Jak radzić sobie z teściową

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
laura256
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2014, 11:35

Jak radzić sobie z teściową

Post autor: laura256 »

Mam problem z teściową, Wyszłam niedawno za mąż i mieszkamy z teściami, z racji tego, że są lepsze warunki mieszkaniowe. Jednak ona do wszystkiego się wtrąca, mówi co mamy jeść co pić i ciągle narzeka, ewidentnie próbuje nas skłócić. Wymyśla historyjki, że rzekomo ja powiedziałam to a mój mąż to. Oczywiście ja jestem ta gorsza Rozmowy nic nie dały, Atmosfera jest ciężka zastanawiamy się, czy nie lepiej wyprowadzić się do moich rodziców troch bedzie ciasno ale przynajmniej spokojnie. miał ktoś podobny problem jak rozwielibyście ta sprawę
Mecenas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 219
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 19:11

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: Mecenas »

Nie życzę wam tego, ale żeby się nie okazało, że u twoich rodziców taki sam problem będzie miał twój mąż... W takiej sytuacji najlepiej wynająć mieszkanie i pomieszkać samemu, na pewno stosunki z waszymi teściami/rodzicami będą poprawne. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: Tulix »

Wy musicie dokonać wyboru.

Czy za darmochę i poszarganymi nerwami, czy na własnych łapach, biedniejsi o wynajem ale niezależni i szczęśliwsi. Trzeba się zastanowić co się opłaca a co rzeczywiście daje szczęscie.

Dla mnie odpowiedź jest jedna - koniecznie sami i tylko w ten sposób. Inaczej zniszczą Wam najpiękniejsze lata Waszego małżeństwa, będą stawiać swoje własne oczekiwania i wleją bardzo wiele jadu w Wasze życie. I po co, jak bardzo się Wam to opłaci?

W gnieździe gniazda nie zrobisz jak to mowią. Młode małżeństwo powinno mieć własną przestrzeń a nie iść tam gdzie już panują ustalone reguły. Rozumiem że ciężko iść na wynajem, gdzie domek kosztuje miesięcznie czasem tyle co jedna wypłata - ale będziecie przynajmniej szczęśliwsi i w zgodzie ze wszystkimi. Nie da się w Jaśle? Poszukajcie pracy w większym mieście. Rzeszów się świetnie rozwija teraz, może znaleźlibyście tam dobrą pracę i wszystko by się poukładało.
Cokolwiek wybierzecie życzę Wam powodzenia.
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: kuba1975 »

wez qurwe otruj i 2 metry pod ziemie :hurra: :hurra:
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: avicularia »

Tulix pisze:W gnieździe gniazda nie zrobisz jak to mowią
Racja. Tez to zawsze powtarzam. Jak się nie jest gotowym wyprowadzić od mamusi, to nie powinno się żenić/wychodzić za mąż. Teściowa jest u siebie, Ty nie. Jej dom, jej zasady. Nie chcę słyszeć bzdur o tym,że nie ma pieniędzy na wynajem i inne takie. My też z mężem na początku wynajmowaliśmy i to mieszkanie naprawdę w kiepskim stanie ( ale tanie). Dziury w zimie utykane gazetami, spanie w ciepłych swetrach, zwichrowane drzwi wejściowe i inne ciekawostki budowlane:D . Ale byliśmy sami, u siebie, z własnymi zasadami. Nie można oczekiwać od rodziców czy teściów, że się będą dostosowywać w swoim w domu, a może nawet utrzymywać młode gołąbeczki. Czas dorosnąć.
Marta_serious
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 12:24

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: Marta_serious »

Najlepiej otruc - zart, zart ;). Szczerze zupelnie, to wyprowadzcie sie. Moim zdaniem rozne pokolenia nie powinny ze soba mieszkac. Inne podejscie do zycia. Jest to meczace. Mlodzi, tak samo jak ptaszki powinni wyfrunac z gniazda. I wydaje mi sie ze to jest wlasnie naturalne. Szukajcie lokum.
MaMiii
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 sierpnia 2015, 18:52
Lokalizacja: Jasło

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: MaMiii »

Sposób na teściową z reguły jest jeden - im dalej tym lepiej.
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: Zynek6 »

Do wora i na rzekę...
Awatar użytkownika
anuśka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 marca 2015, 21:29

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: anuśka »

Ja mam super teściową i mam z nią bardzo dobry kontakt. Taka ... koleżanka tylko szkoda, że jest matką mojego męża ;)
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: Tulix »

czarna_pantera pisze:ja mieszkałam z teściami przez 5 lat i przyrzekłam sobie że NIGDY WIĘCEJ. Przez nich rozpadło sie moje małżeństwo i dlatego z obecnym partnerem mieszkamy w wynajętym mieszkaniu, spokój, cisza, nikt się nie wtrąca.
... No wlaśnie. Jako zagorzały katolik jestem w stanie w to uwierzyc... Jak to z nami jest?..
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: dragoness »

Wyprowadzić się na swoje jak najszybciej.
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: martunialla »

Wyprowadzcie sie na swoje, czym predzej. Chocby nie wiem jak biednie bylo. My od zawsze mieszkalismy z mezem na swoim, ale jak jedziemy w odwiedziny do rodzicow (chociaz bardzo kochani sa) to po tygodniu juz nie mozemy sie doczekac powrotu do siebie :)
Awatar użytkownika
girlwithpower
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 4 lutego 2015, 14:38

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: girlwithpower »

Rozumiem, że mieszkanie z teściami to nie jest szczyt marzeń i czasami fundusze nie pozwalają. Jednak odradzam pozostawienie w tym chorym układzie
świnia
Guru
Guru
Posty: 138
Rejestracja: 1 lipca 2013, 11:22

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: świnia »

Najlepsza teściowa to teściowa na 102 czyli 100 km od domu i 2 m pod ziemią.
Haniax
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 sierpnia 2018, 15:26

Re: Jak radzić sobie z teściową

Post autor: Haniax »

Najlepiej pozbyć się jej :) A poważnie to zmienić miejsce zamieszkania na takie gdzie teściowej nie będzie.
ODPOWIEDZ