Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Tenshi »

Spokoo, "nadrobiłam" po porodzie, tak że mam +18 ;)
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kajcia »

Ja jak na razie 10 kg ale sama sie dziwie bo wszyscy mi mówią ze nie widac.A jeszcze 2 miesiące do końca.Wracając do tematu o twardnieniu i napinaniu też się martwiłam że mi się tak robi , ale na ostatniej wizycie lekarz zmierzył długość szyjki i mieści się w normie także się uspokoiłam przynajmiej na razie.Myślę ,że nie ma co panikować na zapas tylko trzeba kontrolować sytuację.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: magda17191 »

Ja martwilam się bólem w dole brzucha ale lekarz powiedział że wszystko ok że to glowka dziecka schodzi.
liczi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 2 marca 2014, 13:47

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: liczi »

czy wiecie może który lekarz w Jaśle wykonuje USG genetyczne płodu? i jaki jest koszt tego badania?
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Dziewczyny jak z tymi szkołami rodzenia, gdzie są w Jaśle, kiedy się zapisać, czy są bezpłatne czy płatne?
Madziula
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 9 czerwca 2014, 17:26

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Madziula »

Dziewczyny a jesli chodzi o karmienie maleństwa butelką to jaką butlkę wy wybrałyscie tzn chodzi mi o to czy to była plastikowa czy szklana butelka ?? :)
japonka12
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 4 października 2011, 17:22

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: japonka12 »

Hej, nie chce zaczynać nowego watku dlatego mam zapytanie w tym. Czy sa kobiety, które majac endometrioze zaszly w ciaze? co robic? gdzie się udac? jaki lekarz jest w tej dziedzinie najlepszy?
barracuda
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2014, 13:15

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: barracuda »

Co zabrać i po ile szt.do szpitala ?ćzy pieluchy tez trzeba miec swoje prosze o podpowiedz.
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

dla maluszka przydadzą ci sie pampersy, chusteczki nawilżane, krem na odparzenia ( typu sudocrem) i dobrze jest miec pieluszki tetrowe żeby podłożyć pod buziaczka. możesz mieć swoje ubranka, ale w szpitalu nie są wymagane, ponieeważ mają swoje.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

Proponuje wziąć czapeczke dla malca, bo tam wcale takie ciepło nie jest na oddziale, na pewno łapki niedrapki ze 2 pary - dziecko ma długie paznokcie po urodzeniu i marzną mu też rączki. Ubranka też lepiej mieć swoje żeby nie latać jak się ubrudzi do położnych, najlepiej pajacyki na zapinanie.
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: victoria87 »

Jak ja rodziłam to na położnictwie było bardzo gorąco, może dlatego, że zima i grzali mocno :) za to na porodówce na pewno przyda Ci się gruba para skarpetek, bo tam już nie było tak ciepło. Dodatkowo dla Ciebie: koszule do karmienia, najlepiej kilka sztuk, podkłady poporodowe, majtki siatkowe, dostaniesz w każdej aptece albo zwykłe, bawełniane większe majtochy :) przybory toaletowe, sama wiesz najlepiej co używasz na codzień. Na pewno przyda Ci się laktator, ja go nie wzięłam i bardzo żałowałam, bo jak przyszedł pokarm w nocy to nie wiedziałam co z tym zrobić ;) naszczęście Panie pielęgniarki mają elektryczny i w razie czego pożyczą. Jak czegoś braknie to zawsze ktoś Ci może donieść, wiadomo, że na oddział nie wejdzie, ale jak ja leżałam to można było albo wyjść na korytarz,chyba, że chciałaś dzieciątko pokazać to tylko do drzwi i za szybkę :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Byłam dziś na wizycie i okazało się że skróciła mi się szyjka macicy i ma 35mm, lekarz nakazał zmniejszenie aktywności. To dopiero 30 tydz i zaczelam się martwić bo jeszcze trochę czasu przed nami. Dodatkowo w moczu pojawiły się leukocyty 10-20 i mam brava jakiś preparat oczyszczajacy. Ginekolog nie powiedzial co prawda że mam leżeć tylko się oszczedzac. Czy ktoras miała podobnie i wszystko było dobrze? Czy to prawda że siedzenie i stanie obciąża szyjke? :(
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: walentyna »

Ja tez tak miałam skracała mi się szyjka macicy i urodziłam w 32 tyg. naszczęście wszystko było ok, rodziłam w Rzeszowie w Pro-famili.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Drogie mamuski, martwię się trochę bo od kiedy dowiedziałam się że skróciła mi się szyjka zaczęłam przykladac większą uwagę na twardnienie brzucha. Codziennie zdarza mi się to około 20 razy. Czy to normalne czy mam się martwić? Wizytę mam za 2 tyg, a jestem w 31 tyg ciąży.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: słoneczko »

Kiedy zaczelyscie pakować się do porodu i co będzie potrzebne dla mnie i dziecka?
ODPOWIEDZ