Problem z butami :)

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Moniaaaa155
Stały bywalec
Stały bywalec

Problem z butami :)

Post autor: Moniaaaa155 » 11 grudnia 2013, 16:34

Mam takie trochę nie typowe pytanie. Czy można zmniejszyć buta??
Zakupiłam przez internet śliczne szpilki i w domu okazały się za duże i mi spadają z nogi :(
Czytałam ze można włożyć coś do buta lub zanieść do szewca i on coś tam zrobi.
Czy któraś z Pań miała podobny problem ? Jak tak to proszę powiedzieć jak sobie z tym radziłyście.

Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Problem z butami :)

Post autor: Anek » 11 grudnia 2013, 16:49

https://www.google.pl/#q=jak+zmniejszy%C4%87+buty
Myślę że najlepiej przeszukać wpisy w google ja osobiście wkładam wkładkę grubszą do butów i ewentualnie watę w palce :) wiem że wkładają też tzw podpiętki ale tego nie używałam :)

Iza88
Debiutant
Debiutant

Post autor: Iza88 » 12 grudnia 2013, 00:08

Hej:) akurat ja znam ten problem bo mi zawsze szpilki lecą z nogi;d nie ważne czy są za małe czy nie:) Ale pomocy szukam w zapiętkach, podpiętkach żelowych, trzymają stopę. Zapiętki zmniejszają rozmiar obuwia o pół rozmiaru, chronią przed otarciami i powodują, że stopa się nie ślizga w bucie. Są samoprzylepne i ich nie widać:):)

Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Jaślanka11 » 12 grudnia 2013, 02:40

Iza88 pisze:Hej:) akurat ja znam ten problem bo mi zawsze szpilki lecą z nogi;d nie ważne czy są za małe czy nie:) Ale pomocy szukam w zapiętkach, podpiętkach żelowych, trzymają stopę. Zapiętki zmniejszają rozmiar obuwia o pół rozmiaru, chronią przed otarciami i powodują, że stopa się nie ślizga w bucie. Są samoprzylepne i ich nie widać:):)
Radzę skorzystać z tego sposobu( nie znajdziesz lepszego). Takie zapiętki dostaniesz w Rossmanie i czasem w CCC. A jak bedzie mało, to warto dołożyć wkładkę żelową pod przednią część stopy. Palce nie bolą jak wtedy gdy wypchasz buta watą :) i przetańczysz całą noc. Pozdrawiam

kolorowaanka
Obyty
Obyty

Post autor: kolorowaanka » 12 grudnia 2013, 09:57

Też uważam, że odpowiednio dobrane zapiętki i podpiętki uratują sprawę! Miałam tak z butami ślubnymi, tyle, że prawy był dobry, a tylko lewy spadał :super: W związku z tym, że nie mogli mi sprzedać jednego buta większego, a drugiego mniejszego :P to pani zaproponowała mi właśnie takie wklejane dodatki, zapiętki miałam zamszowe, a podpiętki żelowe, jedne i drugie dobrze się spisują :) żelowe mają ten plus, że można je wiele razy przeklejać i np. używać jednej pary do różnych butów. Zamszowe są wklejane raz na stałe.

czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: czarna30 » 12 grudnia 2013, 17:17

Wiele Celebrytek -brzydkie słowo , cokolwiek to znaczy , nosi za duże obuwie , może to nowa moda ? A tak na serio to można kupić takie wypełniacze obuwia , choć pewno to nie to samo co idealny rozmiar . A może mogłabyś wymienić na Twój rozmiar ?

slowik
Początkujący
Początkujący

Post autor: slowik » 25 marca 2014, 15:43

Nigdy nie słyszałam o takich zapiętkach i podpiętkach. Jak będę mieć problem z za dużym obuwiem, to z pewnością o tym nie zapomnę. Dzięki!

Zombie
Guru
Guru

Post autor: Zombie » 26 marca 2014, 10:08

Ja tylko znam sposób z grubą wkładką do butów.

truskawka23
Początkujący
Początkujący

Post autor: truskawka23 » 26 marca 2014, 15:15

Kup wkładkę do buta, momentalnie stanie się o rozmiar mniejszy.

anula8
Debiutant
Debiutant

Post autor: anula8 » 30 marca 2014, 21:05

gdzie w Jaśle mogę kupić takie buty ślubne:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

doradźcie proszę :)

Awatar użytkownika
Koroniak
Bywalec
Bywalec

Post autor: Koroniak » 21 kwietnia 2014, 10:46

Wszystko pewnie zależy jakiego buta, osobiście chciałem kiedyś zmniejszyć takie zupełnie zwykłe tanie buty sportowe ale szewc powiedział, że nie da rady. Dlatego od pewnego czasu buty kupuje po rozmiarze wkładki jest o tyle bezpieczniej, że wiem, że zawsze będzie, dla mnie dobry i nie muszę się martwić o to, że będzie za duży czy za mały tak jak było to kiedyś kiedy dobierałem rozmiar po numerze.

Awatar użytkownika
Stopka
Debiutant
Debiutant

Post autor: Stopka » 3 maja 2014, 17:44

Jeśli spada Ci z nogi to może kup sobie takie żelowe wkładki pod stopę? One amortyzują ją przed wysuwaniem się z buta - u mnie się sprawdziło.

lissa80
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: lissa80 » 6 maja 2014, 16:46

Zgadzam się z postem powyżej, wkładki, miałam takie same problemy, czółenka spadały mi z nogi, wkładkę przykleiłam koło palców i jest w porządku :)

fonia
Mistrz
Mistrz

Post autor: fonia » 12 maja 2014, 11:53

Ja też mam takie żelowe wkładki, ale raczej ze względu na wygodę i też sprawdzają się bardzo dobrze.

ODPOWIEDZ