Pierwsza ciąża?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

asia92
Weteran
Weteran

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 » 12 stycznia 2015, 07:23

ja po 1 cesarce pojechalam do swojego osrodka i tam panie mialy wyciagnac ale stwierdzily ze to za wczasu i wyciagala mi polozna przy okazji wizyty patronazowej, a po 2 cesarce polozna nie dala rady i wyciagnal mi moj ginekolog.

slimaczek
Mistrz
Mistrz

Post autor: slimaczek » 14 stycznia 2015, 07:36

a jak jest naturalny porod i sa szwy to tez trzeba jechac do poloznej czy wyciagaja w szpitalu....

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 14 stycznia 2015, 09:35

z tego co wiem od dziewczyn to wystarczy do poloznej.

Anita26
Debiutant
Debiutant

Post autor: Anita26 » 14 stycznia 2015, 20:35

Niewiem jak jest teraz i czy zawsze tak jest, ale ja przy pierwszym porodzie byłam nacinana i w środku tez bardzo popękałam ale miałam szwy rozpuszczalne i nie musiał mi ich nikt usuwać.

Sylwianaa
Obyty
Obyty

Post autor: Sylwianaa » 11 lutego 2015, 18:47

a jaki brałyscie kwas foliowy?? Ja w pierwszej ciązy miałam z tym straszne jazdy zle sie czułam, wymiotowałam - masakra. Dopiero jak odstawiłam to odetchnełam z ulgą. Przy drugiej ciązy bałam sie , że bedzie to samo ale kupiłam inny preparat - Chela Ferr i czuję się super. Nic mi nie dolega, nie mdli :hurra: polecam dla mam szczególnie z wrażliwym żołądkiem

slimaczek
Mistrz
Mistrz

Post autor: slimaczek » 11 lutego 2015, 19:05

ja bralam kwas foliowy zwykly ,najzwyklejszy chyba Folik sie nazywal nie pamietam bo juz jestem prawie przed porodem ale nic mi sie nie dzialo ....taki mi lekarz zalecil i o witaminy tez sie spytalam jakie beda dla mnie lepsze i tez sie dobrze po nich czuje...

slimaczek
Mistrz
Mistrz

Post autor: slimaczek » 16 lutego 2015, 10:28

jestem w 7 miesiacu ciazy a pierwsza ciaze mialam 7 lat temu przez cc bo mi sie dziecko nie przekrecilo i mam takkie pytanie ,chodze do D slowinskiego i jeszcze mi nic nie mowil na temat porodu a nie wiecie czy bardziej bedzie na porod zwykly wysylal jak nie bedzie przeciwskazan czy znow cc..podzielcie sie swoimi doswiadczeniami...

kajcia
Mistrz
Mistrz

Post autor: kajcia » 16 lutego 2015, 15:27

Ja tez rodziłam cc. I w przyszłości chciałabym sn. Lekarz mówi ze jedna cesarka nie oznacza automatycznie drugiej.
Musisz porozmawiać z lekarzem o wszystkich za i przeciw i zdecydować.
Kolezanka moja przy pierwszym miała cc a przy drugim dwa lata pózniej rodziła sn bo bardzo chciała była
Bardzo zadowilona z porodu.Decydujaca jest tu opinia lekarza i to jak Ty się czujesz.Jeśli nie ma przeciwskazań ze strony
Medycznej poród sn jest możliwy.

aniia
Początkujący
Początkujący

Post autor: aniia » 22 lutego 2015, 20:23

Dziewczyny powiedzcie mi czy jakoś specjalnie przygotowujecie się do wizyt u lekarza i badań? Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży i teraz dużo czytam o tym. Ilość informacji mnie przerasta... Znalazłam np taki artykuł http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i ... ciazy.aspx i nie wiem czy brać sobie go do serca. Co Wy na to? Może macie jakieś własne metody?

slimaczek
Mistrz
Mistrz

Post autor: slimaczek » 23 lutego 2015, 09:15

najlepiej sie nie przejmowac tym co pisza w internecie ,tylko robic po swojemu bo czasem glupoty pisza...ja jestem drugi raz w ciazy i nie czytam glupot i jak narazie jest wszystko w porzadku...np.przed kazda wizyta kapie sie we wannie a nie jak oni sugeruja brac prysznic .Najlepiej cieszyc sie z ciazy i dobrze sie odzywiac ,brac kwas foliowy i chodzic regularnie do doktora a jesli bedzie cos nie tak to napewno twoj doktor ci o tym powie...powodzenia

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 23 lutego 2015, 13:53

Aniu, ty najepiej znasz swoje ciało i swoje potrzeby. grunt to się nie przemeczac bez potrzeby i prawidłowo odżywiac. z tym kąpaniem tez wolalam w wannie bo pomagalo mi to na moje okropne bole kregoslupa. nie czytaj tych artykulow albo przynajmniej nie bierz ich calkowicie do siebie bo nie ma takich samych osob. ciąża to indywidualna sprawa kazdej kobiety. wazne by wybrac dobrego lekarza prowadzacego i o kazda dreczącą cię sprawe, problem poprostu pytac- niech wytlumaczy i rozwieje obawy. :0 powodzenia

marzenka24
Guru
Guru

Post autor: marzenka24 » 23 lutego 2015, 17:53

Zgadzam się z przedmówczyniami :) można poczytać artykuł w necie, ale traktować je nie jako wyrocznię, lecz bardziej na luzie... W internecie jest masa bzdur.
Ja kwas foliowy też przyjmowałam najzwyklejszy - folik, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych.

PawelJur
Debiutant
Debiutant

Post autor: PawelJur » 23 lutego 2015, 22:01

Myślicie, że rok po urodzeniu dziecka, to dobry czas na kolejne?

______
http://facebook-marketing.pl

anuk
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: anuk » 23 lutego 2015, 22:10

Jeżeli czujecie się na to gotowi, to dlaczego nie? Powodzenia! :)

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 24 lutego 2015, 07:27

PawelJur pisze:Myślicie, że rok po urodzeniu dziecka, to dobry czas na kolejne?

______
http://facebook-marketing.pl

między moimi Skarbami jest 13 miesięcy różnicy i uważam, że jest to świetna róznica wieku. :)

ODPOWIEDZ