Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: victoria87 »

Powinnaś udać się do lekarza albo do szpitala ale nie panikuj. Ja też na początku plamiłam,a w 10 tyg krwawiłam a mimo to dziś czekam z niecierpliwością na rozwiązanie. Nic złego nie musiało się stać, może to jakas zwykła infekcja Ci się przyplątała. Tak czy inaczej po badaniu będziesz wszystko wiedzieć i na pewno się uspokoisz. :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

ciąża stwierdzona 6 tydzień :), lekarz powiedział ze wszystko jest ok, ale przepisał duphostan i kazał brać przez 10 dni a potem obserwować i jak bedzie dobrze to kolejna wizyta za miesiąc. A z tym plamieniem to powiedział ze to niedobór hormonalny.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

słoneczko pisze:ciąża stwierdzona 6 tydzień :), lekarz powiedział ze wszystko jest ok, ale przepisał duphostan i kazał brać przez 10 dni a potem obserwować i jak bedzie dobrze to kolejna wizyta za miesiąc. A z tym plamieniem to powiedział ze to niedobór hormonalny.
Gratuluję, uważaj na siebie :)
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: only me »

Fajnie, ze sobie to dopilnowalas i ze ciaza jest potwierdzona. Zycze duzo sily, duzo zdrowia! :)
Oj... ciaza to cudny stan, pomimo wielu niedogodnosci i czesto niestety komplikacji.
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: martynika »

magda17191 pisze:
martynika pisze:przede mną też te wszystkie niewiadome, dopiero 10 tydzień. Trochę czuję się przerażona.

To twoja pierwsza ciąża?? :)
tak!!! od pierwszych dni czuje się bardzo źle....
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

martynika pisze: tak!!! od pierwszych dni czuje się bardzo źle....
No niestety trzeba to przeżyć, ja do 6 miesiąca miałam mdłości, myslalam już że nigdy nie będę mogła normalnie jeść, ale 7, 8, 9 miesiąc wspominam już cudownie, a teraz widząc mojego Skarba wiem że było warto! :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Czy wie ktoś jak jest w przychodni u Masteja w Jaśle, tzn jak odległe są terminy i czy na kazdą kolejną wizytę kobiety w ciąży są umawiane od razu? Pytam ponieważ dziś doznałam szoku umawiając się na wizytę do przychodni Gemini. Byłam na pierwszą wizytę 6 lutego u dr Słowińskiego prywatnie, na kolejną kazał mi przyjść za miesiąc, ale ja obawiając się zbyt wysokich kosztów stwierdziłam, że lepiej będzie chodzić do niego na NFZ. Pani z rejestracji kazała mi zadzwonić dopiero 11 lutego (tj. dzisiaj) od 8 rano. Dopiero po 7 minutach udało mi się dodzwonić i wolny termin był juz dopiero na 28 marca! a ja nie mogę tyle czekać. Chciałam zapytać Pani czy przy kolejnych wizytach rejestrują do razu czy też tak głupio każą dzwonić 11 dnia miesiąca z terminami na koniec następnego.
Jeśli któraś z Pań orientuje się w temacie proszę o pomoc.
jaslanka86
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 14 lipca 2013, 06:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: jaslanka86 »

na nfz zawsze sie czeka dluzej jak na wizyte prywatna,ja bylam w ciazy i tez chodzilam do slowinskiego prywatnie i wizyty tez byly co miesiac....i rejestrowalam sie od razu na miejscu na nastepna wizyte.....
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

jaslanka86 pisze:na nfz zawsze sie czeka dluzej jak na wizyte prywatna,ja bylam w ciazy i tez chodzilam do slowinskiego prywatnie i wizyty tez byly co miesiac....i rejestrowalam sie od razu na miejscu na nastepna wizyte.....
Jaki jest miesięczny koszt badań? Wiem, że pierwsze badania są podobno najdroższe a poźniej już coraz tańsze ale nikt mi nie powiedział ile.
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Mysia84 »

Sloneczko.... jesli jestes w ciazy to po pierwszej wizycie na nfz lekarz bedzie Ci mowil na kiedy masz sie umowic nastepnym razem i od razu po wyjsciu z gabinetu rejestrujesz sie.... w przypadku ciezarnych termin jest gwarantowany....
jaslanka86
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 14 lipca 2013, 06:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: jaslanka86 »

słoneczko pisze:
jaslanka86 pisze:na nfz zawsze sie czeka dluzej jak na wizyte prywatna,ja bylam w ciazy i tez chodzilam do slowinskiego prywatnie i wizyty tez byly co miesiac....i rejestrowalam sie od razu na miejscu na nastepna wizyte.....
Jaki jest miesięczny koszt badań? Wiem, że pierwsze badania są podobno najdroższe a poźniej już coraz tańsze ale nikt mi nie powiedział ile.
zalezy o jakie badania chodzi ,ja robilam badania prywatnie bo chodzilam prywatnie na wizyty to czasem i za badania mi wyszlo 100zl ,zalezy jakie i ile jest tych badan ,a mniej wiecej jak chcesz wiedziec jakie sa ceny to wpisz sobie dane badanie w internecie i ci cena wyjdzie
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Mysia84 pisze:Sloneczko.... jesli jestes w ciazy to po pierwszej wizycie na nfz lekarz bedzie Ci mowil na kiedy masz sie umowic nastepnym razem i od razu po wyjsciu z gabinetu rejestrujesz sie.... w przypadku ciezarnych termin jest gwarantowany....
Dziękuje, Słyszałam, że tak jest u Masteja ale nie wiedziałam czy tak samo jest w Gemini.
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Chili »

Wcale nie jest tak,że dłużej trzeba czekać na NFZ ..moja żona zadzwoniła w czwartek i w pon.już miała wizyte trzeba powiedzieć że sie jest w ciązy.Wizyty sie ma co 3 tyg.i umawia sie z położną po zakonczonej wizycie .Wszystko w jak najlepszym porzadku.
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: aisza1990 »

oczywiście ze możesz im wcześniej zaczniesz brać tym lepiej dla rozwoju maluszka
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Mysia84 »

Dominika.... jak najbardziej przez okres calej ciazy powinnas brac kwas plus witaminy....
ODPOWIEDZ