Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
dorotaww
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 5 listopada 2011, 18:20

Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: dorotaww »

Jakie usługi fryzjerskie chcielibyście, żeby były w salonie fryzjerskim, usługi, których nie ma w salonie a uważacie że fajnie by było, żeby były. Proszę o propozycje. Czego brakuję w jasielskich salonach>
noon1
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:00

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: noon1 »

Wydaje mi się, że najbardziej brakuje fachowego doradztwa związanego z wyborem fryzur i koloru włosów pasujących do twarzy i całej reszty. Kiedyś byłam w jednym salonie fryzyjskim gdzie w cenie strzyżenia był masaż głowy podczas mycia włosów.... bardzo fajna sprawa....
smakosz1
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 21:09

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: smakosz1 »

PRZEDE WSZYSTKIM fachowe.....bo niestety takich brakuje....umiejętność doradzenia fryzury, koloru, żeby efekt końcowy współgrał z zadowoleniem klienta
Nana
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 7 maja 2012, 18:26

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Nana »

Przede wszystkim zacznijmy od tego zeby nie patrzy na fryzjera maslanymi oczkami i jak fryzjer pyta co chce pani uzyskac to nie myslec odrazu "znowu to samo pytanie" bo fryzjer jest czlowiekiem i nie zna ludzi wiec przeprowadza konsultacje zeby moc na tej podstawie doradzic fajna wygodna w codziennym ukladaniu fryzure i nie zawsze to musi byc jakies szalowe cięcie bo nie do wszystkich wlosow pasuje..... czasem prostota jest najlepsza
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: czarna30 »

Jak dla mnie to punktualność przyjęcia , propozycja kawy, herbaty, zapytanie czego oczekujemy , jakich zmian, to jest kluczowe pytanie właśnie, plus bycie miłym. Propozycja koloru , cięcia, odżywiania po uprzednim rozpoznaniu rodzaju włosów.Dobrego fryzjera można rozpoznać po tym czy nasze włosy będą się idealnie układały podczas samodzielnej stylizacji w domu...
Nana
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 7 maja 2012, 18:26

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Nana »

tylko ze fryzjer to czlowiek a twoje wlosy jak nie sa krecone ani proste to trzzeba nad niby popracowac a nie wysuszyc i wymagac cudow jak sie ma wlosy falowane
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: ananasek »

Taki, który wie ile to centymetr :rotfl: większość moich koleżanek zawsze wychodzi od fryzjera niezadowolone, bo proszą o podcięcie centymetr, a fryzjerka tnie 5.
Nana
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 7 maja 2012, 18:26

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Nana »

bo jak by obciela centymetr to kolezanka by powiedziala ze zaplacila kupe kasy a dalej ma zniszczone
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Strange Love »

Chciałabym takiego fryzjera, który doradzi mi fryzurę, zarówno cięcie i kolor. I takiego, który nie robi uwag na temat moich włosów jak to źle się układają...
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: ananasek »

Nana pisze:bo jak by obciela centymetr to kolezanka by powiedziala ze zaplacila kupe kasy a dalej ma zniszczone
Tylko, że to nie jest wytłumaczenie. Chcesz centymetr-ma ciąć centymetr. A co jeżeli ktoś ma całe włosy zniszczone wyglądające jak siano? na łyso obetnie? czemu ona ma decydować o tym, ile komuś włosy skracać?
Nana
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 7 maja 2012, 18:26

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Nana »

fryzjer ma sie dogadac i trzeba kompromisu bo kobieta ktora ma dlugie wlosy chce miec dlugie ale dlugie siano nie jest fajne.... poza tym jak ma cal zniszczone to sa maski
Daria2
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 9 lipca 2010, 13:43

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Daria2 »

Fryzjer powinien zaproponować modne cięcie, kolor i ewentualny sposób na problem z włosami. Np brakuje mi w Jaśle fryzjera, który pomógłby mi z przetłuszczającymi się włosami. Niestety muszę myć codziennie rano co z punktu widzenia laryngologa jest nie do zaakceptowania. Uważam, że brakuje takiej oferty. Oczywiście u fryzjera powinien wisieć cennik dużymi literami, żeby nie być zaskoczonym ceną ( a to się zdarza).
Nana
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 7 maja 2012, 18:26

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Nana »

tylko ze na przetluszczajace sie wlosy zaden fryzjer nawet super wybitny fryzjer nic ci nie poradzi bo zedrze kase a zaden zabieg ci nie pomoze bo to sa problemy skórne,łojotok itd wiec z tym to do dermatologa trzeba isc a nie szukac cudów u fryzjera
Daria2
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 9 lipca 2010, 13:43

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: Daria2 »

Z tego co wiem to pomoże, są odpowiednie zabiegi na cienkie i przetłuszczające się włosy wykonywane w Polsce. Jeszcze jedna usługa fryzjerska wg mnie jest fajna- to fryzjer z dojazdem do domu - nie chodzi mi o obcinanie ale o ułożenie fryzury przed ważnym wyjściem. Za granicą to bardzo częsta usługa fryzjerska łącznie z obcinaniem. Zdarza się tak, że już o 8 rano potrzebujemy być zrobione na bóstwo. A salony otwierają się dopiero o 8- 9. ;-)
dorotaww
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 5 listopada 2011, 18:20

Re: Usługi fryzjerskie jakie chcielibyście?

Post autor: dorotaww »

Można umówić się wczesniej niż o 8..wszystko kwestia dogadania z fryzjerem:)
ODPOWIEDZ