Jak schudnąć po ciąży?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
droczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:35

Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: droczyk »

Witam. Sprawa wygląda tak, że od czasu,= kiedy moja córka przyszła na Świat minęło 6 miesięcy i pomyślałam, żeby wziąć się za siebie i zgubić to co jest mi totalnie zbędne i do szczęścia niepotrzebne :). Poszukałam w internecie (ponieważ totalnie się nie znam na sporcie i ćwiczeniach) jakieś ćwiczenia, żeby schudnąć po ciąży. Udało mi się nawet znaleźć jakiś film odnośnie ćwiczeń http://babyonline.pl/cwiczenia-po-ciazy ... ,r1p1.html. Ale może Wy miałyście jakieś lepsze ćwiczenia po ciąży. Może jakaś siłownia, może coś polecicie. Sprawa się nie pali, ale miło by było, gdyby któraś z Was coś poleciła :).
Awatar użytkownika
madellina
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 16:27

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: madellina »

Zdrowa (!) dieta np. polecam stronę Akademii Witalności http://www.akademiawitalnosci.pl/tag/laktobakterie/ Mnóstwo szokujących informacji i bardzo prawdziwych.
Sport-ruch co lubisz: bieganie, ćwiczenia na siłowni, basen czy fitness.
Pozytywne nastawienie.
Stosuję, moje ciało nie ma żadnych oznak "pociążowych" ;) Może to genetyka, a może zdrowy tryb życia.
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: mnk »

Jeśli jest to tylko możliwe to karmienie piersią. U mnie leciało błyskawicznie. Oczywiście piłam dużo wody i nie jadłam w tym czasie słodyczy, smażonych potraw itp. Nigdy nie byłam tak szczupła jak właśnie podczas karmienia :) ale nie zostało mi dużo kg do zrzucenia dlatego u mnie obeszło się bez konkretnych ćwiczeń, nie licząc noszenia maleństwa ;)
Awatar użytkownika
madellina
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 16:27

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: madellina »

Zgadza się! Karmienie piersią przyśpiesza kurczenie się macicy, a co za tym idzie brzuch szybciej wraca do normy :D
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: aisza1990 »

Ja również polecam karmienie piersią-kg lecą z miesiąca na miesiąc:D ja od pół roku karmie synka i teraz warze mniej niż przed ciążą :D także jeśli możecie karmcie pociechy jak najdłużej
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: makatka »

U mnie niestety karmienie sie nie sprawdzało, dopóki karmiłam waga stała w miejscu, chociaż jadłam jak przy karmieniu przystało. Po zakończeniu wprowadziłam dietę 5 zdrowych posiłków, dużo wody, duuużo spacerów i ćwiczenia (różne, troche Ewki, trochę Mel B, trochę własnej akrobatyki :D), z tym że po pół roku możesz ćwiczyć wszystko, na pewno już się zagoiłaś i mięśnie brzucha też wróciły na swoje miejsce. W ciąży przytyłam ok. 24kg, teraz jestem 10kg lżejsza niż przed ciążą :) Aha - dużo błonnika, płatków owsianych, owoców, poza tym białko w każdej formie ;)
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: lenkamii »

Z tym karmieniem to bzdura, osobiście też karmiłam i też leciały kg w dół ale znam mnóstwo osób którym karmienie nic nie dało.
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: mnk »

lenkamii pisze:Z tym karmieniem to bzdura, osobiście też karmiłam i też leciały kg w dół ale znam mnóstwo osób którym karmienie nic nie dało.
Chyba nie do końca bzdura kiedy Tobie karmienie pomogło ;)
AleksaSana
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2014, 11:29

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: AleksaSana »

Ja mam tylko jedną metodę: zdrowe odżywianie i duuuużo ruchu :) I wszystko załatwione:)
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: lenkamii »

mnk pisze:
lenkamii pisze:Z tym karmieniem to bzdura, osobiście też karmiłam i też leciały kg w dół ale znam mnóstwo osób którym karmienie nic nie dało.
Chyba nie do końca bzdura kiedy Tobie karmienie pomogło ;)

Hm....ja uważam, że to nie od tego leciały kilogramy w dół, dobra dieta trochę ruchu i musi być dobrze;)
chłop ze wsi
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 20:08

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: chłop ze wsi »

Lekarz do otyłej pacjentki:
-Czy zażywa pani po każdym posiłku troche ruchu,tak jak ostatnio zaleciłem?
-Tak panie doktorze! Zawsze wstaję od stołu i biegnę położyć się do łóżka!
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: Jowita »

monsoon pisze:Ja schudłam 8,5kg w przeciągu 4 miesięcy tylko dzięki zmianie diety i aktywności fizycznej. Żadnych suplementów diety, zielonych kaw czy innych wynalazków. A co najlepsze, wydałam jakieś grosze na całą 'kurację', której używam do dziś, bo akcesoria do ćwiczeń kupowałam w Internecie: http://www.omega-fitness.pl/bieznie-cat-177.html w dość dobrych cenach. Zainwestowałam w swoją małą siłownię, ale nie żałuję, bo patrząc w lustro jestem usatysfakcjonowana. Polecam każdemu takie zmiany, spróbuj a nie pożałujesz :)

To ciekawe... W innym wątku jesteś czyimś chłopakiem, w jeszcze innym mężem... A w każdym wrzucasz reklamy :kwasny:
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: Kulfon »

borsuk 1.8 pisze:J...aj pompki albo do łopaty za 5 zl
uuu jaki dżentelmen :rotfl: jaki stanowczy wobec kobiet, jak trzeba to i w mordę da, do łopaty zagoni... DNO
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Jak schudnąć po ciąży?

Post autor: czeszka »

makatka pisze:U mnie niestety karmienie sie nie sprawdzało, dopóki karmiłam waga stała w miejscu, chociaż jadłam jak przy karmieniu przystało. Po zakończeniu wprowadziłam dietę 5 zdrowych posiłków, dużo wody, duuużo spacerów i ćwiczenia (różne, troche Ewki, trochę Mel B, trochę własnej akrobatyki :D), z tym że po pół roku możesz ćwiczyć wszystko, na pewno już się zagoiłaś i mięśnie brzucha też wróciły na swoje miejsce. W ciąży przytyłam ok. 24kg, teraz jestem 10kg lżejsza niż przed ciążą :) Aha - dużo błonnika, płatków owsianych, owoców, poza tym białko w każdej formie ;)
bardzo prawdziwe i realne porady
ODPOWIEDZ