Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

bajbuch
Początkujący
Początkujący

Re: Odchudzanie - co robić, aby być w formie?

Post autor: bajbuch » 27 czerwca 2016, 22:20

Aby być w formie należy odpowiednio się odżywiać. Jeśli chcesz zrzucić parę kilo musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i uciąć kalorie czyli zastosować ujemny bilans kaloryczny. Dodatkowo ćwiczenia które pomogą w odchudzaniu oraz ładnie ujędrnia i wyrzeźbią sylwetkę. Sama dieta owszem na pewno pozwoli zrzucić kilogramy aczkolwiek tylko w połączeniu z ćwiczeniami da efekt ładnie wyrzeźbionego ciała. Temat odchudzania, treningów i odżywiania jest niezwykle rozległy i bardzo ciężko rozpisać go w paru zdaniach. Życze samozaparcia i silnej woli w dążeniu do celu

Narilka
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: Narilka » 26 lipca 2016, 12:52

Biegać i nie jeść za dużo smażonego. Ja tak 'żyje' i utrzymuje optymalną dla mnie wagę

michałowa
Bywalec
Bywalec

Post autor: michałowa » 29 lipca 2016, 01:15

Najważniejsza jest dieta, warto także regularnie ćwiczyć, to żadna tajemnica i wszyscy o tym wiedzą, tyle, że ciężko wcielić takie postanowienia w życie. Można też wspomagać się suplementami, zobaczcie sobie na przykład Fibra Vitale - to mieszanka ziołowa, która zawiera dużo błonnika. Dzięki temu przyśpiesza przemianę materii, wpływa bardzo dobrze na cały układ pokarmowy. Ja jestem zwolennikiem naturalnych rozwiązań.

hendiger
Bywalec
Bywalec

Post autor: hendiger » 2 sierpnia 2016, 17:18

Najlepiej jest się zdrowo odżywiać, wprowadzić sobie taką dietę, która będzie polegała na zdrowej żywności i regularnych posiłkach. Moja żona jest na takiej od 3 miesięcy, z obwodu spada jej bardzo dużo przy nie wielkim ruchu. Suplement bierze therm line fast, bardzo sobie go chwali bo jelita dobrze pracują, nie ma zaparć i nie ma zatrzymanej wody w organizmie.

patka
Debiutant
Debiutant

Post autor: patka » 8 sierpnia 2016, 13:07

Najlepszym sposobem będzie zmiana diety i aktywność fizyczna. I absolutnie nie chodzi o to, żeby jeść listek salaty przez cały dzień. Trzeba dopasować kaloryczność produktów i same składniki do trybu życia jak się prowadzi. Warto na stałe wprowadzić do codziennego menu zboża, kasze, ryże, warzywa, pestki, owoce, chude mięso i ryby oraz przyprawy, które przyspieszają przemianę materii. Do tego sporo wody i ruch. I tez nie chodzi o to, żeby od razu biegać w maratonach. Na początek wystarczą spacery (do pracy albo do sklepu - do tego nie trzeba specjalnego przygotowania), jazda na rowerze, siłownia albo basen. Dzięki temu poprawi się kondycja i będzie można spróbować regularnych i bardziej wymagających treningów kilka razy w tygodniu. Najtrudniej jest zacząć. Potem jakoś to idzie :)

dzonyiks
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: dzonyiks » 8 sierpnia 2016, 20:12

Dieta i trening - tyle

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 14 sierpnia 2016, 07:44

Tylko jaka dieta i jaki trening. To również ma znaczenie przecież.

Mela99
Debiutant
Debiutant

Post autor: Mela99 » 7 września 2016, 12:29

Ja po prostu zaczęłam pić więcej wody i mniej jeść.To naprawdę super pomaga. To nie jest tak, że można zrzucić parę kilka jakoś szybko.

berni11
Debiutant
Debiutant

Post autor: berni11 » 17 stycznia 2017, 13:29

Ja staram się zdrowo odżywiać, ale niestety z ćwiczeniami jestem całkowicie na bakier

Awatar użytkownika
wojtal
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: wojtal » 18 stycznia 2017, 09:11

Czy polecicie jakis dobry błonnik?
Lepsze są błonniki w formie pastylek czy w formie sypanej?

Awatar użytkownika
karest
Bywalec
Bywalec

Post autor: karest » 19 stycznia 2017, 11:13

wojtal pisze:Czy polecicie jakis dobry błonnik?
Ten w pastylkach jest do kitu. Nie polecam. Nie wchłania się. Moim zdaniem nie warto. Zdecydowanie lepszy jest błonnik sypany. Z tym,ze również musisz uważać co kupujesz. Nie kupuj jakiegoś najtańszego z marketu bo działanie będzie takie sobie. Jeśli już się na coś decydujesz to na porządny błonnik. Wydajny jest Fibra Vitale. Jest to błonik w postaci babki jajowatej i babki plesznik. Plus siemię lniane.

Awatar użytkownika
wojtal
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: wojtal » 23 stycznia 2017, 11:21

karest pisze:
wojtal pisze:Czy polecicie jakis dobry błonnik?
Ten w pastylkach jest do kitu. Nie polecam. Nie wchłania się. Moim zdaniem nie warto. Zdecydowanie lepszy jest błonnik sypany. Z tym,ze również musisz uważać co kupujesz. Nie kupuj jakiegoś najtańszego z marketu bo działanie będzie takie sobie. Jeśli już się na coś decydujesz to na porządny błonnik. Wydajny jest Fibra Vitale. Jest to błonik w postaci babki jajowatej i babki plesznik. Plus siemię lniane.
Gdzie to dostanę w Jaśle?

Awatar użytkownika
karest
Bywalec
Bywalec

Post autor: karest » 24 stycznia 2017, 12:33

W Jaśle to nie wiem czy będzie stacjonarnie .Szukaj w necie ( zamawiałem rpzez internet).

Awatar użytkownika
jean123
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: jean123 » 19 lutego 2017, 21:41

Jak najwięcej ruchu, zdrowa dieta. Nawet jak się nie lubi ćwiczyć, to warto zadbać, żeby np. pójść na spacer. Można też rozważyć naturalny suplement, ja brałam piperine max z piperyną, jak można się domyślić po nazwie ;) Ogółem dobra rzecz, bo poprawia trawienie i zmniejsza apetyt, więc łatwiej się przystosować do zmian. Piperyna też akurat poprawia wchłanianie witamin, więc na okresy osłabienia organizmu jak znalazł.

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 7 kwietnia 2017, 13:22

Ruch, ruch, ruch. Ćwiczenia 3 x w tygodniu to absolutna podstawa.

ODPOWIEDZ