Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

leticja
Debiutant
Debiutant

Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: leticja » 27 października 2015, 12:57

Szukam fajnego roweru do jazdy po mieście. Do tej pory jeździłam na rowerze górskim ale pomyślałam, że wygodniej będzie poruszać mi się na rowerze miejskim. Znalazłam fajne rowery damskie http://www.bikesalon.pl/rowery-damskie, podoba wam się jakiś? Mi przypadł do gustu ROWER ADRIATICA HOLLAND LADY i zastanawiam się czy się na niego zdecydować. Liczę na jakieś porady i sugestie bo nie znam się aż tak dobrze na rowerach, a chciałabym dobrze wydać pieniądze :)

michalpodroznik
Guru
Guru

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: michalpodroznik » 9 listopada 2015, 10:45

@leticja

Zastanów się, gdzie będziesz chciała jeździć tym rowerem, czy tylko po mieście. Jeśli zdecydujesz się np. na wycieczki rowerowe poza miasto, to bardziej odpowiedni będzie rower trekkingowy, między innymi na większą ilość biegów na przerzutce zarówno tylnej jak i na przedniej. Rowery miejskie (holenderki) z reguły mają przekładnie 3-biegowe w tylnej piaście, a tak mała ilość biegów może być w pewnych przypadkach niewystarczająca i holenderka będzie niewygodna do jazdy. Pamiętaj, że Holandia to kraj płaski, a Podkarpacie to jednak teren wyżynno-górzysty (pogórzański) i rower typu trekk na nasze tereny jest bardziej odpowiedni. Dobre sprawdzone, solidne rowery produkuje nasz Kross, a z zagranicznych budżetowych marek można polecić np. Unibike.

furia234
Początkujący
Początkujący

Post autor: furia234 » 25 listopada 2015, 11:32

Zamiast roweru to ja wolę biegać, więc za wiele nie doradzę. Mogę pomóc w kwesti o butów. Czytam http://blog.butysportowe.net i ciekawe tam treści się pojawiają. A rower to dobierz do swojego stylu jazdy i tego na co stawiasz? Na cenę? Jakość? itp.

klemaj
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: klemaj » 23 lutego 2016, 11:51

W przypadku miejskich rowerów mogę polecić Gazelle - jest to holenderski producent rówerów. Bardzo popularny w tym kraju.
Jeżeli chodzi o niemieckie, to mogą to być np Diamant. Ich rowery są wykonane bez zastrzeżeń pod względem jakości. Może nie są najtańsze, ale sprawi sporo frajdy.
Tutaj masz trochę więcej informacji na temat tego sprzętu: http://www.dobrerowery.pl/blog/rowery-d ... -z-niemiec

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Post autor: kedziorek » 23 lutego 2016, 11:52

klemaj pisze:W przypadku miejskich rowerów mogę polecić Gazelle - jest to holenderski producent rówerów. Bardzo popularny w tym kraju.
Jeżeli chodzi o niemieckie, to mogą to być np Diamant. Ich rowery są wykonane bez zastrzeżeń pod względem jakości. Może nie są najtańsze, ale sprawi sporo frajdy.
Tutaj masz trochę więcej informacji na temat tego sprzętu: http://www.dobrerowery.pl/blog/rowery-d ... -z-niemiec
Również zamawiałem podobny

Awatar użytkownika
Joanna_M
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: Joanna_M » 24 lutego 2016, 09:21

oo, sama muszę sobie jakiś sprawić, więc poczytam Wasze rady :D

halla
Debiutant
Debiutant

Post autor: halla » 25 lutego 2016, 13:11

Jak dla mnie miejski jest najlepszy!

agnieszka87
Początkujący
Początkujący

Post autor: agnieszka87 » 4 marca 2016, 22:20

A ja mam rower ''holenderka damka'' i naprawdę jeździ się super. Tym bardziej, że są teraz bardzo modne. A jakość pierwsza klasa. Polecam.

teonathr
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: teonathr » 13 kwietnia 2016, 10:56

Rower dla kobiety powinien przede wszystkim nie być zbyt duży. Dla Pań poniżej 170cm nie kupować rowera z kołami 28 calowymi tylko mniejszymi 27.5 (w miarę nowy standard) oraz klasyczne 26 cali.

Pirania
Debiutant
Debiutant

Post autor: Pirania » 14 kwietnia 2016, 13:18

Ja bardzo często jeżdżę po górach więc tym razem zainwestowałam w porządny rower górski scott

Jamaja
Debiutant
Debiutant

Post autor: Jamaja » 16 kwietnia 2016, 17:28

Ja ja poszukuje jakiegoś fajnego rowerka miejskiego ... jaki polecacie ?

skarolina
Debiutant
Debiutant

Post autor: skarolina » 27 kwietnia 2016, 20:39

Ja mam rower w stylu holenderskim. Ładnie się prezentuję i świetnie się sprawdza, polecam.

Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP

Post autor: Zynek6 » 27 kwietnia 2016, 22:11

Jakiś bez siodełka...

Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP

Post autor: Zynek6 » 27 kwietnia 2016, 22:12

ronisia pisze:polecam rowery Romet http://www.rowerzysta.pl/romet.html, wszyscy w rodzinie takie mamy (ja, mąż i dzieci) i każdy jeden bardzo bardzo dobry, chodzą lekko, są stabilne, bezpieczne, rurki grube, no widać, że to solidne maszyny. Z resztą firma tyle lat na rynku i dalej moim zdaniem nie ma sobie równych.
Romet to teraz China

Toksana
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: Toksana » 28 kwietnia 2016, 16:34

Marzy mi się taka mietowa damka z koszykiem tylko nie wiem gdzie ją dostanę

ODPOWIEDZ