Jakie opłaty za ślub w farze?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Jaslanin2010 »

Jak słyszę 500, 600 zł za sam ślub, tzn za samego księdza to mnie rozgrzewa :D 2 lata temu ślub u księdza Mariana na Sobniowie kosztował pewną osobę z rodziny ok 350 zł (ksiądz, organista i kościelny) Więc jeśli chodzi o opłaty sakramentalne to nie jest najgorzej :D

A w farze to nie wiem :D ;)
Konrad Walczak
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:12

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Konrad Walczak »

1000 zł !
AnnaM3
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 12:57

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: AnnaM3 »

Ile obecnie wyglądają "cenniki" w kościele za ślub. W tamtym roku w rodzinie miałam kilka ślubów w różnych parafiach w Jaśle i pytając znajomych ile dawali dowiedziałam się mniej więcej podobnie:
- Ksiądz 400-700 zł
- Organista 200-250 zł
- Kościelny 100-150 zł

Możliwe że od tego roku "cenniki" poszły w górę, wiadomo.. jak wszystko. Co wy o tym sądzicie?
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 3 listopada 2014, 10:34

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: łodyniec »

ksionc się po to kształcić aby zarabiać grubą kapuchę ,więc jemu się należy :D Na organach byle kto nie zagra ,więc kasa też musi być odpowiednia, ale kościelny to chyba se jaja z gymby robi :D Rozumiem ,że fucha się trafi to trzeba korzystać ,ale niektórzy to zbyt łasi na kasę . Ślub,pogrzeb i inne ceremonie kościelne powinny być za darmo.
A nauczono nas że ino człowiek się urodzi już trzeba haracz płacić . Od urodzenia do śmierci doją swoje owieczki :D
AnnaM3
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 12:57

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: AnnaM3 »

Jeśli chodzi o uczciwość to wydaje mi się że z tych cen najbardziej odpowiednia wydaje się zapłata organiście. Mam w rodzinie w Rzeszowie organistę po 5 letniej akademii muzycznej i żyje z żebraczej pensji więc tylko dzięki ślubom i pogrzebom da się przeżyć - rozumie te kwoty a w Rzeszowie i tak jest "drożej" i tam za 2 stówki mało kto zagra. Reszta to totalny odlot - kościelny zapalić świeczki, mikrofon włączyć i chce podobnie co chłop który przez 15 lat kształcił się muzycznie.

Co do księdza myślicie że gdy dostanie "za mało" nie zrobi jakiegoś numeru na ceremonii ślubnej (wytknięcie na kazaniu, itp). Miał ktoś może takie przypadki? Wybaczcie takie pytania ale chcemy nasz ślub dograć w 100% idealnie.
agnetta
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:51

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: agnetta »

Ja myślę, że wszystko zależy od tego, w jakiej jesteśmy sytuacji majątkowej, czy praktykujemy itp. Mój brat w Chorzowie na Śląsku w ogóle za ślub nie zapłacił. Co prawda nie miał osobnej ceremonii, tylko była to msza wieczorna sobotnia, ale przecież chodzi o przysięgę, a tę sobie złożyli.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: piotrek »

dziwne że baran czy owca nie wie: że im wyższa opłata dla szamana - tym lepsze miejsce w niebie :)
Trzeba wziąść chwilówkę zapłacić jak za autko, i potem mieć pewność że ma się git miejscówkę w niebie. POdobnie myślą gracze w lotto, ale tylko do najbliższego losowania, z sektą katolicką jest problem POwiedzieć sprawdzam. Więc mają sukienkowi majątek warty setki miliardów złotych, a zaczynali od osiołka i stajenki. Niektórzy nazywają to wiarą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:dziwne że baran czy owca nie wie: że im wyższa opłata dla szamana - tym lepsze miejsce w niebie :)
Trzeba wziąść chwilówkę zapłacić jak za autko, i potem mieć pewność że ma się git miejscówkę w niebie. POdobnie myślą gracze w lotto, ale tylko do najbliższego losowania, z sektą katolicką jest problem POwiedzieć sprawdzam. Więc mają sukienkowi majątek warty setki miliardów złotych, a zaczynali od osiołka i stajenki. Niektórzy nazywają to wiarą.
Dokonałeś już aktu apostazji? Pochwal się skanem, co? Bo może będziesz miał katolicki pogrzeb jak p. Leszczyński. :rotfl: :rotfl: Co ci przeszkadza cudza wiara?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: piotrek »

A po co akt? dalej będę ich utrzymywał. A jaki będę miał pogrzeb jest mi zupełnie obojętne. Jak wiesz wiara mnie nie przeszkadza, ale utrzymywywanie tych nierobów znacznie bardziej. Ja wierzę w Boga, ale nijak w samozwańczych pośredników - nie są do niczego potrzebni.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18438
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:A po co akt? dalej będę ich utrzymywał. A jaki będę miał pogrzeb jest mi zupełnie obojętne. Jak wiesz wiara mnie nie przeszkadza, ale utrzymywywanie tych nierobów znacznie bardziej. Ja wierzę w Boga, ale nijak w samozwańczych pośredników - nie są do niczego potrzebni.
Mnie też przeszkadza parę rzeczy, na przykład remont socjałek na Puszkina po raz kolejny, bo hołota demolkę uskutecznia, a zasiłki przepija w "akwarium". Na apartamenty na Sroczyńskiego, które też niedługo nadawać się będą do remontu... Skoro mnie na to stać, to stac mnie i na księży. Oni przynajmniej niektórym są potrzebni. Aha, i nie rozmnażają się niekontrolowanie, bo powołań podobno coraz mniej.
Tur
VIP
VIP
Posty: 650
Rejestracja: 18 marca 2012, 09:34

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Tur »

AnnaM3 pisze:Ile obecnie wyglądają "cenniki" w kościele za ślub. W tamtym roku w rodzinie miałam kilka ślubów w różnych parafiach w Jaśle i pytając znajomych ile dawali dowiedziałam się mniej więcej podobnie:
- Ksiądz 400-700 zł
- Organista 200-250 zł
- Kościelny 100-150 zł

Możliwe że od tego roku "cenniki" poszły w górę, wiadomo.. jak wszystko. Co wy o tym sądzicie?
Za pół godziny "roboty" ładnie doją. :wsciekly:
dragoness pisze: Mnie też przeszkadza parę rzeczy, na przykład remont socjałek na Puszkina po raz kolejny, bo hołota demolkę uskutecznia, a zasiłki przepija w "akwarium". Na apartamenty na Sroczyńskiego, które też niedługo nadawać się będą do remontu... S
A tam 12 w południe muza na ful jak na festynie, zabawa ,beztroskie życie ;) czyli można w kapitalizmie nic nie robić a dobrze żyć i tu masz racje Dragoness.
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: czarnulka187 »

W sierpniu bierzemy ślub w jasielskiej Farze i nie mamy pojęcia jakie "cenniki" obowiązują w Farze. Kiedy oraz ile się płaci? Wolałabym sprawdzone informacje na temat aktualnych cen. Proszę o odpowiedź osoby , które w ostatnim czasie miały slub w tym kościele.
tiruriru
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 26 lipca 2013, 23:18

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: tiruriru »

tiruriru pisze:Czy ktoś miał ostatnio ślub w Farze i może mi powiedzieć jak wygląda ubieranie kościoła przez siostry zakonne? Jaki jest koszt i czy one ubierają jak im sie podoba czy można sobie to z nimi ustalić? Drugie pytanie dotyczy opłat za ślub? Czy ksiądz chce dostać pieniądze wcześniej, :) czy tak ja w niektórych kościołach, w dniu ślubu przed sama mszą? :)
Brałam ślub w ubiegłym roku więc myślę że cenniki aktualny ;-) organista i kościelny biorą po 200zł i mówią to prosto z mostu, nie da się negocjować :P a ksiądz nie mówi ile. My daliśmy 400zł. A daje się dzień przed ślubem, jak byliśmy donieść kartki od spowiedzi :)
A co do ubioru kościoła to siostry biorą ok 700zł! Dobrze że w tym dniu były dwa śluby to dałysmy po 350zł. A ustalić z nimi coś można, ale i tak dużo robią po swojemu.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: mjyntki_mjetek »

Siostry biorą za ubiór kościoła ? To co robi kościelny jeśli można wiedzieć ? Oprócz tego ,że pewnie po składce przeleci ... 1500 zł za godzine w kościele ha ha to się nazywa żyła złota :D
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: czarnulka187 »

Potrzebuje informacji ile dajecie/daliście na zapowiedzi?
Kiedy oraz ile Księdzu za udzielenie ślubu ? Proszę o konkretne odpowiedzi.
ODPOWIEDZ