Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
madellina
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 16:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: madellina »

smerfetka1718 pisze:Wiem, że na fundusz znieczulenia przy porodzie u nas nie ma, a czy jest możliwość wykupienia sobie takiego znieczulenia w naszym szpitalu ?

Nie ma, niestety. Przynajmniej w zeszłym roku nie było :zalamany:
klaudia20
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 lipca 2012, 09:56

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: klaudia20 »

podbijam pytanie magda17191:) i czekam na odpowiedź:)
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: victoria87 »

Ja rodziłam w tym roku w lutym i niestety nie ma możliwości wykupienia sobie znieczulenia przy porodzie naturalnym.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

Nie nastawiajcie się tak do porodu, przecież wszystkie kobiety rodzą, większość bez znieczulenia i dają radę. Ja rodziłam długo i bardzo boleśnie, ale koleżanki z sali miały lekkie porody, od 2 cm do 8 cm minęła chwila i dzieciaczki były na świecie. Pomyślcie o tym jakie to cudne uczucie, kiedy położą Wam dziecko na brzuchu, zapomina się wszystko w sekundzie :)
Anna78
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2014, 17:36

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Anna78 »

W tamtym roku rodziłam w Krośnie bo oczywiscie moja doktorka (p.Teleszyńska) nie raczyła mnie poinformować, że w Jaśle jest oddział zamknięty :/ jak głupia pojechałam do Jasła, straciłam tylko czas.. jak dojechaĺam już do Krosna to od razu na porodówkę. Dostałabym tam znieczulenie ale rozwarcie już było za duże.. więc w Krosnie jest mozliwosc znieczulenia. Poloze byly bardzo mile i atmosfera spokojna. Wiec w sumie níe zaluje, ze w Jasle byla dezynfekcja w 3h 20 min urodziłam synka ;)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Początkiem 17 tygodnia poczułam takie dziwne pukanie w dole brzucha i zauważyłam je przez kilka następnych dni, później nastąpiła kilkudniowa przerwa i znowu przez jakiś czas czułam te pukniecia. Domyślam sie że to moja Kruszynka zaczela dawac mi znać że jest. I to już tak trzeci tydzień, są momenty że czuje te pukniecia a są dni że nic nie czuje. Czy to normalne? Dodam że to moja pierwsza ciąża i że jestem osoba ani nie chuda ani nie otyla. W którym tygodniu poczulyscie już takie wyraźne ruchy?
banny
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 10 czerwca 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: banny »

Sopokojnie tez tak mialam ok 16 tygodnia raz bylo czuc raz nie. Kruszynka jest jeszcze mala wiec ma tyle miejsca w brzuchu zw nie zawsze poczujesz ruchy. Poczekaj jeszcze ok 5 tyg i wtedy zacznie sie harcowanie;)))))
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

banny pisze:Sopokojnie tez tak mialam ok 16 tygodnia raz bylo czuc raz nie. Kruszynka jest jeszcze mala wiec ma tyle miejsca w brzuchu zw nie zawsze poczujesz ruchy. Poczekaj jeszcze ok 5 tyg i wtedy zacznie sie harcowanie;)))))
Dziękuję :) pierwsza ciąża i wiele niewiadomych :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

słoneczko pisze:Początkiem 17 tygodnia poczułam takie dziwne pukanie w dole brzucha i zauważyłam je przez kilka następnych dni, później nastąpiła kilkudniowa przerwa i znowu przez jakiś czas czułam te pukniecia. Domyślam sie że to moja Kruszynka zaczela dawac mi znać że jest. I to już tak trzeci tydzień, są momenty że czuje te pukniecia a są dni że nic nie czuje. Czy to normalne? Dodam że to moja pierwsza ciąża i że jestem osoba ani nie chuda ani nie otyla. W którym tygodniu poczulyscie już takie wyraźne ruchy?
Teraz jeszcze ruchy nie muszą być regularne, jak dzidzia podrośnie więcej to kilkudniowa przerwa może niepokoić, ale tak jak mówie, w późniejszej fazie ciąży :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Do wizyty jeszcze kilka dni a chciałabym się dowiedzieć coś na ten temat. A mianowicie, jak długo stoję, chodzę lub nawet siedzę brzuch robi mi się tak jakby wzdety, twardy, ciężki. Sama nie wiem jak to określić. Mija po położeniu się. To 20 tydzień.
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kajcia »

Witaj słoneczko,
Ja też tak miałam ( mam) ,że robi mi sie brzuch twardy zaczęło sie około 20 tyg. Martwiłam się tym ale lekarz uspokoił mnie ,że to normalny trening macicy przed porodem i jeśli nie występuje zbyt często i nie mam bóli to nie ma sie co niepokoić. Mi lekarz zalecił magnez +B6 i nospe n a te twardnienia i napięcia.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Dziękuję, uspokoilas mnie :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

słoneczko, jeśli to występuje spordycznie, kilka razy dziennie, raz na 2-3h to nie ma się czym martwić. Jeśli bedzie się powtarzało np. co 15 minut to powinnaś pójść do lekarza. To są skurcze przygotowujące macicę do porodu, ale jesli bedą występować zbyt często to należy iść, bo może to świadczyć o skracaniu się szyjki. I cos bardzo ważnego, jeśli masz w nawyku głaskać swojego dzidziusia to ogranicz to do minimum, bo masowanie brzucha pobudza macicę do skurczy a skurcze prowadzą do porodu.
I nie panikuj ;)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

zdarza mi się to jak do tej pory tylko jeśli zbyt długo chodzę lub siedzę. Zastanawiam się czy czasem to nie są po prostu wzdęcia, spowodowane przez jedzenie. Zapytam lekarza, mam nadzieję, że wszystko jest w normie.
mar7741
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:07

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mar7741 »

ja mam tak samo 22 tydzien brzuch staje sie twardy i napina sie nawet jak siedze ale po chwili jest ok bylam u lekarza i stwierdzil ze wszystko jest dobrze :)
ODPOWIEDZ