Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: dragoness »

Mam koleżankę po diecie Dukana. Tak szczerze? Może i dziesięć kilo do tyłu, za to z wyglądu dziesięć latek do przodu.
kosmiks1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 marca 2013, 19:25

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: kosmiks1 »

Jeśli ktoś chce tą diete proszę podac mi adres email bo nie wiem gdzie i komu mam wyslac
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: wieśniak »

Ruch i mż . Dieta cud :D siedząc przed kompem nikt nie schudnie ,więc grubasy ruszać doopskiem !!!
Jeny85
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 28 lutego 2014, 21:40

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: Jeny85 »

Napisze Ci adres email na PW
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: clashtorny »

wieśniak pisze:Ruch i mż . Dieta cud :D siedząc przed kompem nikt nie schudnie ,więc grubasy ruszać doopskiem !!!
A i dodaj do tego ciężką pracę ;)
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Odchudzanie

Post autor: Wojtq »

Laura Diaz pisze:Widzę że Dukan nie ma wielu fanów :) Pewnie jakbym miała do stracenia ze 30 kilo i dietowała tak przez rok czasu, odbiłoby się to na moim zdrowiu, ale te 3-4 miesiące to mi krzywdy nie zrobią :)
Dziewczyny, pewnie jeszcze młode jesteście ale uwierzcie mi, że jak ma się te lat 30 parę plus, jesteś po urodzeniu dwójki dzieci, nie masz czasu na zbilansowane posiłki, metabolizm już nie ten, i żadne sposoby typu "mniej żreć" nie działają, nie jest łatwo, oj nie :(
Oj obyś się nie myliła. Mnie Dukan załatwił w 3 tygodnie. Po 3 tygodniach mimo ogromnych ilości wypijanej wody (tak zalecają) wątroba tak mnie zaczęła rąbać że myślałem że się wykończę. Dodam że nigdy z nią nie miałem problemów.
Owszem w 3 tygodnie poleciałem 8kg (3kg w pierwsze parę dni - ale to tylko wywalona z organizmu woda), ale ODRADZAM! nie katujcie się tym bo wątrobę zregenerować nie jest wcale tak łatwo. A mamy ją tylko jedną.
Zamiast durnych diet podjąłem decyzję ponad 2 tygodnie temu że wychodzę z kijkami każdego wieczoru, a zamiast samochodu po mieście - rowerek. Dziś mija 17 dzień i mimo że jem tak jak dotychczas to zleciało mi swobodnie 4kg.
Ktoś kiedyś wrzucił na FB link do artykułu dietetyka który sam postanowił przytyć by móc postawić się na miejscu ludzi z nadwagą i z ich punktu widzenia pisać rady. Mimo że znał wiele diet, wiedział jak się odżywiać i jaki tryb życia prowadzić to tyle samo zajęło mu wrócenie do pierwotnej wagi co przytycie. Nic w naturze nie ginie moi drodzy. Jeśli zbieraliście kilogramy tłuszczu siedząc przed TV czy komputerem miesiącami to zdrowo nie zrzucicie tego w tygodnie. Żeby zrzucić 1kg trzeba spalić 7000 kalorii :) Dlatego diety cud są jak dla mnie delikatnie mówiąc - przekolorowane :)
Ruszajcie się jak najwięcej. Raz - będziecie schludnie wyglądać bez falujących wałków. Dwa - serce Wam nie wysiądzie w wieku 40 lat zarośnięte zwałami tłuszczu.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: krolik »

A co myslicie o piciu wody z octem jablkowym przed kazdym posilkiem? czytalam forum na internecie i wiele osob sobie chwali.
euforia
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 8 listopada 2012, 23:48

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: euforia »

Ja również odradzam dietę Dukana. Stosowałam ja przez jakiś czas i faktycznie- bardzo szybko chudłam i na początku czułam się świetnie, ale później...bolała mnie wątroba, nerki, ogólnie byłam dość mocno osłabiona. Dałam sobie spokój i błyskawicznie przytylam z nawiązką.
Teraz odżywiam się racjonalnie, ćwiczę, jeżdżę na rowerze, nie przesilam się jakoś szczególnie i w ciągu 2 tygodni ubyło mi 4 kg.
Naprawdę nie warto zabierać się za diety cud, bo można zrujnować sobie zdrowie. Zdecydowanie lepiej przejść na zdrowy tryb życia i kilogramy same będą leciały w dół. :)
jasmin
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 09:24

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: jasmin »

krolik pisze:A co myslicie o piciu wody z octem jablkowym przed kazdym posilkiem? czytalam forum na internecie i wiele osob sobie chwali.
Połykanie jaj tasiemca też sobie niektórzy chwalą :hyhy:
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: Laura Diaz »

krolik pisze:A co myslicie o piciu wody z octem jablkowym przed kazdym posilkiem? czytalam forum na internecie i wiele osob sobie chwali.
Fajna sprawa, pod warunkiem że jest to naturalny ocet jabłkowy, broń Boże taki zwykły. Ten dobry ocet można kupić np. w Rossmanie, z naklejką Bio. Kiedyś to stosowałam, dobrze na mnie działał i wyniki badań miałam dobre. Dobrze robił na skórę, włosy i paznokcie, i na żylaki przede wszystkim:)
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: czeszka »

euforia pisze:Ja również odradzam dietę Dukana. Stosowałam ja przez jakiś czas i faktycznie- bardzo szybko chudłam i na początku czułam się świetnie, ale później...bolała mnie wątroba, nerki, ogólnie byłam dość mocno osłabiona. Dałam sobie spokój i błyskawicznie przytylam z nawiązką.
Teraz odżywiam się racjonalnie, ćwiczę, jeżdżę na rowerze, nie przesilam się jakoś szczególnie i w ciągu 2 tygodni ubyło mi 4 kg.
Naprawdę nie warto zabierać się za diety cud, bo można zrujnować sobie zdrowie. Zdecydowanie lepiej przejść na zdrowy tryb życia i kilogramy same będą leciały w dół. :)
dokladnie masz racje
odwieczna prawda jest taka ze nalezy jesc odpowiednio a nie opychac sie sztucznoscia jak...(nie napisze co..) i.RUCH RUCH RUCH-niesmiertelna metoda..troszke nawyki sie zmieniaja zywnosc niestety tez dlatego tym bardziej trzeba o siebie dbac! zdrowie najwaznijesze!
Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 21 marca 2014, 09:28

Re: Odchudzanie

Post autor: Tish »

Mysia84 pisze:Tish... wklej...wklej.... przyda sie ;-)
A proszę uprzejmie :) Zakładki po prawej stronie. :) http://dieta-cambridge.pl/warto-wiedziec.html
magda86
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 19:34

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: magda86 »

ja polecam na schudnięcie bieganie. 4 razy w tygodniu trenujesz 60 minut. kilka tygodni temu przypadkowo trafiłam na tą stronę http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dl ... h-biegaczy i zaczełam trenować. Już zgubiłam kilka kilogramów i poprawiłam mi się kondycja. Ruch to zdrowie - polecam każdemu :)
Awatar użytkownika
Kawusienka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2014, 20:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: Kawusienka »

Jak dla mnie najlepsze na odchudzanie jest po prostu ograniczenie jedzenia, słodyczy i innych zbędnych przekąsek a przede wszystkim dużo ruchu :) w zależności co kto lubi bieganie, fitness, rower :)
lilka_ma
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2014, 16:22

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: lilka_ma »

Hej Dziewczyny!
Też jestem w trakcie odchudzania się... w zasadzie to odchudzam się już o dobrych kilku lat he he ale niestety zawsze po moich dietach wracam to stałej wagi... próbowałam Ducana, ćwiczeń z Chodakowską itp. Na Ducanie schudłam w ciągu 2 miesięcy 12 kg... ale przerwałam i w szybkim czasie przytyłam 15 kg (efekt jojo). Z Chodakowską ćwiczyłam miesiąc ale również brakło mi determinacji...:( Mój problem polega na tym że strasznie lubię jeść, nie jestem jakaś strasznie gruba... ale tzw. przy kości, a marzy mi się szczupła sylwetka hehe ale bez specjalnych wyrzeczeń... haha, myślałam że to nie bardzo możliwe, a jednak pojawiło się światło w tunelu... otóż spotkałam niedawno moją starą kumpele ze szkoły... nie mogłam się napatrzyć jak schudła... okazało się, że w warszawie skorzystała z wizyty u trenera personalnego, który utworzył dla niej dietę( koszt takiej przyjemności to od.500-700 zł ). Ale sama teraz wiem, że WARTO! Otóż taki specjalista, jak to dietetyk ocenia zawartość tłuszczu w naszym ciele, poznaje nasze nawyki żywieniowe i mniej więcej na tej podstawie układa dla nas jadłospis, przy którym nie trzeba ćwiczyć(można ale jak ktoś nie lubi nie trzeba). Koleżanka za drobną opłatą udostępniła mi tę dietę- mimo że została ułożona dla niej to nie obawiajcie się, nikomu nie wyjdzie na złe- jestem na niej od 2 miesięcy i schudłam już 10 kg!!!!:) Cudownie się czuję, wreszcie mnie nie nudzi... są opisane składniki oraz gotowe dania na każdy posiłek, których jest aż 6! Nie jestem głodna, portfel również nie jest zrujnowany, tak jak na Ducanie, a ja już zeszłam jeden rozmiar:):):)

Jakby któraś z Was była zainteresowana to piszcie na mojego meila: [email protected]
Tam poznacie odpowiem na wszystkie pytania! Pozdrawiam
ODPOWIEDZ