Pierwsza ciąża?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

marzenka24
Guru
Guru

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: marzenka24 » 25 lutego 2015, 12:18

Mam pytanie do dziewczyn, które miały poród rodzinny. Czy Mąż aby być na sali porodowej musi mieć zakupiony specjalne ubranie??

słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: słoneczko » 25 lutego 2015, 15:02

marzenka24 pisze:Mam pytanie do dziewczyn, które miały poród rodzinny. Czy Mąż aby być na sali porodowej musi mieć zakupiony specjalne ubranie??
Tak. Musisz mieć dwuczesciowy strój zakupiony w aptece i pantofle.

marzenka24
Guru
Guru

Post autor: marzenka24 » 25 lutego 2015, 18:53

dzięki za inf :)

Sylwianaa
Obyty
Obyty

Post autor: Sylwianaa » 28 lutego 2015, 18:18

a jaki zażywacie kwas foliowy? ja przy pierwszej ciazy miałam ogromny problem bo żaden preparat mi nie pasował. Ciagle wymiotowałam. Teraz jestem w drugiej ciązy i odkryłam chela ferr , swietnie go znoszę i nie mam nudności. A bierzecie jeszcze jakies witaminy albo cos?

slimaczek
Mistrz
Mistrz

Post autor: slimaczek » 28 lutego 2015, 18:29

ja bralam do 13 tygodnia FOLIK a potem witaminy PREGNE PLUS i SZELAZO mi kazal brac bo mi troche morfologia spadla

czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: czeszka » 28 lutego 2015, 19:20

slimaczek pisze:ja bralam do 13 tygodnia FOLIK a potem witaminy PREGNE PLUS i SZELAZO mi kazal brac bo mi troche morfologia spadla
w okresie ciąży normy moga odbiegac dlatego trzeba tego pilnować

słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: słoneczko » 28 lutego 2015, 21:55

slimaczek pisze:ja bralam do 13 tygodnia FOLIK a potem witaminy PREGNE PLUS i SZELAZO mi kazal brac bo mi troche morfologia spadla
Ja również brałam pregne plus i szelazo, a także prenatal DHA a pod koniec ciąży magnez

Carmen
Początkujący
Początkujący

Post autor: Carmen » 16 kwietnia 2015, 09:01

Wez sobie pieluchomajtki zwykla wkladka to zly pomysł dość duzo tego sie zużywa .Dają podkłady ale to jest szybko przemakalne ..kosmetyki takie jak uzywasz codziennie mozesz dodatkowo zabrac szare mydlo lub plyn do higieny intymnej .

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 16 kwietnia 2015, 09:20

Weź jeszcze pieluchy jednorazowe dla maluszka,chusteczki nawilżane i krem przeciw odparzeniom. Przydatna tez jest pieluszka do wycierania buziaczka dzidziusia jak się mu gdzieś uleje. Dobrze tez miec podkład do przebierania bo różne niespodzianki się zdarzają ;) ja uzywalm tych długich podpasek i bylam z nich zadowolona

puta7
Początkujący
Początkujący

Post autor: puta7 » 16 kwietnia 2015, 17:51

Pierwsza ciąża to spore wyzwanie. Pierwsze dziecko jest rozpieszczane, sama o tym wiem ;) Mój synek nadał dostaje bardzo wiele, szczególnie jeśli chodzi o ubrania. Musi wyglądać czysto i ładnie. Ostatnio kupiłam mu śliczną bluzę: http://www.piccolino-sklep.pl/2648,Bluz ... rozmiar-75 Co najważniejsze- nie spiera się.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 17 kwietnia 2015, 12:14

puta7 pisze:Pierwsza ciąża to spore wyzwanie. Pierwsze dziecko jest rozpieszczane, sama o tym wiem ;) Mój synek nadał dostaje bardzo wiele, szczególnie jeśli chodzi o ubrania. Musi wyglądać czysto i ładnie. Ostatnio kupiłam mu śliczną bluzę: http://www.piccolino-sklep.pl/2648,Bluz ... rozmiar-75 Co najważniejsze- nie spiera się.
Ciekawe, czy ten spamer wie, co znaczy puta :rotfl:

mrlooozik
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: mrlooozik » 17 kwietnia 2015, 13:56

Pewnie nie :)
A do odp. dla słoneczka - ubiory można kupić w szpitalu, a właściwie dostaniesz zestaw. Najpierw trzeba zapłacić ;P

slimaczek
Mistrz
Mistrz

Post autor: slimaczek » 21 kwietnia 2015, 06:40

jak to jest teraz z tymi cesarkami ze znieczuleniem w kregoslup ?trzeba byc jeden dzien wczesniej jak na znieczulenie ogolne czy jak?jest wybór czy od razu wbijaja w kregoslup?

Jowita
Ekspert
Ekspert

Post autor: Jowita » 22 kwietnia 2015, 10:43

Jeśli wszystko jest zgodnie z planem, to przyjęcie do szpitala jest dzień przed cc. Teoretycznie przed zabiegiem jest rozmowa z anestezjologiem. W praktyce nie wiem jak to wygląda normalnie, ponieważ u mnie nie plany "wzięły w łeb" i wszystko odbyło się trochę "na wariackich papierach"

asia92
Weteran
Weteran

Post autor: asia92 » 22 kwietnia 2015, 12:49

przed każdą planowana cesarką do szpitala trzeba sie zglosic dzien wczesniej. przy przyjeciu robią ktg i badanie ginekologiczne. w ciagu calego dnia jest 3 ktg. ostatni posilek to kolacja. nastepnego dnia rano idzie sie na lewatywe, pozniej ktg. jak przyjedzie pora cesarki to przychodzi polozna po ciebie. tam na miejscu cie cewnikuja i z tym cudnym woreczkiem idzie sie na sale operacyjna.

co do znieczulenia to jest rozmowa z anestezjologiem i jezeli nie ma zadnych przeszkod to namawiaja na to miejscowe w kregoslup. czy to dobre rozwiązanie? opinie podzielone. ja sie cieszylam, ze bede miec w kregoslup bo odrazu moglam malenstwo zobaczyc i dac mu buziaka... potem to lezenie... i lepiej glowy wcale nie podnosic bo pozniej bol glowy jest okropny... mnie miejsce wklocia daje sie we znaki szczegolnie w nocy ( a jestem pol roku po cesarce). ale co tam, wazne ze malenstwo zdrowe. :)

polecam zeby miec przy sobie butelke z tzw dziubkiem. bo jak sie lezy po tym znieczuleniu miejscowym plackiem to najlatwiej sie z takiej napic. a pic sie chce niesamowicie. :)

powodzenia. :)

ODPOWIEDZ