Jakie opłaty za ślub w farze?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Co łaska...

Post autor: warez »

Co łaska, ale nie mniej niż 1000 pln... :niepewny: - przecież ślub kościelny bierze się raz w życiu. Jeśli konkordatowy to dodatkowo jeszcze 250 pln.
tiruriru
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 26 lipca 2013, 23:18

Re: Co łaska...

Post autor: tiruriru »

warez pisze:Co łaska, ale nie mniej niż 1000 pln... :niepewny: - przecież ślub kościelny bierze się raz w życiu. Jeśli konkordatowy to dodatkowo jeszcze 250 pln.
1000zł? To są jakieś żarty?!
Kamkaz
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2009, 12:56

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Kamkaz »

standard to tak w granicach 500 - 700 zł z tego co się orientowałam pod kątem własnego ślubu w innych parafiach w Jaśle i innych miastach. plus po około 100 - 150 zł dla organisty i tyle samo dla kościelnego.
tiruriru
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 26 lipca 2013, 23:18

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: tiruriru »

Kamkaz pisze:standard to tak w granicach 500 - 700 zł z tego co się orientowałam pod kątem własnego ślubu w innych parafiach w Jaśle i innych miastach. plus po około 100 - 150 zł dla organisty i tyle samo dla kościelnego.
O jakich parafiach w Jaśle mówisz? Bo znajomi mieli w kościele koło chemika i dawali 200zł księdzu i po 100zł organiście i kościelnemu, a drudzy mieli w małym kościółku i nie dawali nic, bo tam ksiądz nie "bierze" nic za sakramenty!
Awatar użytkownika
testifytiffan
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 14 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: testifytiffan »

A jak obecnie wygląda sytuacja u Franciszkanów?
pemo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 3 marca 2014, 16:08

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: pemo »

proponuje wybrac inna parafie niz fare , zdzieraja jak moga szczegolnie organista i koscielny po drugie firmy nie wpuszcza zeby ubrala kosciol tylko robia to zakonnice za nie mala kase bo ode mnie wziely 450 zl wogole porazka wiec odradzam ponoc w malym kosciolku jest ok
tiruriru
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 26 lipca 2013, 23:18

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: tiruriru »

A jak wygląda w farze sprawa księdza udzielającego ślubu? Można sobie wybrać którego się chce czy odgórnie Ci jakiegoś przydzielają?
piterS
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 22 października 2012, 10:29

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: piterS »

tiruriru pisze:A jak wygląda w farze sprawa księdza udzielającego ślubu? Można sobie wybrać którego się chce czy odgórnie Ci jakiegoś przydzielają?
a ty ile masz latek??? skad przyjechales??? podobno zyjemy w wolnym kraju!!! czyz nie!!!
magnesik19
Guru
Guru
Posty: 164
Rejestracja: 29 lipca 2009, 20:16

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: magnesik19 »

testifytiffan pisze:A jak obecnie wygląda sytuacja u Franciszkanów?
ja brałam ślub we Franciszkanach prawie rok temu. Jesli chodzi o opłaty za ślub to dalismy 500 zł łącznie za ślub plus zapowiedzi.

a oto,. co pisze na drzwiach od kancelarii ( podkreślam takimi samymi czcionkami pisze w tej 'informacji")

1. Nie mamy cennika za udzielone usługi. (czcionką małą)
2. Przyjmujemy ofiary według zamożności parafian. (czcionką już większą)
3. HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG (czcionką największą, drukowanymi literami i na czerwono)

No, tak to dyplomatyczne braciszkowie wykombinowali :D
gosik
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 19:48

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: gosik »

Jak wygląda sytuacja z opłatami u Św. Stanisława?
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG !!!!?

Post autor: warez »

magnesik19 pisze:
ja brałam ślub we Franciszkanach prawie rok temu. Jesli chodzi o opłaty za ślub to dalismy 500 zł łącznie za ślub plus zapowiedzi.

a oto,. co pisze na drzwiach od kancelarii ( podkreślam takimi samymi czcionkami pisze w tej 'informacji")

1. Nie mamy cennika za udzielone usługi. (czcionką małą)
2. Przyjmujemy ofiary według zamożności parafian. (czcionką już większą)
3. HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG (czcionką największą, drukowanymi literami i na czerwono)

No, tak to dyplomatyczne braciszkowie wykombinowali :D
Wnętrznościami mi ruszyło po przeczytaniu Twojego postu! HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG To co?! - biednego nie miłuje?! - większej bzdury nie słyszałam.
Jednak to chyba prawda, że większość piekła jest wypełnione wielebnymi pasibrzuchami - SYF!!! :znudzony:
magnesik19
Guru
Guru
Posty: 164
Rejestracja: 29 lipca 2009, 20:16

Re: HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG !!!!?

Post autor: magnesik19 »

warez pisze:
magnesik19 pisze:
ja brałam ślub we Franciszkanach prawie rok temu. Jesli chodzi o opłaty za ślub to dalismy 500 zł łącznie za ślub plus zapowiedzi.

a oto,. co pisze na drzwiach od kancelarii ( podkreślam takimi samymi czcionkami pisze w tej 'informacji")

1. Nie mamy cennika za udzielone usługi. (czcionką małą)
2. Przyjmujemy ofiary według zamożności parafian. (czcionką już większą)
3. HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG (czcionką największą, drukowanymi literami i na czerwono)

No, tak to dyplomatyczne braciszkowie wykombinowali :D
Wnętrznościami mi ruszyło po przeczytaniu Twojego postu! HOJNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG To co?! - biednego nie miłuje?! - większej bzdury nie słyszałam.
Jednak to chyba prawda, że większość piekła jest wypełnione wielebnymi pasibrzuchami - SYF!!! :znudzony:
To nie jest jakaś moja teoria, tylko tak napisali Franciszkanie na drzwiach kancelarii... tu właśnie o to chodzi, żeby w kopercie "nie żałować"..
tiruriru
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 26 lipca 2013, 23:18

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: tiruriru »

Czy ktoś miał ostatnio ślub w Farze i może mi powiedzieć jak wygląda ubieranie kościoła przez siostry zakonne? Jaki jest koszt i czy one ubierają jak im sie podoba czy można sobie to z nimi ustalić? Drugie pytanie dotyczy opłat za ślub? Czy ksiądz chce dostać pieniądze wcześniej, :) czy tak ja w niektórych kościołach, w dniu ślubu przed sama mszą? :)
tiruriru
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 26 lipca 2013, 23:18

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: tiruriru »

tiruriru pisze:Czy ktoś miał ostatnio ślub w Farze i może mi powiedzieć jak wygląda ubieranie kościoła przez siostry zakonne? Jaki jest koszt i czy one ubierają jak im sie podoba czy można sobie to z nimi ustalić? Drugie pytanie dotyczy opłat za ślub? Czy ksiądz chce dostać pieniądze wcześniej, :) czy tak ja w niektórych kościołach, w dniu ślubu przed sama mszą? :)
Podbijam pytanie raz jeszcze ;)
pemo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 3 marca 2014, 16:08

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: pemo »

to lepiej wybierz inny kosciol wiadomo ze proboszczowi trzeba dać , firmy ubierającej kościół proboszcz nie wpusci tylko wysyła do zakonnic które pobieraja fajna sumke na moim slubie tak ubrały kosciol ze niewidzialem zeby byl ubrany wiec odradzam tą parafię . słyszałem ze najmniejsze koszty kosciolek sw stanisława a i organista pobiera duzo w farze nie mowiac o kościelnym straszna porażka . ksiedzu daje sie wczesniej , organiscie i koscielnemu tez mnie wyszło ze wszystkim z zakonnicami ponad 1000 zł
ODPOWIEDZ