Skakanie na skakance

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Moniaaaa155
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 14 czerwca 2013, 13:48

Skakanie na skakance

Post autor: Moniaaaa155 »

Czytałam że systematyczne skakanie na skakance pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów.
Skakał ktoś ??? Pomaga czy nie ??? Jak tak to ile dziennie trzeba na to poświęcic czasu ??
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Skakanie na skakance

Post autor: rkoh »

skakanie na skakance, bieganie, rower, steper, szybki spacer, wszystko pomaga o ile dobrze się spocisz i jesz zdrowo, 30 minut minimum
kotekk7777777
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 13 lipca 2013, 20:16

Re: Skakanie na skakance

Post autor: kotekk7777777 »

Na skakance 30 minut to ciężko będzie :) ale spróbuje.
marley
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 5 marca 2013, 19:54

Re: Skakanie na skakance

Post autor: marley »

Trzeba być systematycznym :) i mieć odpowiednie buty do skakania bo ja przez jakiś czas skakałam na bosaka i nabawiłam się kontuzji ,
30 min na początek bez przerwy to raczej niemożliwe chyba że metodą przeplatańca :) bo jest zdecydowanie mniej męcząca . Można też w ten sposób: minuta skakania -minuta przery itd
jaruss
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:40

Re: Skakanie na skakance

Post autor: jaruss »

Na skakance cwiczylem okolo 4-5 miesiecy co drugi dzien. Na poczatku nie spodziewaj sie rewelacji, jesli wytrzymasz 5-10 min to juz bedzie sukces. Najwazniejsze to aby wyrobic sobie dobra technike, to na poczatek :) Ja skakalem w butach do biegania i bylo w porzadku :)
Awatar użytkownika
sylwula13
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 458
Rejestracja: 21 listopada 2009, 20:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Skakanie na skakance

Post autor: sylwula13 »

to jeśli czytałaś , że pomaga to może coś w tym prawdy jest :niepewny:
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Skakanie na skakance

Post autor: rkoh »

Dajcie sobie spokój z tą dietą, nie piszę, że nie działa(pewnie działa przez zwiększoną ilość spożycia białka), ale nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć, że ta dieta jest w ch*j niezdrowa. Ludzie mają podnietę, bo mogą jeść same tłuste rzeczy. Oświecę teraz co poniektórych, tyje się od nadmiaru kalorii, a nie od tłuszczu, białka czy węglowodanów, czyli można wpieprzać np. same frytki, zagryzać chipsami i popijać olejem, ale póki nie przekroczy się zapotrzebowania kalorycznego nie będzie się tyło, ale czy jest to zdrowe? No na pewno nie... Zdrowe odchudzanie, bez efektu jojo, to odchudzanie na zbilansowanej diecie(0,5-1 kg na tydzień).
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Skakanie na skakance

Post autor: nitro »

rkoh ma rację, taką dietą można sobie zrobić krzywde tylko :zdziwko: Dobra dieta i jakieś delikatne aeroby dadzą efekt, ale trzeba cierpliwości.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Skakanie na skakance

Post autor: avicularia »

rkoh pisze:Dajcie sobie spokój z tą dietą, nie piszę, że nie działa(pewnie działa przez zwiększoną ilość spożycia białka), ale nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć, że ta dieta jest w ch*j niezdrowa. Ludzie mają podnietę, bo mogą jeść same tłuste rzeczy. Oświecę teraz co poniektórych, tyje się od nadmiaru kalorii, a nie od tłuszczu, białka czy węglowodanów, czyli można wpieprzać np. same frytki, zagryzać chipsami i popijać olejem, ale póki nie przekroczy się zapotrzebowania kalorycznego nie będzie się tyło, ale czy jest to zdrowe? No na pewno nie... Zdrowe odchudzanie, bez efektu jojo, to odchudzanie na zbilansowanej diecie(0,5-1 kg na tydzień).
Twoje strzępienie się nikogo nie przekona :kwasny: Otyli lubią się obżerać i szukają sposobu by być szczupłymi bez zmiany stylu życia. Nie raz spisałam się o idiotyzmach tabletek odchudzających, ale to jak grochem o ścianę. Najlepiej zeżreć 2 kg golonki i połknąć magiczny środek, poskakać na skakance i od razu będziemy wszyscy wysportowani, umięśnieni, szczupli i zdrowi.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Skakanie na skakance

Post autor: nitro »

Ale czemu strzępi, dobrze gada :P Golonke, chipsy czy fast fooda można zjeść do czasu do czasu i nic się nie stanie :P Bardzo otyli i zawodowi kulturyści muszą się powstrzymać, ale reszta może sobie pozwolić czasem.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Skakanie na skakance

Post autor: avicularia »

nitro pisze:Ale czemu strzępi, dobrze gada :P
Czytaj ze zrozumieniem. Wiem,że dobrze gada, ale wszyscy spasieni i tak będą szukać wymówek,żeby się najeść aż do wyżygu , a potem jest przeszukiwanie neta w poszukiwaniu diet cud, tabletek cud, ćwiczeń cud, które nie wymagają wyżeczeń a odchudzają bez szkody 10 kg w tydzień :]
Ma taka/taki 15 kg nadwagi pożre kilo frytek, połknie magiczną pastylkę i zasapie się na skakance i oczekuje cudu. Bo w necie pisali.... :D
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Skakanie na skakance

Post autor: makatka »

Moniaaaa155 pisze:Czytałam że systematyczne skakanie na skakance pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów.
Skakał ktoś ??? Pomaga czy nie ??? Jak tak to ile dziennie trzeba na to poświęcic czasu ??

Tak, podobnie jak każdy rodzaj ruchu. Jednak jak nie bd stosować żadnej diety, to prędzej nabawisz się mięśni niż zgubisz kilogramy. Dieta + ruch - w każdej postaci.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Skakanie na skakance

Post autor: nitro »

"Nabawianie" sie mięśni u facetów jest pożądane :P i tak np dobrze zbudowany, przy dajmy na to 190cm wzrostu, to 105 kg-nie jest nadwaga :cool:
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Skakanie na skakance

Post autor: makatka »

nitro zgadzam się w 100 % ale koleżance chyba chodziło o to, by wyglądać na "mniejszą" :)
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Skakanie na skakance

Post autor: rkoh »

gdyby tylko budowanie mięśni było takie proste, szczególnie na nogach
ODPOWIEDZ