Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
mila87
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 11 lutego 2014, 20:42

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mila87 »

Kwas foliowy to podstawa
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: martynika »

a w jakiej formi przyjmujecie kwas foliowy? tabletki twarde czy do rozpuszczalnia?
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kajcia »

Ja przyjmuję tabletki twarde 5 mg :)
banny
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 10 czerwca 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: banny »

Dziewczyny jacy lekarze maja w Jaśle usg 3d. Chce się wybrać i mieć zdjecie maluszka fajnej jakości ponieważ mój lekarz prowadzący nie posiada takiego sprzetu :kwasny: Co myślicie o takim pomyśle? Dodam że zbilżam się do 5 miesiąca i nie znam jeszcze płci.
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Mysia84 »

Prywatnie w Przychodni Geminii zrobisz takowe usg....
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Dziewczyny ja mam pytanie troche z innej beczki jak to sie mówi i nie bardzo chyba tutaj ten temat pasuje no ale...może wybaczycie :) hihi
A mianowicie chodzi mi o łóżeczko dla dziecka...tyle jest teraz rodzai tego wszystkiego ,różne modele....ale wiadomo trzeba wybrać najbezpieczniejsze...macie może jakieś propozycje?? jakie wy kupowałyście itp
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Flowerekk »

w łóżeczku najważniejszy jest materac... :) My wybraliśmy gryczano-kokosowy. Natomiast łóżeczko kupiliśmy najzwyklejsze, drewniane, z możliwością położenia materaca na 3 wysokościach. Dla niektórym praktycznym rozwiązaniem jest położenie przewijaka na łóżeczku, ale mi to rozwiązanie nie bardzo odpowiadało, nie chciałam żeby przewijak wisiał nad moim dzieckiem :) Zresztą jak tylko maluch troszkę podrośnie to przewijak może mu najnormalniej przeszkadzać.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

A jeśli chodzi o baldachim nad łózeczkiem to kupuje się go w komplecie z łóżeczkiem czy pościelą dla dzidziusia :)
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

Jeśli chodzi o łóżeczko to my kupiliśmy naszemu maluszkowi tzw turystyczne i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jest ono z podwieszeniem, a jak dzidzius zabierze się za wstawanie to bez problemu położy się go ' piętro niżej' żeby nie wypadł. Moim zdaniem jest bardzo praktyczne, dziecko nie ma się o co uderzyć, a gdy już będzie za duże by w nim spać to bez problemu składa się w mały prostokącik, który zajmuje malutko miejsca. Przewijak też był w komplecie z łóżeczkiem, ale my z niego nie korzystamy bo do zmiany pieluszki to wolimy położyć na jakimś podkładzie na łóżku, tym bardziej, że jest tak ruchliwy, że wystarczyłaby chwila nieuwagi i mógłby spaść. Kolejną zaletą jest to, że może ono służyć również jako kojec.

Nam się ten wybór bardzo spodobał i nie zamieniłabym na łóżeczko drewniane, ale to już jest indywidualny wybór każdych rodziców.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

magda17191 pisze:A jeśli chodzi o baldachim nad łózeczkiem to kupuje się go w komplecie z łóżeczkiem czy pościelą dla dzidziusia :)
Mysia84
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 4 lipca 2011, 10:12

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Mysia84 »

Mozesz kupic caly zestaw albo sama sobie skompletowac pamietaj ze przy kupnie baldachimu musisz sie zaopatrzyc tez w stelaz do niego....
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

asia92 pisze:Jeśli chodzi o łóżeczko to my kupiliśmy naszemu maluszkowi tzw turystyczne i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jest ono z podwieszeniem, a jak dzidzius zabierze się za wstawanie to bez problemu położy się go ' piętro niżej' żeby nie wypadł. Moim zdaniem jest bardzo praktyczne, dziecko nie ma się o co uderzyć, a gdy już będzie za duże by w nim spać to bez problemu składa się w mały prostokącik, który zajmuje malutko miejsca. Przewijak też był w komplecie z łóżeczkiem, ale my z niego nie korzystamy bo do zmiany pieluszki to wolimy położyć na jakimś podkładzie na łóżku, tym bardziej, że jest tak ruchliwy, że wystarczyłaby chwila nieuwagi i mógłby spaść. Kolejną zaletą jest to, że może ono służyć również jako kojec.

Nam się ten wybór bardzo spodobał i nie zamieniłabym na łóżeczko drewniane, ale to już jest indywidualny wybór każdych rodziców.

Popieram, też kupiłam takie łóżeczko, od razu z przewijakiem, baldachimem i podwieszaną podłogą. Sprawiło się świetnie, teraz gdy córka urosła, łóżeczko pojechało do dziadków a synkowi kupiłam następne też turystyczne. Wygoda, lekkość, szybko się składa, fajne i kolorowe :) A materac najzwyklejszy, z gąbki. Dzieci przewijałam i przewijam na przewijaku, gdybym to robiła na łóżku to pewnie kręgosłup by mi padł :P
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

Popieram, też kupiłam takie łóżeczko, od razu z przewijakiem, baldachimem i podwieszaną podłogą. Sprawiło się świetnie, teraz gdy córka urosła, łóżeczko pojechało do dziadków a synkowi kupiłam następne też turystyczne. Wygoda, lekkość, szybko się składa, fajne i kolorowe :) A materac najzwyklejszy, z gąbki. Dzieci przewijałam i przewijam na przewijaku, gdybym to robiła na łóżku to pewnie kręgosłup by mi padł :P[/quote]

Też mieliśmy jeszcze baldachim ale równiez jest nieużywany. :) A co do przewijaka to ja się nie przekonałam, wygodniej mi było na łóżku. ;) Ale każdy wie, co dla niego i jego dzidziusia najlepsze. ;) Ale łóżeczko w 100% się sprawdziło w naszym przypadku. ;) Mimo że nawet mój mąż na początku nie był zadowolony to teraz przyznaje mi rację, że to była dobra inwestycja. ;) Mały mi się kręci z boku na bok i najwyżej się na materiale zatrzymuje a nie na drewnianych szczeblach. ;)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Hmm...no ja zastanawiam sie właśnie nad łóżeczkiem z baldachimem i przewijakiem...ale teraz po waszych opiniach chyba muszę również wziąć pod uwagę to łóżeczko turystyczne... :) przemyśleć zawsze można i porozglądać się :) każda z nas chce dla swojego maleństwa wszystkiego co najlepsze :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

Ja mam zwykłe drewniane łóżeczko i na pierwsze miesiące życia jest idealne, na najwyższym stopniu służy też jako przewijak. Łóżeczko turystyczne mam w planach zakupić jak moje dziecko zacznie stawać, żeby nie obijało się o szczebelki :)
ODPOWIEDZ