tabletki antykoncepcyjne

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
krokodylek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 listopada 2016, 09:16

Re: tabletki

Post autor: krokodylek »

kasiuńcia pisze:Autorka postu chyba nie wie, że tabletki antykoncepcyjne są przepisywane na RECEPTĘ , co oznacza, to lekarz ma zadecydować jaki rodzaj ma ich wsiąść.Nie możesz jemu zasugerować jakie chciałbyś, bo akurat koleżanka, czy ktoś na forum stwierdził, że są "dobre".
Tabletki to środki hormonalne, są dobierane indywidualnie do pacjentki, po badaniu i wywiadzie z nią na temat jej stanu zdrowia.Dlatego, nawet jeśli ktoś tu stwierdzi, że "XXYX" są dla tej osoby odpowiednie, to niekoniecznie dla Ciebie również będą.
Zresztą jestem zdania, że wszelkie wątpliwości powinien rozwiewać lekarz, bo po to jest, a nie forum.
Tak się składa, że wcale nie masz racji. W większości wypadków (nie znam żadnego wyjątku) lekarz proponuje swoje ulubione tabletki, no chyba że pacjentka ma jakieś b. poważne kłopoty ze zdrowiem. Mnie antykoncepcje dobrano po kryterium ceny - bo powiedziałam, że jest to dla mnie istotne. Jeśli nie działają właściwie (np. efekty uboczne), to metodą prób i błędów dobiera się inne.
N_
VIP
VIP
Posty: 1337
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 11:40

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: N_ »

Kiedyś gdzieś ktoś podobno powiedział, że najlepszy środek antykoncepcyjny, to środek d__y :)
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Wind »

Znam jedną taką co żre tablety żeby jej o wiele starszy od niej gosc mógł sobie ruszac bez ograniczen i strachu..Ona sie truje chemią az jej włosy wypadają.Tak,z roku na rok jest coraz bardziej przerzedzona a on uzywa.Dziewczyny gdzie wy macie rozumy.Dla jakiegoś starego uja sie tak truć.
ManNow
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 16:28

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: ManNow »

ja od roku na medinette i jestem mega zadowolona
Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 21 marca 2014, 09:28

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Tish »

Myślałam, że badania hormonalne przed przepisaniem pigułki to oczywistość. Mój lekarz w życiu by mi nie pozwolił bez tego nic wziąć... Ja akurat na vibinie jestem. :)
Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 21 marca 2014, 09:28

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Tish »

Moja siostra brała, ale potem urodziła dziecko i przerzuciła się na limetic. Może brać pigułkę i normalnie karmić.
doreczka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2017, 22:50

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: doreczka »

ja biore belare, zdecydowalam sie na nia bo ma malo hormonow i dobra cene i to strzal w dziesiatke bo czuje sie dobrze i nie mam skutkow ubocznych
gogelek12a
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 12 lipca 2017, 10:36

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: gogelek12a »

A czy któraś bierze Aidee?
sardynka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 sierpnia 2017, 18:53

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: sardynka »

ja tez biore Belare juz od bodajze 3 lat i nie mam zadnych skutkow ubocznych i poprawila mi sie cera i piersi :D wiec same plusy :D
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Public Enemy »

Robcie tak dalej.Żeby on mogł sobie ruchac bez strachu.A wy narazajcie sie na raka i wypadanie włosów.
energia007
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 marca 2018, 11:08

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: energia007 »

raka i wypadanie wlosow to mozessz miec jak sie nie myjesz, pijesz i cpasz a nie jak bierzesz tabletki... bez przesady
strzala_amora
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 2 maja 2018, 21:02

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: strzala_amora »

Zgadzam sie.,. teraz jest taka innowacja ze taabletki nie szkodzą zdrowiu, jest masa badan na ten temat a to co piszesz to jakies glupie zabobony z trzeciego swiata. Ja sama biore od lat tabletki z roznymi dawkami hormmonow, czulam sie tez roznie po nich. teraz od ponad roku biore vines i to najlepsza ultralekka tabletka z jaka mialam stycznosc. Na bierzaco robie badania i czuje sie super
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: lusio »

Słuchajcie, a bierze któraś z Was może Orlifique? Zapisano je mojej siostrze, ze względu na ryzyko Żylnej choroby zakrzepowo zatorowej. Macie jakieś skutki uboczne?
Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 21 marca 2014, 09:28

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Tish »

Moja koleżanka je bierze przy cukrzycy też. Z tego co wiem nic jej się specjalnie nie działo jak zaczynała.
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: lusio »

Dzięki za odpowiedź. Słyszałam właśnie, że Orlifique są polecane też właśnie przy cukrzycy (pewnie też ze względu na naczynia krwionośne) i w okresie okołomonopauzalnym. Przekażę siostrze :)
ODPOWIEDZ