Domowe sposoby na wypadające włosy..

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: assasin20creed »

julia1978 pisze:
assasin20creed pisze:ja tak jak inni wcześniej również polecam olejek rycynowy :) przy czym ja go mieszam z innymi rzadszymi bo olejek sam nałożony może wyrywać włosy... ja wmasowuję i śpię z ręcznikiem na głowie, rano zmywam bez problemu.
Pomaga też masaż głowy tym pająkiem czy jak to się zwie ;)
A z czym mieszasz ten olejek? ja mieszam go z naftą, miodem i żółtkiem, ale też po tym strasznie lecą przy zmywaniu. :zly:
ja mieszałam co akurat miałam ;) z olejkiem z alterry migdały i papaja do masażu, ale samego go nie używałam bo jakoś trudno było mi go zmyć i też alverde do włosów migdały i argan (bosko pachnie i sam na wilgotne włosy przed suszeniem świetnie się sprawdzał :super: ) nieraz słyszałam o tej nafcie, ale pewnie tak samo jak w przypadku olejku rycynowego (słyszałam że w Polsce kosztuje grosze a tu zapłaciłam 6€ :krzeslem: ) musiałabym ekstra zamawiać w aptece
assasin20creed
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 20:25

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: assasin20creed »

dziewczynazjasla pisze:ja piłam herbatę z żelatyną. Ma się po niej nieprzyjemnie lepiące usta, ale pomaga, codziennie szklanka herbaty z żelatyną przez ok tydzień i problem z głowy. Mnie pomogło:)
hmm pierwszy raz się spotkałam ;) nie niszczy żołądka czy coś ? :)
milsia09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 6 marca 2013, 16:16

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: milsia09 »

maska Wax :)
niunia2
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 6 marca 2013, 08:23

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: niunia2 »

skrzypowita najlepsza mi pomogla :)
nev
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 22:19

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: nev »

Domowy sposób to to nie jest, ale nacierka do wlosow Farmona Jantar ta w "amolowej"buteleczce jest najlepsza na to. A poza tym sprawia ze włosy rosną w przyspieszonym tempie.
Annabella
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 13:39

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: Annabella »

Najlepiej sprawdzić dlaczego włosy wypadają. W pierwszej kolejności warto sprawdzić nowe kosmetyki, czy nie zmieniliśmy czegoś w diecie oraz wykonać podstawowe badania. Kolejny etap to dermatolog. Niestety.
pat89
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 14 września 2018, 11:02

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: pat89 »

Cześć dziewczyny. W prawdzie nie pytam o "domowe sposoby", ale bardziej o to, jak dowiedzieć się, jaka jest przyczyna wypadających włosów. To znaczy... coraz częściej słyszy się, że to chodzi o coś poważniejszego. Zastanawiam się, czy morfologia krwi pomoże to stwierdzić?
Awatar użytkownika
OlaKos
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 3 lutego 2019, 18:43

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: OlaKos »

W moim domu zawsze rodzice mówili mi, że czarna rzepa to dobry sposób na wypadające włosy.
muszynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 7 lutego 2019, 12:03

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: muszynka »

Wcierki z czarną rzodkwią albo rzepą mogą trochę pomóc :ok:
Oprócz tego ziołowe herbatki z pokrzywy albo skrzypu, a w ogóle najlepiej razem. Tylko że chyba warto kupić susz zamiast takich w saszetkach. Słyszałam też o piciu drożdży. Średnio przyjemne, ale podobno efekty daje. Można też dołożyć do diety siemie lniane, powinno pomóc na kondycję włosów, cery i paznokci :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: dragoness »

Kosmetyki z serii Jantar i Calcium Panthotenicum, czyli wit. B5 doustnie.
JoannaKr89
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 marca 2019, 13:20

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: JoannaKr89 »

Myślę, że najważniejsze to znaleźć przyczynę, warto więc udać się do trychologa.

A w między czasie polecam zająć się organizmem od środka, czyli właśnie pić pokrzywę czy skrzyp polny- w aptece można kupić za ok. 2zł takie herbatki. Oleju rycynowego osobiście nie polecam, bo strasznie plącze i można sobie powyrywać włosy.
igafiga
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwietnia 2019, 07:53

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: igafiga »

Skrzyp i pokrzywa. Wcierki ziołowe.
Badania trzeba zrobić, czy nie ma żadnych niedoborów, anemii, problemów z hormonami itp. Jeśli coś jest na rzeczy to trzeba najpierw zająć się tym, bo wypadanie włosów to tylko objaw.
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: lusio »

Domowe sposoby są dobre, ale niestety czasem to jednak za mało. Dodatkowo warto wzmocnić organizm od środka, ja stosuję tabletki Vitapil (przede wszystkim ze względu na kompleksowy skład, sprawdzają się lepiej niż jednoskładnikowe). Ale zgadzam się z wypowiedzią wyżej, warto sprawdzić, czy wszystko ok z hormonami:)
Awatar użytkownika
Tish
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 21 marca 2014, 09:28

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: Tish »

Można, ale moim zdaniem vitapil daje kompleksowo to, czego włosy potrzebują. Zwłaszcza, że lotionem działasz od zewnątrz, a tabletkami wzmacniasz je od środka.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Domowe sposoby na wypadające włosy..

Post autor: viktoria11 »

Mi włosy wypadywaly garściami fakt po ciąży to było i mówi się że swoje musi wypaść ale no ja bym łysa chyba zaraz została stosowalam ampułki vichy biotebal szampon odżywka witaminy i nic dalej to samo wkoncu poszłam do dermatologa zleciła badania wyszedł znaczny niedobór cynku przepisała duża dawka szampon delikatny anaphase drugi na zmianę taki na receptę na łysienie bo już zakola miałam i wit. Merz specjal mówiła że jedyne dobre ja miałam i skrzypowite i vitapil nic nie dało.... po miesiącu brania tych wit i szampony włosy już tak nie wypadywaly i po 2 zaczynały odrastac....
ODPOWIEDZ