Pierwsza ciąża?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka » 3 marca 2014, 14:44

Ja brałam, dziecku się uleje czy coś to nie lecisz do pielęgniarek tylko ubierasz. Zresztą co swoje to swoje ;)

makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: makatka » 3 marca 2014, 14:49

magda17191 pisze:Dziewczyny powiedzcie mi w którym miesiącu dopadły was bóle kręgosłupa...i jak sobie z nimi radziłyście/radzicie :)
mnie własnie dopadły i jak narazie zaden sposób mi nie pomaga który próbowałam... :(
i tak zastanawiam sie czy 5 miesiąc to nie za wcześnie na takie dolegliwości biorąc pod uwage ze mój brzuch nie jest jeszcze tak bardzo duży ;) ... ehh a co to bedzie za miesiąc dwa :) jak maluszek podrośnie :)
To normalne, może potem nawet nie będzie Cie tak bolał jak w tych miesiącach. Dzieje się tak dlatego, że macica "rośnie" ,miednica się poszerza i kręgosłup to odczuwa niestety. Ja mimo ogromnego brzucha nie czułam jakichś dużych bólów pod koniec tylko podobnie jak Ty ;) Ale każdy przechodzi ciąże inaczej ;)

magda17191
Guru
Guru

Post autor: magda17191 » 3 marca 2014, 15:26

No tak....każda przechodzi ciąże inaczej:) moja pierwsza ciąża więc nie mam jeszcze takiej ogromnej wiedzy czy doświadczenia z tymi róznymi sprawami :) ale myśle że jakoś to wszystko będzie :) z każdym dniem lepiej :)

liczi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: liczi » 5 marca 2014, 20:23

Co sądzicie o pani dr Teleszyńskiej??

słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: słoneczko » 5 marca 2014, 22:33

Drogie Panie, czy któraś z Was ma podobnie, czyli żadnych mdłości, wymiotów ani innych przykrych objawów. Ja czuje się bardzo dobrze a to 9 tydzień. Lekarz powiedział mi, że nie każda musi mieć takie objawy ale jeśli one występują to znak, że wszystko jest dobrze, ale ja ich nie mam i powiedział, że dzidzia ma się świetnie. Więc myśle, że to nie powód do zmartwień.

Flowerekk
Guru
Guru

Post autor: Flowerekk » 6 marca 2014, 07:38

w pierwszej ciazy nie dzialo mi sie zupelnie nic. zadnych dolegliwosci zwiazanych z ciaza a urodzilam zdrowe malenstwo :-)

makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: makatka » 6 marca 2014, 09:54

słoneczko pisze:Drogie Panie, czy któraś z Was ma podobnie, czyli żadnych mdłości, wymiotów ani innych przykrych objawów. Ja czuje się bardzo dobrze a to 9 tydzień. Lekarz powiedział mi, że nie każda musi mieć takie objawy ale jeśli one występują to znak, że wszystko jest dobrze, ale ja ich nie mam i powiedział, że dzidzia ma się świetnie. Więc myśle, że to nie powód do zmartwień.
Flowerekk pisze:w pierwszej ciazy nie dzialo mi sie zupelnie nic. zadnych dolegliwosci zwiazanych z ciaza a urodzilam zdrowe malenstwo :-)
Dziewczyny to się cieszcie z tego, bo ja wymiotowałam jak kot, z tego aż dostałam obrzydzenia do jedzenia a jeść trzeba było dla dobra maleństwa, poza tym miałam potworne bóle głowy, czasem pare dni z łóżka nie wstawałam.

walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Pierwsza ciąża -pytanie o połozna

Post autor: walentyna » 6 marca 2014, 16:53

hej dziewczyny
Mam pytanie czy któraś może polecić jakąś położna z Krosna ze szpitala, potrzebuję konkretne namiary albo choć nazwisko.

banny
Bywalec
Bywalec

Post autor: banny » 6 marca 2014, 20:13

Dziewczyny czy jest tu taka mamuśka która szła na umówione cesarskie cięcie jak to wygląda w praktyce? bo ja chyba tez prawdopodobnie pójdę i już mam pełno pytań. Czy mogła by któraś z dziewczyn opisać krok po kroku :P bo chodż mam jeszcze dużo czasu a już się denerwuje :wstyd:

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 7 marca 2014, 09:37

Ja miałam planowaną cesarkę na dokładny termin, jednak dzidziuś się pospieszył i wcześniej musieli mnie położyć na stół. Hehe ja się cieszyłam, bo odrazu po przyjeździe do szpitala zrobili mi ktg, podłączyli cewnik, między czasie miałam szybką rozmowę na temat znieczulenia i ani się obejrzałam, a lekarz już trzymał dzieciątko. :)

a z tego co pamiętam, to gdyby miała się odbyć cesarka w planowanym terminie to musiałabym być w szpitalu dzień wcześniej. :)

kasiag11
Weteran
Weteran

Post autor: kasiag11 » 7 marca 2014, 12:56

ja miałam tak samo jak asia92, zaplanowana cesarka z powodu ułożenia miednicowego, jednak synek nie chciał czekać i przyszedł na świat 3 tygodnie wcześniej, ale z tego co pani dr mówiła, to trzeba dzień wcześniej stawić się w szpitalu, tam badania, spotkanie z anestezjologiem,a i jak leżałam to jedna dziewczyna przyjechała na planowaną cesarke to miała rano robioną lewatywe

banny
Bywalec
Bywalec

Post autor: banny » 7 marca 2014, 12:59

Lekarz daje duzo wczesniej skierowanie na cesarke?

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 7 marca 2014, 13:07

banny pisze:Lekarz daje duzo wczesniej skierowanie na cesarke?

moja cesarka miała być w czwartek 19, a po skierowanie miałam przyjść 16. hehe a 16 już byłam w domu z maleństwem. :)

Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Tenshi » 7 marca 2014, 13:14

Tak, dostajesz około 4 tygodnie wcześniej skierowanie na cc, tak w razie wu. A wygląda to tak, że przychodzisz do szpitala dzień wcześniej, masz rozmowe na temat rodzaju znieczulenia, jak to będzie wyglądało, od której godziny nie możesz już jeść i pić. Rano, mierzą Ci temperature, potem ktg, lewatywa i możesz jeszcze wrócić na salę. Po mnie przyszli koło 7 i powiedzieli, że idziemy na sale żółtą, tam kroplówki, przebranie się w koszulę i cewnikowanie. Ubierz skarpetki bo zimno ;) Dodatkowo z nerwów tłukłam się cała, przykryto mnie kołdrą, i tak sobie czekałam. Potem w klapeczkach i koszuli idziesz na sale operacyjną. Siadasz na stół, dostajesz znieczulenie w kręgosłup, kładziesz się, podłączają Cie do aparatury ( dobrze Ci radzę nie patrz w lampę i narzędzia bo można sie przestraszyć ;)), następnie anestezjolog robi Ci test ciepło- zimno, nakłaają Ci maskę z tlenem, jeśli znieczulenie zaczęło działać to się zaczyna, widzisz dzidziusia, dajesz mu pierwszego w życiu buziaka, zdejmują Ci maseczkę, robią swoje, szyją i po bólu... choć nie, prawdziwy ból to się dopiero zacznie ;)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pisz, pamiętam wszystko, jakby to było wczoraj :)

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 7 marca 2014, 13:21

Tenshi pisze:Tak, dostajesz około 4 tygodnie wcześniej skierowanie na cc, tak w razie wu. A wygląda to tak, że przychodzisz do szpitala dzień wcześniej, masz rozmowe na temat rodzaju znieczulenia, jak to będzie wyglądało, od której godziny nie możesz już jeść i pić. Rano, mierzą Ci temperature, potem ktg, lewatywa i możesz jeszcze wrócić na salę. Po mnie przyszli koło 7 i powiedzieli, że idziemy na sale żółtą, tam kroplówki, przebranie się w koszulę i cewnikowanie. Ubierz skarpetki bo zimno ;) Dodatkowo z nerwów tłukłam się cała, przykryto mnie kołdrą, i tak sobie czekałam. Potem w klapeczkach i koszuli idziesz na sale operacyjną. Siadasz na stół, dostajesz znieczulenie w kręgosłup, kładziesz się, podłączają Cie do aparatury ( dobrze Ci radzę nie patrz w lampę i narzędzia bo można sie przestraszyć ;)), następnie anestezjolog robi Ci test ciepło- zimno, nakłaają Ci maskę z tlenem, jeśli znieczulenie zaczęło działać to się zaczyna, widzisz dzidziusia, dajesz mu pierwszego w życiu buziaka, zdejmują Ci maseczkę, robią swoje, szyją i po bólu... choć nie, prawdziwy ból to się dopiero zacznie ;)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pisz, pamiętam wszystko, jakby to było wczoraj :)

hehe to widać co lekarz to inaczej, u mnie ze skierowaniem czekał do samego końca i nawet nie zdążył mi go wypisać hehe, miałam tylko zaznaczone w karcie ciąży, że dzieciątko jest źle ułożone więc musi być cc, ale akurat mi się udało i jak przyjechałam do szpitala to lekarz prowadzący moją ciąże miał schodzić z dyżuru, ale jeszcze mi zrobił on cc. i ja lewatywy nie miałam, ale może dlatego, że 12 godz nic nie jadlam bo już nie dałam rady hehe. :)

ODPOWIEDZ