potrzebuje do zasypiania ani butli ani towarzystwa..super nie? powodzenia w odstawianiu.. ps a moze to jeszcze nie wasz moment, czasem dziecko samo juz coraz mnie chce ssac piers i problem sam sie rozwiazuje..
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: odstawienie od karmienia piersią

Post autor: czarna30 »

Dołączę do tematu swoje doświadczenia. Ja osiem lat temu też się z tym zmagałam, próbowałam różnych rzeczy i aż ręce opadały aż w końcu pewna doktorka mi powiedziała abym nasoliła piersi a jeśli to nic nie pomoże to nawet obsypać pieprzem, że maluchowi nic nie będzie. Oczywiście zrobić to odrobiną tylko zaraz przed karmieniem , do tego mówiłam be cycy i już, udało się . Pomysł może kontrowersyjny ale w tydzień moja córeczka zapomniała.
ODPOWIEDZ