tabletki antykoncepcyjne

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Katarzyna55
Debiutant
Debiutant

Re: tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Katarzyna55 » 28 października 2016, 13:43

Tabletki brałam przez ponad rok i jak zaczęły robić się pajęczyny na nogach tak żyłki pękały odstawiłam i założyłam spiralę i mam spokój na 3 lata.

lusio
Ekspert
Ekspert

Post autor: lusio » 31 października 2016, 21:09

Ja od jakiegoś czasu biorę tabletki Vibin. Dla mnie to najwygodniejsza opcja antykoncepcji, mam zaufanie do tabletek. A dodatkowo po tych nie mam żadnych efektów ubocznych, dobrze się czuję, nawet odrobinę poprawiła mi się cera.

krokodylek
Debiutant
Debiutant

Re: tabletki

Post autor: krokodylek » 10 listopada 2016, 10:29

kasiuńcia pisze:Autorka postu chyba nie wie, że tabletki antykoncepcyjne są przepisywane na RECEPTĘ , co oznacza, to lekarz ma zadecydować jaki rodzaj ma ich wsiąść.Nie możesz jemu zasugerować jakie chciałbyś, bo akurat koleżanka, czy ktoś na forum stwierdził, że są "dobre".
Tabletki to środki hormonalne, są dobierane indywidualnie do pacjentki, po badaniu i wywiadzie z nią na temat jej stanu zdrowia.Dlatego, nawet jeśli ktoś tu stwierdzi, że "XXYX" są dla tej osoby odpowiednie, to niekoniecznie dla Ciebie również będą.
Zresztą jestem zdania, że wszelkie wątpliwości powinien rozwiewać lekarz, bo po to jest, a nie forum.
Tak się składa, że wcale nie masz racji. W większości wypadków (nie znam żadnego wyjątku) lekarz proponuje swoje ulubione tabletki, no chyba że pacjentka ma jakieś b. poważne kłopoty ze zdrowiem. Mnie antykoncepcje dobrano po kryterium ceny - bo powiedziałam, że jest to dla mnie istotne. Jeśli nie działają właściwie (np. efekty uboczne), to metodą prób i błędów dobiera się inne.

nika25
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: nika25 » 6 lutego 2017, 11:25

Nie, lekarz nie może ot tak sobie wypisać co mu się podoba, powinien przeprowadzić wywiad z pacjentką i zlecić badania. Dobrze wiem że nie zawsze jest tak modelowo, badania w tej sytuacji możesz zawsze zrobić we własnym zakresie. Natomiast wybór metody zależy już od bardzo wielu rzeczy, między innymi od tego czy karmisz piersią, czy już rodziłaś, czy palisz papierosy, pijesz alkohol, jakie bierzesz leki, czy nie występuje u Ciebie ryzyko zakrzepicy itp. Wkładka hormonalna sprawdza się najlepiej jeśli chodzi o skuteczność ale też jest mniej inwazyjna niż tabletki, mam levosert od 6 miesięcy

N_
VIP
VIP

Post autor: N_ » 6 lutego 2017, 17:37

Kiedyś gdzieś ktoś podobno powiedział, że najlepszy środek antykoncepcyjny, to środek d__y :)

Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Wind » 6 lutego 2017, 18:24

Znam jedną taką co żre tablety żeby jej o wiele starszy od niej gosc mógł sobie ruszac bez ograniczen i strachu..Ona sie truje chemią az jej włosy wypadają.Tak,z roku na rok jest coraz bardziej przerzedzona a on uzywa.Dziewczyny gdzie wy macie rozumy.Dla jakiegoś starego uja sie tak truć.

ManNow
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: ManNow » 7 lutego 2017, 14:30

ja od roku na medinette i jestem mega zadowolona

igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: igom » 8 lutego 2017, 13:45

Takie rzeczy powinno się omawiać z ginekologiem, bo tylko dzięki temu będzie można dobrać odpowiednie tabletki.

kotka
Początkujący
Początkujący

Post autor: kotka » 18 lutego 2017, 16:26

Badania lekarskie przed wypisaniem recepty na antykoncepcję to podstawa! Dziewczyny domagajcie sie swojego ginekologa o nie - niech nie przepisuje Wam nic tak na słowo. Młoda byłam to o tym nie wiedziałam i też się dałam tak załatwić, ze w sumie to po tabletkach chodziłam i żygałam :/ Dopiero po zmianie ginekologa miałam robione badania i na ich podstawie dobrane tabletki. Teraz biorę belarę już od roku i w końcu mam antykoncepcję, która mi nie szkodzi - nie wypadają mi włosy, nie wymiotuję, nic mnie nie boli. Jest tak jak być powinno.

Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty

Post autor: Tish » 24 lutego 2017, 22:10

Myślałam, że badania hormonalne przed przepisaniem pigułki to oczywistość. Mój lekarz w życiu by mi nie pozwolił bez tego nic wziąć... Ja akurat na vibinie jestem. :)

kotka
Początkujący
Początkujący

Post autor: kotka » 1 marca 2017, 15:40

@Tish no jak widać niektórym ginekologom się o tym zapomina a niestety młode kobietki zamiast podpytać biorą to co im dają :( Sama jestem tego przykładem ale na szczęście szybko to ogarnęłam i teraz mam swoją belarę i zero zmartwień czy problemów zdrowotnych.

Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty

Post autor: Tish » 29 czerwca 2017, 15:50

Moja siostra brała, ale potem urodziła dziecko i przerzuciła się na limetic. Może brać pigułkę i normalnie karmić.

doreczka
Debiutant
Debiutant

Post autor: doreczka » 11 lipca 2017, 22:45

ja biore belare, zdecydowalam sie na nia bo ma malo hormonow i dobra cene i to strzal w dziesiatke bo czuje sie dobrze i nie mam skutkow ubocznych

gogelek12a
Debiutant
Debiutant

Post autor: gogelek12a » 12 lipca 2017, 12:05

A czy któraś bierze Aidee?

sardynka
Debiutant
Debiutant

Post autor: sardynka » 7 sierpnia 2017, 16:22

ja tez biore Belare juz od bodajze 3 lat i nie mam zadnych skutkow ubocznych i poprawila mi sie cera i piersi :D wiec same plusy :D

ODPOWIEDZ