tabletki antykoncepcyjne

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
ula
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 14:40

tabletki antykoncepcyjne

Post autor: ula »

jakie sa dla was najlepsze tabletki antykoncepcyjne
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: tabletki

Post autor: johny3050 »

Dziewczyno, nie sugeruj sie odpowiedziamy na to pytanie!! Zadajac je, wnoiskuje, ze sie zastanawiasz, jakie wybrac. Na kazdy organizm tabletki dzialaja inaczej Yasmin dzialal bedzie na jedna bez zadnych skutkow uboczynych a Ty mozesz tyc, miec bole glowy nudnosci itp. Idz do lekarza, on ci je odpowiednio dobierze, porobi jakies badania jesli to konieczne itp. !!! A tym co tu beda pisac sie nie sugeruj, bo tak jak mowie na kazdy organizm dzialaja inaczej. Pozdrawiam.
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: tabletki

Post autor: Ryszard L.S. »

Witamina C rozpuszczona w zimnej wodzie zamiast :super:
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: tabletki

Post autor: kasiuńcia »

Autorka postu chyba nie wie, że tabletki antykoncepcyjne są przepisywane na RECEPTĘ , co oznacza, to lekarz ma zadecydować jaki rodzaj ma ich wsiąść.Nie możesz jemu zasugerować jakie chciałbyś, bo akurat koleżanka, czy ktoś na forum stwierdził, że są "dobre".
Tabletki to środki hormonalne, są dobierane indywidualnie do pacjentki, po badaniu i wywiadzie z nią na temat jej stanu zdrowia.Dlatego, nawet jeśli ktoś tu stwierdzi, że "XXYX" są dla tej osoby odpowiednie, to niekoniecznie dla Ciebie również będą.
Zresztą jestem zdania, że wszelkie wątpliwości powinien rozwiewać lekarz, bo po to jest, a nie forum.
gaba1998
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 11:38

Re: tabletki

Post autor: gaba1998 »

może teraz dziewczyny mają jakieś doświadczenie w tej kwestii. Wiem, że ostatecznie lekarz doradzi ale można się podzielić z nami na forum które według Was są najlepsze
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: tabletki

Post autor: Anek »

Może po prostu wymieńmy się opiniami o danych tabletkach jakie były skutki uboczne itp. Ja zażywam yasminelle i na początku czyli jakieś pierwsze 3 miesiące organizm troszkę wariował(senność obrzmiałe piersi, skacząca waga) ale później wróciło wszystko do normy nie mam już objawów wszystko tak jakbym w ogóle nie zażywała tabletek
katrinka
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:28

Re: tabletki

Post autor: katrinka »

gaba1998 pisze:może teraz dziewczyny mają jakieś doświadczenie w tej kwestii. Wiem, że ostatecznie lekarz doradzi ale można się podzielić z nami na forum które według Was są najlepsze
Najlepiej to wez tą co poleca pani gozdzikowa !!! hehe :D:D
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: lato »

przez gaba1998 » 21 paź 2010 22:22

może teraz dziewczyny mają jakieś doświadczenie w tej kwestii. Wiem, że ostatecznie lekarz doradzi ale można się podzielić z nami na forum które według Was są najlepsze
Ty masz 12 lat?Pytam bo widzę gaba 1998.Jesli tak to lepiej podziel sie z kolegami kanapeczkom w szkole i popatrz dla mamy i taty gdzie bułeczki tansze w Jaśle.
:wstyd:
rozyczka
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 27 marca 2010, 08:23

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: rozyczka »

hehe :) myśle że cyfry w nicku nie zawsze wskazują prawde !!! Chociaż .... Ale jak dziewczyna pyta to ja polecam AZALIA
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: poszukiwana »

nick nie świadczy o wieku. Dlaczego ja negujecie? Jezeli pyta o tabletki, widocznie nie ma o tym pojecia, wy nigdy takie nie bylyscie? A jezeli chce sie zabezpieczac to swiadczy o chociaz odrobinie odpowiedzialnosci. Lepiej zapobiegac niz potem usuwać ciążę. Pozatym są też np globulki, które można dostać bez recepty, do tego kremy plemnikobójcze itd. nie trzeba odrazu faszerować się hormonami
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Anuskaaa18 »

gaba1998 pisze:może teraz dziewczyny mają jakieś doświadczenie w tej kwestii. Wiem, że ostatecznie lekarz doradzi ale można się podzielić z nami na forum które według Was są najlepsze
Myślę, że najlepiej zrobisz najpierw udając się do ginekologa. Nie możesz się sugerować tym jakie dziewczyny Ci tutaj leki wymienią, bo to lekarz będzie wiedział jakie są dla Ciebie najlepsze. Są np inne dla kobiet, które rodziły i inne dla kobiet, które nie rodziły..
Poza tym jak Twój organizm będzie reagował na dany środek to indywidualna sprawa. Wiem z doświadczenia, że do doboru odpowiednich pigułek nieraz jest baaardzo długa droga, niemniej jednak myślę, że warto, bo jest to bardzo wygodny i najpewniejszy środek antykoncepcyjny.
Nie twierdzę, że całkowicie nieszkodliwy, ale żyjemy w XXI wieku, dawki hormonów w obecnie produkowanych pigułkach w stosunku do tych z początku produkcji są dużo mniejsze, poza tym mamy badania profilaktyczne i wszystko jest pod kontrolą ;)
domika21
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 listopada 2010, 09:24

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: domika21 »

A powiedzcie jakie badania powinien lekarz zlecić przed przepisaniem tabletek antykoncepcyjnych?
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Homo Sapiens »

Nie znam się zbyt dobrze na tabletkach antykoncepcyjnych ale jak już koleżanki powiedziały nie wolno się sugerować tym co powiedzą inne dziewczyny...

Generalnie chciałem tylko napisać, że zawsze odradzałem swojej dziewczynie brania tych tabletek. Może jestem "zielony" w temacie ale po co ma się dziewczyna szpikować chemią jak mamy na rynku prezerwatywy?
Może jedna z koleżanek tutaj wyjaśni mi co czyni tabletki lepsze od prezerwatyw? Skuteczność chyba ta sama.
Czy tylko doznania podczas stosunku są zaletą ( chodzi mi o różnicę doznań "z prezerwatywą" i "bez prezerwatywy" ).
Olśnijcie mnie panie, będę wdzięczny :)
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Marcinek »

skuteczność ta sama? :wstyd: Nie dziwie się, że potem co drugi [...] wpada.

wskaźnik Pearla dla prezerwatyw to 15. Natomiast dla dwuskładnikowych tabletek
anty jest to 6. Oznacza to że spośród 100 kobiet których partnerzy stosują prezerwatywy w ciągu roku w ciążę zajdzie 15.
W przypadku dwuskładnikowych tabletek anty, spośród 100 kobiet w ciążę w ciągu roku zajdzie 6. Chyba jest różnica.

Poza tym dzisiejsze tabletki antykoncepcyjne to nie te sprzed 5-10 lat, które faktycznie były bardzo szkodliwe. Dzisiejsze nowoczesne tabletki, praktycznie nie mają żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie, udowodnione naukowo jest, to, że kobiety regularnie przyjmujące tabletki anty przez 10 lat, zachorowują na raka o 60% rzadziej niż te które nie biorą. Często dermatolodzy przepisują tabletki antykoncepcyjne na trądzik i pryszcze :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: clashtorny »

Antykoncepcja a później jak będzie taka jedna z drugą chciała mieć dziecko to możliwe są komplikacje bo hormony będą wariować :P najlepsza antykoncepcja z zachowaniem doznań :rotfl: w porę wyciągnąć :rotfl: bo nawet prezerwatywa ma swoją granicę wytrzymałości :hyhy:
ODPOWIEDZ