Odżywianie jesienią

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
willeska
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2015, 12:00

Odżywianie jesienią

Post autor: willeska »

Nieubłagalnie, wielkimi krokami, zbliża się jesień, więc i zmiana żywienia z uwagi na brak niektórych warzyw i owoców w sklepach, które zostaną zastąpione innymi sezonowymi. Wiadomo, że latem z uwagi na upały je się raczej lekko strawnie i niedużo z uwagi na ten gorąc. Jak żywić się zdrowo w okresie jesiennym, a przy tym wiadomo, że nie za ciężko co by na wadze za dużo nie przybyło do następnego lata? :P Wiadomo im chłodniej tym apetyt rośnie i chęć podjadania. Na co zwrócić uwagę i jak zadbać o posiłki by były zdrowe i mało kaloryczne? Dodatkowo okres jesienno-zimowy niesie ze sobą przeziębienia, więc żeby uniknąć nadmiaru farmakologicznych środków trzeba się wziąć samemu za dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin także na jakie warzywa zwrócić szczególną uwagę na zakupach, by takich witamin sobie dostarczyć? :)
Matryca
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 08:25

Re: Odżywianie jesienią

Post autor: Matryca »

Ja kocham jesień ze wzgledu na wielka ilość owoców i warzyw :)
gosiaczek78
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 21:28

Re: Odżywianie jesienią

Post autor: gosiaczek78 »

świetnie wygląda ten chlebuś! Może ktoś wie czy można dostać gdzieś stacjonarnie mieszanki do wypieku chleba? Widziałam kiedyś coś podobnego w biedronce ale już niestety nie ma;/
introo
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2015, 11:40

Re: Odżywianie jesienią

Post autor: introo »

Dużo warzyw, owoców i innych witamin!
Awatar użytkownika
aagaa
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 19 września 2016, 09:19

Re: Odżywianie jesienią

Post autor: aagaa »

Ja na przykład uwielbiam zupy kremy ;)
sara-narat
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 3 października 2016, 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odżywianie jesienią

Post autor: sara-narat »

Uwielbiam jesień za dynię, patisony i cukinie :serce: dużo przecierów, owoców, grzańce miód i orzeszki :) W tym roku moja działeczka obrodziła dość potężnie aż nie ma kto przejeść tych dobroci :)
Awatar użytkownika
Anitka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 11 października 2016, 15:35

Re: Odżywianie jesienią

Post autor: Anitka »

Introo duzo warzy i owoców to racja ,ale na jesienne przeziębienia najlepszy jest miód i pyłek pszczeli.
ODPOWIEDZ