8 Marca ... Dzień Kobiet

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
Edyt@
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 28 lipca 2007, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Edyt@ »

Hmmm ... 8 Marca ... Dzień Kobiet

Ja wolę okazywanie uczuć przez cały rok a nie tylko od święta ...

Denerwujące są życzenia w tym dniu od "obcych facetów" ...
grzecznościowe lecz mimo wszystko wymusza je ten dzień ...

http://www.jaslo4u.pl/news.php?readmore=3423

A co Ty sądzisz na ten temat :?:
jaślanin

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: jaślanin »

wszystkiego najlepszego :wstyd: :P
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Tak, te wszystkie swieta typu Walentynki, Dzien Kobiet pokazuja jak powinno sie zachowywac caly czas a nie tylko w te dni. Smutne, ale prawdziwe. Chyba mozemy tylko na ten temat sobie podyskutowac, bo raczej niec sie w tej kwestii nie zmieni... niestety :(
Awatar użytkownika
Aganieszka
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 4 stycznia 2010, 19:10
Lokalizacja: Dżasełko

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Aganieszka »

Moje drogie Panie! Skąd tyle pesymizmu?!

Przecież dobrze wiemy,że słowa miłości i okazywanie jej przez naszych mężczyzn są bardzo skąpe! (niekiedy mam wrażenie, że jeżeli za dużo powiedzą, to wyczepie się jakiś limit). Na pewno nie raz słyszałeście hasło : "No przecież jestem z tobą, to już o czyumś świadczy" Takie słowa doprowadzają mnie niekiedy do szału! :zakrecony:

Ale co poradzić. Mężczyźnie są z Marsa a kobiety z Wenus - coś w tym jest! Ale gdybyśmy codziennie miały to, co chcemy (czyli prezenty, romantyczne kolacje, niekiedy przesłodzone słówka), to czy nie znudziłybyśmy się? Czy nie jest przypadkiem tak, że to co lubimy w facetach to ich prostolinijność, totalny minimalizm w słowach? Za to doceniamy, kiedy od czasu do czasu się postarają i zaplanują romantyczną kolację (choćby to była pizza, ale za to przy świecach).

Dlatego panowie: postarajcie się choć raz dziennie zrobić, bądź powiedzieć coś miłego swojej kobiecie! A nam, dziewczyny, pozostaje z cierpliwością wyczekiwać i pewnie delikatnie ( :krzeslem: ha ha ha) naprowadzać !!!
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Ryszard L.S. »

"No przecież jestem z tobą, to już o czyumś świadczy"
To niezwykle piękne zdanie należy czytać następująco: no, skoro już to powiedziałem to może byśmy wreszcie poszli do łóżka? ;)
yokozuki
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 28 września 2009, 18:58

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: yokozuki »

ja też już dzisiaj wszystkim kobitom życze najlepszego !! :hyhy:
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: winiarz171 »

a ja myślę, że dobrze jest jak jest...
Wyobraźcie sobie, że gdyby było tak codziennie to to wszystko by spowszedniało, już nie byłoby czymś wyjątkowym...a tak..czeka sie na taki dzień i czuć, że jest jakaś specjalna okazja :D :D

ja też, gdybym zapomniał to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dlA KOBIET :D
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Charlie_P »

gdyby tak miałobyć codziennie to faceci musieliby naprawdę dużo zarabiać, żeby na te "upominki" starczyło :)
pablo
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:02
Lokalizacja: Okolice

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: pablo »

Każda z Was co tu narzeka powinna zostać wysłana do Iranu lub Arabii Saudyjskiej tak na tydzień :D odechciało by się Wam tracić czas na tego typu tematy :):P
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: kasiuńcia »

I tu bardzo złe skojarzenie - Bo od razu karygodne traktowanie kobiet musi być kojarzone z Arabią, albo krajami religii Islamskiej? To stereotyp, który przyjął się jakiś czas temu, a nasilił się po atakach na WTC, bo właśnie od tego wydarzenia wszystko co złe kojarzone jest wyłącznie z Islamem i Arabami.
Chciałabym zaznaczyć, ze w Koranie jest werset, który namawia do szanowania kobiet, jako istot słabszych, a ich złe traktowanie grozi gniewem Allaha. Każdy wierzący i praktykujący wyznawca Islamu doskonale ten fragment zna, a kobiety w krajach arabskich nie pełnią żadnych ważnych funkcji zawodowych, lub rodzinnych tylko na własne życzenie. Tylko te bardzo ambitne i nasiąknięte wpływem Europy i USA kształcą się i zajmują wysokie stanowiska. Dla większości jednak wygodniej jest, gdy to mężczyzna zarabia pieniądze, a ona zajmuje się domem ( czy to nas dziwi?W Polsce to jest nam bardzo dobrze znane), ale z tą różnicą, że Kobiety w arabskim domu mają pełną władzę nad jego mieszkańcami i całą jego gospodarką. I rzadko kiedy są gospodyniami samotnie, ale posiadają szereg zaufanej pomocy domowej, co dla przeciętnej Polskiej rodziny jest luksusem, albo czymś nierealnym. A tam, nie tylko pomoc domowa (są to po prostu służący) ale też wielopokoleniowa rodzina przebywają w jednym domu i pomagają sobie nawzajem.
Często krytykujemy i boimy się tego, czego nie znamy - tak jest również z kulturą arabską. Wystarczy skorzystać z szerokiej gamy literatury na ten temat, aby rozwiać swoje wątpliwości i stereotypy - Które w mojej wypowiedzi chciałam rozwiać choć trochę :)
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Ryszard L.S. »

Dowodem szczególnie pozytywnego traktowania kobiet w państwach wyznających islam jest poligamia, co mnie akurat się podoba, chociaż nieco przeraża mnie liczba potencjalnych teściowych. Podoba mi się także małżeństwo muta i nie rozumiem dlaczego prorok Mahomet tego zabronił (chociaż podobno szyici zakazu sobie zbytnio do serca nie wzięli). Ponadto Koran dopuszcza bicie kobiet, chociaż twierdzi też, że dobry mąż jest miły i uprzejmy dla swej żony, nawet, gdy jest nieznośna (ale jak mówi powszechnie znane porzekadło ludowe: gdy się kobiety nie bije, to jej wątroba gnije) ;) Tak na wszelki wypadek, z wrodzonej życzliwości, informuję wszelkie zainteresowane Panie udzielające się na forum, że zabieg odtwarzania dziewictwa w Paryżu kosztuje ok. 2.9 tys. dolarów (z rabatem), bo w kulturze islamskiej nie być dziewicą oznacza być osobnikiem pozaklasowym, niegodnym bycia kandydatką na żonę ;)
Awatar użytkownika
Agness
Guru
Guru
Posty: 191
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 09:59

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Agness »

Ryszardzie czy czytałeś koran?skoro wysuwasz takie opinie?To co gadasz to istne bzdury,wydaje Ci się, że wszystkie narodu wyznające islam są takie same, otóż bardzo się mylisz! To jest zwyczajne szufladkowanie ludzi i narodów! Koran wcale nie namawia do monogami i bicia żon! Wręcz przeciwnie :) To tak jakbyś powiedział, że wszystkie narody chrześcijańskie są takie same!A to nie prawda! Owszem w kulturze islamskiej dziewictwo jest istotną rzeczą, a za puszczanie sie na prawo czy lewo-zdrade małżonka może grozić nawet śmierć,ale pomału zaczyna sie to zmieniać :) Jeżeli będziesz chciał podyskutować w tym temacie, zapraszam na priv :)
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Jocke »

Agness pisze: za puszczanie sie na prawo czy lewo-zdrade małżonka może grozić nawet śmierć
u nas też tak powinno być
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: Ryszard L.S. »

Agness - między "dopuszczaniem" a "namawianiem" zachodzi dość subtelna różnica ;) Podobnie jak między tolerowaniem poligamii a jej zabranianiem ;) Przeczytałem wszystkie lektury jakie były zalecane w szkole podstawowej do której chodziłem ;) A w tym, co napisałem nie ma ani jednej bzdury - wszystko jest faktem ;)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: 8 Marca ... Dzień Kobiet

Post autor: kasiuńcia »

Ryszardzie, wiem, że przed każdorazowym napisaniem posta dogłębnie się przygotowujesz, ale tą notatkę którą przeczytałeś o Islamie na Wikipedii możesz schować głęboko do szuflady. A jeśli nawet odzwierciedlała rzeczywiste pojęcie tej religii i kultury narodów ją wyznających, to zaznaczam, że w praktyce jest zupełnie inaczej. A jak, to nie chcąc się powtarzać, napiszę tylko, że warto o tym przeczytać szereg książek, szczególnie polecam biografie. A najbardziej wiarygodne są biografie kobiet-wyznawczyń Islamu. Tytuły mogę podać na PW.
Dodam jeszcze, że Koran nie nakazuje używać przemocy cielesnej wobec kogokolwiek, bo dekalog islamski jest bardzo zbliżony do naszego, a więc zabrania krzywdzenia innych.
Tylko oczywiste jest, że choć większość Polaków jest katolikami, niby wyznaje 10 przekazań i stosuje się do nakazów Boga, to potrafi zlać swoją żonę, dzieci i jeszcze sąsiada, który będzie chciał ich obronić. Potrafi zabić swoją matkę, lub babcię za rentę, potrafi zabić nienarodzone dziecko, albo skatować dziecko swojej konkubiny. Ale OCZYWIŚCIE to Arabowie są najgorszym nasieniem, bo to trochę inna kultura i nikt tak naprawdę jej nie zna i nie pojmuje, bo reszta świata (a szczególnie Polacy) są ksenofobami i widzą tylko czubek własnego nosa.

A teraz najważniejsze: Niejedna bita, maltretowana, gwałcona kobieta żyjąca w "KATOLICKIM, CYWILIZOWANYM" Polskim kraju oddała by wszystko, żeby przenieść się do kraju arabskiego, gdzie mogłaby mieć takie życie, jakie mają kobiety tam, tylko nikt nie chce tylko zauważyć, bo woli doszukiwać się aktów przemocy w arabskich rodzinach.

RYSZARDZIE-A poligamia, może nie istnieć w arabskim małżeństwie, jeśli spisze się odpowiedni kontrakt przed ślubem. Gdyby w Polsce ludzie przejmowali się tym, co obiecają sobie przed ślubem...
Zablokowany