Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
(Małgorzata)
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, 18:23

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: (Małgorzata) »

Na problemy z pęcherzem najlepiej regularnie zażywać tabletki z wyciągiem z żurawiny, która chroni drogi moczowe przed przyleganiem do nich chorobotwórczych bakterii. Poza tym istnieje taka doustna szczepionka na tego typu problemy, Uro-Vaxom, tylko to po konsultacji lekarskiej.
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: KooKoszka »

Mam podobne problemy z każdym razem gdy przewieje mnie, czy zimą czy wieczorną porą.Jest to krępująca i męczące nie mówiąc już o bólach.Gdy dopada mnie dolegliwość związana z pęcherzem.Kupuję żurawinę może być w torebce dostępna w każdym sklepie i tabletki na nerki dostępne w każdej aptece i pić dużo wody najlepiej niegazowanej na ich oczyszczenie.I ubierać się tak aby nie zawiało i nie siedzieć na zimnym.Niestety jak raz miałaś już to problem na długooo ja już od dziecka się z tym borykam.
chichotka
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:52

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: chichotka »

(Małgorzata) pisze:Na problemy z pęcherzem najlepiej regularnie zażywać tabletki z wyciągiem z żurawiny, która chroni drogi moczowe przed przyleganiem do nich chorobotwórczych bakterii. Poza tym istnieje taka doustna szczepionka na tego typu problemy, Uro-Vaxom, tylko to po konsultacji lekarskiej.
Tak wiem o tej szczepionce nawet mój lekarz rodzinny ją przepisał i stosowałam ale niestety na mnie nie podziałało.A jest to dosc drogo szczepionka....!
:(
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: COCONUT »

zwykły skrzyp zbierasz na łęce suszysz na parapecie zalewasz i pijesz;) ja tez bylam nieprzkonana ale moja mała kuzynka pasjonuje sie ziołami ktore zbiera dla swojego dziadka i jakos tez postanowilam sprobowac;)
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: COCONUT »

powidlowa
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 28 lutego 2011, 21:59

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: powidlowa »

Witam, Też miałam ten problem. Tyle, że zapalenie pochwy i zapalenie dróg moczowych na przemian. Zapalenie pochwy po miesiac praktycznie a cewki moczowej co 2 miesiace. Problem ten miałąm od roku, aż do wizyty u pana doktora Teleszynskiego. Co prawda wziął za wizytę 100zl a za lekarstwa zapłaciłąm 200zl. Dostałam kuracje na pół roku i jak narazie nic sie nie dzieje (3 miesiące). Co tydzien przyjmuję jeden lek i po każdym stosunku drugi.
WYdałam ok 500 zl na same badania u nefrologa i wszystkie zwiazane z cewka, nekrami i moczem. Wszystko było ok. Dopiero pomógł mi pan doktor. Mam nadzieję, że tak pozostanie.
halszka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 marca 2013, 16:49

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: halszka »

I ja od lat mam ten problem. Zaczyna się od przemarznięcia nóg.W dość ostrym stanie zapalnym pomaga mi pita co godzinę szklanka gorącej wody z sokiem wyciśniętym z ćwiartki cytryny. Poza tym skrzyp i nawłoć ze sklepu zielarskiego (nie saszetki). Nie biorę żadnych leków, nie pomagały.
basia_85
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 24 lutego 2013, 19:31

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: basia_85 »

A ja polecam rozpuścić łyżeczkę sody oczyszczonej w pół szklanki wody i wypić zaraz jak czujesz że coś się zaczyna dziać z pęcherzem. I tabletki uroFURAGINUM (dzięki łaskawości NFZ dostępne już bez recepty, ale nie polecane jak planujesz dzidziusia). Przy tych tabletkach trzeba pić dużo płynów - nawet co pół godziny. No i ciepłe okłady na pęcherz - ale nie gorące). Każdemu pomaga co innego, mnie akurat pomogła taka kompozycja. Ale naprawdę trzeba dużo pić - np. napój żurawinowy - możesz go kupić w Biedronce, albo koncentrat z żurawiny(do rozcieńczania) do kupienia w sklepach zielarskich.
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: Jaślanka »

Ja od kilku dobrych lat walczyłam z ciągłym nawrotem infekcji pęcherza. Za każdym razem moja lekarka przepisywała mi furaginę... Odkąd zmieniłam lekarza,a ten przepisał mi Monural - jak ręka odjął! Problem znikł i mam już spokój przeszło rok czasu :)
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: Mańka18 »

Możesz cos napisac o tym Monuralu?
Ja właśnie od lekarza wróciłam z receptą na MONURAL, a tu 1 saszetka..

Pomoże?
Awatar użytkownika
Jaślanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 19:51
Lokalizacja: jaslo.

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: Jaślanka »

Tak, tak to 1 saszetka ma byc :)
Mnie pomogła :)
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: Mańka18 »

Dzięki za odpowiedź!
ebba
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 26 sierpnia 2015, 01:52

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: ebba »

My ci nie pomożemy, pora udac sie do specjalisty. W Jaśle to predzej ci ten pęcherz rozwalą, udaj sie lepiej do Rzeszowa. Wiem, że w gabinecie Moja Estetyka zajmują się też podobnymi sprawami, możesz spróbowac.
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: Ciągłe zapalenie pęcherza ! ;(

Post autor: muaha »

U mnie pomaga urofuraginum. Jak tylko poczuję pierwsze objawy to kupuję, bo to lek bez recepty. Najczęściej już następnego dnia czuję dużą poprawę, chociaż zgodnie z zaleceniami biorę leki 5-7 dni dla pewności.
ODPOWIEDZ