Słabe , łamliwe paznokcie

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Sylwianaa
Obyty
Obyty

Re: Słabe , łamliwe paznokcie

Post autor: Sylwianaa » 14 kwietnia 2015, 19:26

Ja miałam ogromny problem z paznokciami i żadne odżywki mi nie pomagały. Długo szukałam przyczyny a rozwiązanie było takie proste. Zrobiłam podstawowe badania i okazało się, że... mam niedobór magnezu. Nic dziwnego skoro pije po 3 - 4 kawy dziennie. Czym prędzej pobiegłam do apteki. Farmaceuta polecił mi Chela mag b6. Po kilku tyg zażywania zauważyłam różnicę. Wiadomo, że na efekty jeszcze będzie trzeba chwile poczekać ale ja juz jestem zadowolona bo widzę, że działa.

JasieQ
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: JasieQ » 15 kwietnia 2015, 17:53

Hmm to ten Chela-Mag B6 takze oprocz wlosow dziala dobrze na pazonkcie? Moja laska go zazywa...w sumie nie paczylem na jej paznokcie, jak wroci z roboty to spojrze. Ja magnez zre jak ide na grubszy melanz:> Jak widac - magnez dobry na wszystko hehe

agnetta
Guru
Guru

Post autor: agnetta » 23 kwietnia 2015, 10:49

Ja zażywam magnez, a mimo to mam słabe paznokcie. podobno pomaga siemię lniane. Ja dzisiaj je wypróbuję.

88Justyna
Początkujący
Początkujący

Post autor: 88Justyna » 22 maja 2017, 12:14

Ja juz od jakiegos czasu stosuje Class A Collagen, zawiera kolagen, kwas hialuronowy i witaminy co korzystnie wplywa na paznokcie, skore i wlosy. Moje paznokcie juz sie nie lamia.

EDobrowolska
Początkujący
Początkujący

Post autor: EDobrowolska » 23 maja 2017, 14:36

a ja ze słabymi paznokciami sobie poradziłam inaczej i... mam na nich żel :p ale sprawdza się, nie wstydzę się swoich dłoni i nie denerwują mnie moje słabe pazurki :D no ale nie każdy chce i może stosować hybrydę albo żel

Awatar użytkownika
Kofi
Bywalec
Bywalec

Post autor: Kofi » 24 maja 2017, 10:57

Ja przeczytałam parę dni temu dwa dosyć ciekawe sposoby na słabe i łamliwe paznokcie. Pierwszy to smarowanie olejem kokosowym. Drugi to... żelatyna. Moczymy paznokcie w miseczce z rozpuszczoną żelatyną, woda powinna być ciepła, ale nie gorąca i trzymać 15-20 minut. Osobiście nie stosowałam (noszę hybrydy), ale może któraś z Was skorzysta i podzieli się efektami:)

Kubkoowa
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: Kubkoowa » 18 września 2017, 18:35

Wszystkie zmywacze itd obciążają płytkę, szczególnie aceton, dlatego np hybrydy lepiej zdejmowac uzywajac frezy do pedicure. Nauka jej obsługi nie jest taka trudna, jedynie trzeba robic to pomału i ostrożnie.

Dussiolek
Obyty
Obyty

Post autor: Dussiolek » 18 września 2017, 21:22

bardzo pomaga moczenie w naparze skrzypu :)

martiiik
Obyty
Obyty

Post autor: martiiik » 18 września 2017, 21:46

lepidopterologia pisze:Vitaminum B compositum. Drażetki zawierają wit. B2, B6, PP, wapń..
Codziennie 3-5 drażetek.
Z moimi paznokciami ten preparat zrobił rzecz niewiarygodną - zmienił ich strukturę po prostu
Nie tylko przestały się łamać i rozdwajać - utwardziły się w widoczny sposób
Nie stosowałam równolegle żadnych odżywek do paznokci - witaminy wystarczyły
Poproś w aptece witaminę B w takim stężeniu że wystarczy 1 dziennie- po co tyle tabletek łykać. Ja właśnie taką kupiłam za ok.6zł w sklepie zielarskim koło Franciszkanów w Jaśle, bo już od dłuższego czasu zażywam, ponieważ miałam problem z nawracającą opryszczką i ogólnym zmęczeniem. Polecam też picie pokrzywy wzmacnia nie tylko włosy i paznokcie, ale pomaga usunąć wodę z organizmu :ok:

igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: igom » 23 października 2017, 10:53

Są odżywki do paznokci, może warto byłoby z nich skorzystać

eleniii
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: eleniii » 19 sierpnia 2020, 22:49

Na pewno mogę polecić odzywki z Bielendy, szczególnie godna polecenia jest ta z konopiami siewnymi z serii Bio Vegan Nail Care

pserdeczna1982
Debiutant
Debiutant

Post autor: pserdeczna1982 » 16 października 2020, 16:52

teraz to mam straszny problem z paznokciami

malpka11
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: malpka11 » 19 października 2020, 13:16

Mnie na łamliwe paznokcie pomogły sumplementy diety z biotyną

zuzaa
Mistrz
Mistrz

Post autor: zuzaa » 21 października 2020, 22:38

Żadna odzywka nie wzmacnia płytki paznokci. Jest to tylko delikatne zabezpieczenie płytki od zewnątrz.

Wzmocnić płytkę możemy od wewnątrz, suplementami - jeśli mamy niedobory i przez to są słabe. Natomiast jeśli Twoja płytka zawsze była krucha i łamliwa, to nadal taka będzie, wtedy ratuje hybryda lub żel dla ładnego wyglądu.

Wzmocnić płytkę można również manicure japońskim. Pasta, która jest wcierana podczas zabiegu wnika w płytkę i ją odżywia. Dla efektu zabieg taki należy powtórzyć minimum 3 razy.

W macierz paznokcia wnikają również olejki. Można wcierać w płytkę naturalne olejki np rycynowy, arganowy czy wiesiołkowy.
Domowym sposobem, który można stosować w zimowe wieczory jest moczenie paznokci w cieplej oliwie z oliwek + wyciśnięta cytryna (15min)
Są to procesy długotrwałe (stosowanie co najmniej 2mce)

Jeśli chodzi o suplementy to pomóc może biotyna(np. Twojcelto), skrzyp polny, minerały.

Jestem stylistką paznokci, mam nadzieję, że trochę pomogłam 😊
W razie pytań zapraszam do kontaktu
https://www.facebook.com/studiourodyladieskolaczyce

zuzaa
Mistrz
Mistrz

Post autor: zuzaa » 21 października 2020, 22:40

W czasie jesienno-zimowym nasze dłonie i skórki są bardziej narażone. Stosujmy kremy nawilżające na dłonie oraz skórki, ponieważ skórki w tym czasie są bardziej szorstkie i twarde, więc też potrzebują nawilżania 😉

Pozdrawiam
Studio Urody Ladies Sabina G.

ODPOWIEDZ