Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Pierwsza ciąża?

Post autor: stokrotka2010 »

Witam, od tygodnia wiem, że będę mamom a to moja pierwsza ciąża i na dodatek jest to dla mnie zaskoczenia i nowość. Dajcie jakieś fachowe rady "mamuśki":)
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Anuskaaa18 »

Przede wszystkim serdecznie gratuluję ;)
Jesli chodzi o porady to może powiesz co dokładniej Cię interesuje?
Ja wprawdzie jeszcze tak do końca mamą nie jestem, bo zaczęłam właśnie 24 tydzień ciąży, ale w miarę możliwości poradą służę :)
kbolek194
Guru
Guru
Posty: 198
Rejestracja: 15 lutego 2010, 17:16

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kbolek194 »

Gratulacje!!! Ja mam dwie córeczki, tak więc chętnie służę radą :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

No to fajnie, ciąża - piękny czas :) Ja mam prawie 4ro miesięczną córcię, tak więc służę poradami jakby co ;)
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia77 »

Na dzień dobry kup sobie kwas foliowy w aptece.
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

Plus jakieś witaminy dla cieżarnych (one chyba już zawierają kwas foliowy). Ja brałam Feminatal i był bardzo dobry. Do tego dobry krem przeciw rozstępom (jak dla mnie, tylko Mustela, nie mam po ciąży ani jednego rozstępu), i można już liczyć tygodnie :)
ewela1591
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 17 marca 2009, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: ewela1591 »

stokrotka2010 serdecznie gratuluję:) I witam w gronie oczekujących na swe maleństwa. Sama jestem w 31 tygodniu ciąży i również jest to moja pierwsza ciąża.
Co do witamin to mi na początku lekarz zalecił kwas foliowy do 3 albo 4 miesiąca a później żelazo i witaminy( a w tych witaminach również jest kwas foliowy).
I tak jak Laura Diaz Ci napisała również polecam zakupić krem przeciwko rozstępom:) Tymczasem ciesz się i raduj z rosnącego maleństwa:):)

A tak w ogóle mam pytanie do dziewczyn, które niedawno rodziły czy w jasielskim szpitalu po porodzie można nosić takie siateczkowe majtki poporodowe?? Bo widzę, że jest to na allegro i tak się zastanawiam czy kupować czy nie.
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Rita »

ewela1591 pisze:stokrotka2010 serdecznie gratuluję:) I witam w gronie oczekujących na swe maleństwa. Sama jestem w 31 tygodniu ciąży i również jest to moja pierwsza ciąża.
Co do witamin to mi na początku lekarz zalecił kwas foliowy do 3 albo 4 miesiąca a później żelazo i witaminy( a w tych witaminach również jest kwas foliowy).
I tak jak Laura Diaz Ci napisała również polecam zakupić krem przeciwko rozstępom:) Tymczasem ciesz się i raduj z rosnącego maleństwa:):)

A tak w ogóle mam pytanie do dziewczyn, które niedawno rodziły czy w jasielskim szpitalu po porodzie można nosić takie siateczkowe majtki poporodowe?? Bo widzę, że jest to na allegro i tak się zastanawiam czy kupować czy nie.
Ja nosiłam (ale rodziłam w Krośnie, myślę jednak że w Jaśle też można). Co do samych majteczek to one mają uniwersalny rozmiar, ja poporodzie ważyłam tylko 6 kg więcej niż na początku ciąży, więc bez problemu zmieściłam się w nie, ale moja koleżanka narzekała, bo zsuwały jej się z jeszcze dużego brzuszka, który od razu nie "zniknął". Po jej radach (ona rodziła wcześniej) kupiłam również zwykłe bawełniane majtasy (rozmiar XL) (kupione na targowicy w kolorze czarnym - wiadomo dlaczego) :))) . W nich było mi bardzo wygodnie i przepuszczały one super powietrze.

Siatkowe majteczki kupowałam w sklepie medycznym w Jaśle i tam też kupiłam pieluchomajtki czy coś takiego - to są takie big big big podpaski. Jednak w praktycew pierwsze dni po porodzie lepszy był podkład i wietrzenie krocza bez niczego pod kołderką i lignina.

Same sprawdzicie, możecie kipić 2-3szt. każdej z rzeczy, które wymieniłam, co Wam się sprawdzi zawsze może dokupić mąż lub mama/siostra i przywiozą Wam do szpitala.

Pozdrawiam serdecznie, służę radą przyszłym mamom, ja - mama już od ponad 15 miesięcy :)))
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: monisia4you »

W pierwszych trzech miesiącach musisz uważać i nie obciążać się za bardzo. Powinnaś przyjmować kwas foliowy. To wystarczy. Żadne witaminy nie są Ci potrzebne. Jeśli zajdzie taka potrzeba to lekarz Ci je przepisze. Uważać należy z wagą wbrew pozorom dzidziuś w pierwszym trymestrze ma swoje "zapasy" i nie trzeba się martwić że będzie niedożywione. W razie mdłości polecam chrupki kukurydziane galicyjskie mi to pomagało. W razie pytań służę pomocą
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia77 »

W drugiej kolejności to wybierz się do Źrebca. To specjalista od bab w ciąży a potem zajmie się tobą w szpitalu.
vonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 września 2009, 11:57

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: vonka »

majtki poporodowe siateczkowe Horizon - można kupić na allegro
polecam bo sama miałam i nosiłam po porodzie w jasielskim szpitalu
goonia
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 września 2010, 23:38

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: goonia »

Jesli chodzi o to w jakiej bieliznie bedziesz chodzic po porodzie to zalezy tylko od Ciebie.Osobiscie chodzilam w majtkach poporodowych bo mialam cc wiec nie gniotly i nie uwieraly mnie w rane po cieciu:) Pozdrawiam i gratuluję.
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: COCONUT »

spij w ciagu tych 9 m-cy ile mozesz i odpoczywaj bo potem juz nigdy sie nie wyspisz chyba ze po 60:)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Laura Diaz »

Majtki siateczkowe jak najbardziej. Ja zakupiłam 2 pary w sklepie medycznym, byłam nastawiona na poród naturalny, a tu niespodzianka i miałam cc :) Tak więc majtasy nówka, zupełnie nie używane, leżą w szufladzie. Mogę odstąpić którejś koleżance za przysłowiową złotówkę, odbiór na terenie Jasła :super:
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: stokrotka2010 »

Witam.Dzięki za odzew :)Jak na razie to dokucza mi tylko ból piersi. A mam pytanie czy te nudności to Wam bardzo dokuczały i kiedy się pojawiają?
ODPOWIEDZ