Schola na ślub

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
bakteria86
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 listopada 2011, 12:28

Schola na ślub

Post autor: bakteria86 »

Mam pytanie: bardzo chcielibyśmy, aby na naszym ślubie zaśpiewała schola. Nie wszystkie bowiem pieśni może wykonać organista, tymbardziej że marzy nam się klika piosenek a nie pieśni religijnych. Stąd pytanie: czy ktoś się może orientuje jaka schola może być godna polecenia i ile może to kosztować. Jeszcze za czasów jak mieszkałam w Jaśle była bardzo dobra schola przy kościółku św. Stanisława. W Farze śpiewają dzieci, ale niezbyt udanie. Wolelibyśmy żeby było to osoby w wieku gimnazjalno-licealnym. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
dmichnal
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 18:04

Re: Schola na ślub

Post autor: dmichnal »

W ZS3 (chemik) jest dobra schola, ladnie spiewaja, ale nie wiem nic o kosztach itp, trzeba bylo by sie tam przejechac i porozmawiac z P.katechetka
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Schola na ślub

Post autor: Jagoda Fioletowa »

bakteria86 pisze:Mam pytanie: bardzo chcielibyśmy, aby na naszym ślubie zaśpiewała schola. Nie wszystkie bowiem pieśni może wykonać organista, tymbardziej że marzy nam się klika piosenek a nie pieśni religijnych. Stąd pytanie: czy ktoś się może orientuje jaka schola może być godna polecenia i ile może to kosztować. Jeszcze za czasów jak mieszkałam w Jaśle była bardzo dobra schola przy kościółku św. Stanisława. W Farze śpiewają dzieci, ale niezbyt udanie. Wolelibyśmy żeby było to osoby w wieku gimnazjalno-licealnym. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Witam, polecam chór Soli Deo z kościółka św. Stanisława. Miałam ich na swoim ślubie w tym roku w sierpniu :) Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z ich występów. Jeśli chodzi o cenę to za jedną osobę jest 50 zł. U mnie było 10 osób, czyli 500 zł. Jeśli coś się w tym względzie zmieniło to proszę mnie poprawić :)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Schola na ślub

Post autor: wścieklica »

(tymbardziej że marzy nam się klika piosenek a nie pieśni religijnych.)
Kardynał Stanisław Dziwisz zdecydowanie sprzeciwia się organizowaniu koncertów w kościołach - pisze "Gazeta Krakowska". "Nic, co świeckie, nie powinno się odbywać w naszych świątyniach. Nie dotrzemy do wiernych przez muzykę, która nie ma inspiracji religijnych, nawet, gdyby została napisana przez wybitnych i głęboko wierzących kompozytorów" - uzasadnia metropolita krakowski.
A tu masz cały link http://www.rmf24.pl/kultura/news-kardyn ... nId,388025
sądzę że wykonanie kilku PIOSENEK raczej ci nie przejdzie.
bakteria86
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 listopada 2011, 12:28

Re: Schola na ślub

Post autor: bakteria86 »

Dziękuję bardzo za sugestie. Czyli u św. Stanisława jeszcze śpiewają:) Co do ostatniego postu... Hm... Wydaje mi się, że nie o taką muzykę chodzi Kardynałowi... Piosenki, które nam się podobają mieszczą się raczej w kanonach muzyki kościelnej, nie chcemy żadnych Rubików czy innych tworów. Zresztą decyzja będzie należeć do Proboszcza. Jeśli on uzna, że jest to dopuszczalne to nic nam nie stanie na przeszkodzie:)
Awatar użytkownika
Tito
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 5 września 2011, 20:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: Schola na ślub

Post autor: Tito »

Byłam na ślubie, gdzie śpiewał chór SoliDeo. Jest to schola z I Lo w Jaśle. Często śpiewają w kościółku św. Stanisława. Z czystym sumieniem mogę polecić ich każdemu. Wiele osób w chórze jest po szkole muzycznej, więc znają się na rzeczy ;)
Awatar użytkownika
jakaranda
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 7 sierpnia 2012, 21:04

Re: Schola na ślub

Post autor: jakaranda »

Tylko i wyłącznie SOLI DEO, ten chór przepięknie śpiewa!!!
Ala24
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, 05:41

Re: Schola na ślub

Post autor: Ala24 »

Polecam oprawę muzyczną ślubu skrzypaczka śpiewaczka organista www.fabrykaslubu.pl
Blondii17
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 lutego 2012, 12:29

Re: Schola na ślub

Post autor: Blondii17 »

A wie ktoś może jak sie nazywa była organistka w Łubie Opacym ?
Blondii17
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 lutego 2012, 12:29

Re: Schola na ślub

Post autor: Blondii17 »

Dziękuje z góry za informacje:)
Blondii17
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 lutego 2012, 12:29

Re: Schola na ślub

Post autor: Blondii17 »

nikt nie wie ??:(
ODPOWIEDZ