Jakie opłaty za ślub w farze?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
bakteria86
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 listopada 2011, 12:28

Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: bakteria86 »

Witam, w sierpniu bierzemy ślub w jasielskiej Farze, obecnie mieszkamy poza Jasłem i nie mamy pojęcia jakie "cenniki" obowiązują w Farze. Jak wogóle wygląda cała procedura, kiedy się płaci? Znalazłam temat o parafii w Żółkowie, ale sprzed 2 lat. Wolałabym sprawdzone informacje na temat aktualnych cen.
Fps
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 25 maja 2009, 16:30
Lokalizacja: Moja mała ojczyzna

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Fps »

było dać od razu 1000 zł wkoncu księża są tacy biedni :wstyd:
natali
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 11 maja 2011, 16:36

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: natali »

Nie n o nie przesadzajmy z tym dawaniem tyle tych pieniędzy, kwestia gustu i to się liczy ja tego roku dałam z mężem 300 zł za ślub a na zapowiedzi 100 zł i dało się, także nie ma co przesadzać a te 400 i 500 zł to przesada!!!
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: antykieckowy »

Nie lepiej spytać przynajmniej telefonicznie pana Zbigniewa o aktualne ceny? Nr tel: 13 44 63758

Mamy czasy kryzysu więc ceny mogą się zmieniać z dnia na dzień :niepewny: Moja siostra w wakacje brała ślub w Farze i na zapowiedzi dała 100zł, co do ceny samego ślubu to nie mam pojęcia.
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: amithia »

Witam,
My bralismy ślub 3 lata temu i na zapowiedzi przyśpieszone(tzn na jednej mszy) zapłaciliśmy 100 a potem za sam ślub 400:)Ale nasza sytuacja była wyjatkowa bo sakramentalne TAK połaczone z chrzcinami synka:) Najbardziej zdziwiona a raczej zbulwerowana byłam zachowaniem kościelnego który ZARZĄDAŁ określonej ceny!!!!!!Cytuję jego słowa:150 ja ,150 organista,razem trzysta:):):) :szok: :szok: :szok:
Mój mąż powiedział że nie mamy na tyle przy sobie to powiedział że bankomat jest przy urzędzie miasta lub możemy przyjść jutro po mszy! :szok:
Skandal.....Jedno wam powiem księdzu daje sie co łaska więc nie ma co szaleć bo jak każdy dajemy na kościól ,sa zbiórki gdzie przychodzi Pan do domu i w dzwiach wita;Zbióreczka parafialna!

Jedyne co miłego mi się przytrafiło to postawa jednego z naszych księży z Fary(nie proboszcza!!!!).Który przy chrzcie naszej córki cofnął ręke męża,kazał schowac portfel i powiedział:Jesteście młodzi....doróbcie się :)

Życzę szczęścia:)
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Szeherezada »

natali pisze:Nie n o nie przesadzajmy z tym dawaniem tyle tych pieniędzy, kwestia gustu i to się liczy ja tego roku dałam z mężem 300 zł za ślub a na zapowiedzi 100 zł i dało się, także nie ma co przesadzać a te 400 i 500 zł to przesada!!!
I w ten sposób ludzie przyzwyczajają księży, że należy się im 500 zł. Później przyjdzie ktoś, wyciągnie dwie stówy i ksiądz będzie zbulwersowany. Uważam, ze powinien być odgórnie ustalony cennik i byłoby po problemie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: dragoness »

A wystarczy zażądać rachunku i cena spadnie wyraźnie.
natali
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 11 maja 2011, 16:36

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: natali »

hehheh już widzę jak księżulek rachunek pisze. oni tylko zerkają do koperty ile a później bezczelnie piszą na protokole przedślubnym ile daliśmy na zapowiedzi i ślub. Fakt kościelny i organista są bezczelni mają się za nie wiadomo co, nam tez organista i kościelny powiedzieli ile chcą dla mnie to było szokiem ale cóż nie dasz, jak ślub bez organisty już nie to ...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: dragoness »

Ale mamy prawo żądać rachunku i tego się trzymać. Rozpuściliśmy sami towarzystwo, godząc się na wyśrubowane stawki, to teraz trzeba to ukrócić. Problemem są ludzie sami...
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Szeherezada »

dragoness pisze:Ale mamy prawo żądać rachunku i tego się trzymać. Rozpuściliśmy sami towarzystwo, godząc się na wyśrubowane stawki, to teraz trzeba to ukrócić. Problemem są ludzie sami...
Dokładnie tak.
Agaz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 16:52

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: Agaz »

amithia pisze:Witam,
My bralismy ślub 3 lata temu i na zapowiedzi przyśpieszone(tzn na jednej mszy) zapłaciliśmy 100 a potem za sam ślub 400:)Ale nasza sytuacja była wyjatkowa bo sakramentalne TAK połaczone z chrzcinami synka:) Najbardziej zdziwiona a raczej zbulwerowana byłam zachowaniem kościelnego który ZARZĄDAŁ określonej ceny!!!!!!Cytuję jego słowa:150 ja ,150 organista,razem trzysta:):):) :szok: :szok: :szok:
Mój mąż powiedział że nie mamy na tyle przy sobie to powiedział że bankomat jest przy urzędzie miasta lub możemy przyjść jutro po mszy! :szok:
Skandal.....Jedno wam powiem księdzu daje sie co łaska więc nie ma co szaleć bo jak każdy dajemy na kościól ,sa zbiórki gdzie przychodzi Pan do domu i w dzwiach wita;Zbióreczka parafialna!

Jedyne co miłego mi się przytrafiło to postawa jednego z naszych księży z Fary(nie proboszcza!!!!).Który przy chrzcie naszej córki cofnął ręke męża,kazał schowac portfel i powiedział:Jesteście młodzi....doróbcie się :)

Życzę szczęścia:)


amithia to naturalne że kościelny i organista powiedzą ile biorą! Nie rozumiem dlaczego nie widzisz różnicy między nimi a księżmi. Ksiądz owszem powinien brać tyle ile dostanie, ale organista czy kościelny to zawód tych ludzi, dlatego mają oni określone kwoty na dane usługi. Tak samo jak pójdziesz do mechanika i ten nie powie co łaska ale zarząda danej kwoty. Co w tym bulwersującego?
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: amithia »

Agaz ja dobrze wiem że idąc do mechanika musze zapłacić i to jest temat rzeka ale powiedz czy za trzymanie mikrofonu to nie jest za duża kwota????Mnie nie zbulwersowało to że podał okreslona kwote tylko to ile krzyknął sobie za powiedzmy usługę-o ile to jest usługa :niepewny:
Poza tym czy kościelny i organista nie dostaja pensji z kościoła????Chyba powinni byc opłacani przez to co dajemy księdzu???
Głupie to panstwo...
A jakby mnie nie było stać na trzymanie mikrofonu????
natali
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 11 maja 2011, 16:36

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: natali »

pewno ,że organiści dostają kasę od księży, i tak narzekają
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:A wystarczy zażądać rachunku i cena spadnie wyraźnie.
Próbowałem tego osobiście. Mimo, że księża uważają się za "urzędników" to nie wiedzą jak wypisać paragon, rachunek uproszczony lub fakturę vat. Śmieszna sytuacja w ogóle mnie w związku z tym spotkała bowiem ksiądz z rafinerii próbował wytłumaczyć mi, że jest "urzędnikiem" kościelnym i trzeba płacić tak jak w urzędach świeckich się płaci za różne papirki (byłem wtedy po świadectwo chrztu). Oczywiście odmówiłem jakiejkolwiek zapłaty, chyba że dostanę dowód wpłaty w postaci faktury vat lub przynajmniej uproszczonego rachunku. Oczywiście usłyszałem, że faktur vat kancelaria parafii nie wypisuje. Potem zostałem wyproszony po tym jak zadrwiłem "jaki z pana zatem urzędnik".

:hurra:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jakie opłaty za ślub w farze?

Post autor: dragoness »

Wiedzą, tylko nie chcą, bo wtedy płaci się podatek. :dobani:
ODPOWIEDZ