Dziecko z wadą!

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Dziecko z wadą!

Post autor: stokrotka2010 »

Witam. Zakładam wątek moje dziecko z wadą. Mam nadzieje,że ktoś się odezwie i udzielimy sobie porady i wsparcia. Moja historia jest taka po urodzeniu synka w drugiej dobie dowiedziałam się, że ma poszerzone miedniczki nerkowe :( Teraz synek ma 5 tygodni byliśmy na usg i się okazało, że ma lewą miedniczkę mniejszą o 1mm. Za 3 miesiące mamy znów iść na usg i wtedy się okaże co będzie dalej :(
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: wieśniak »

nie masz psiapsiułki żeby się jej zwierzyć z swoich problemów? ludzie ? co za wiek, wszystko w sieć ? czy nie ma już granic między rzeczywistością w internetem?...
nisenira
Mistrz
Mistrz
Posty: 98
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 00:19

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: nisenira »

stokrotka2010 pisze:Witam. Zakładam wątek moje dziecko z wadą. Mam nadzieje,że ktoś się odezwie i udzielimy sobie porady i wsparcia. Moja historia jest taka po urodzeniu synka w drugiej dobie dowiedziałam się, że ma poszerzone miedniczki nerkowe :( Teraz synek ma 5 tygodni byliśmy na usg i się okazało, że ma lewą miedniczkę mniejszą o 1mm. Za 3 miesiące mamy znów iść na usg i wtedy się okaże co będzie dalej :(

bedzie dobrze
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: wścieklica »

@wieśniak - A może "psiapsiółki" nie mają doświadczenia a tym bardziej wiedzy w problemie? Może problem kogoś tak ciśnie, ze nie wie jak sobie poradzić? Tym bardziej że nie jest to problem czy czerwone kozaczki pasują do białej miniówki blondynce, lub jakiego gwoździa walnąć sobie w wargi sromowe.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: yorker »

stokrotka2010 pisze:Witam. Zakładam wątek moje dziecko z wadą. Mam nadzieje,że ktoś się odezwie i udzielimy sobie porady i wsparcia. Moja historia jest taka po urodzeniu synka w drugiej dobie dowiedziałam się, że ma poszerzone miedniczki nerkowe :( Teraz synek ma 5 tygodni byliśmy na usg i się okazało, że ma lewą miedniczkę mniejszą o 1mm. Za 3 miesiące mamy znów iść na usg i wtedy się okaże co będzie dalej :(
idz do lekarza rodzinnego z wnikami badan i zapytaj co on/ona na to, jesli będa wątpoliwości, to poproś o skierowanie do specjalistycznego szpitala typu centrum zdrowia dziecka, matki Polki, czy innego prokocimia
longin
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 8 sierpnia 2012, 14:32

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: longin »

Nie czekaj na nic, bo może byc potem problem z tym, że jest za póżno na jakieś działanie. Poproś o skierowanie do CZD, albo do Prokocimia jak już ktoś wyżej napisał. W Jaśle na 100% nie znajdziesz kogoś kto się odpowiednio zajmie Twoim maleństwem. Wiem z doświaczenia, że nie ma co czekac, tylko ja miałam to szczęście, że trafiłam na lekarzy w Jaśle, którzy mimo, że nie umieli pomóc nie czekali na wyniki kolejnych badań, a odesłali mnie gdzie trzeba...
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: beti »

stokrotko,badz spokojna i cierpliwa,aczkolwiek wiem ze takl sie nie da,bo tez troche przeszlam,z tego co sie slyszy to nie jest powiedziane ze bedzie mialo wade,jak narazie musisz kontrolowac i pilnowac maluszka a w ciagu roku czesto sie wszystko dobrze konczy,nie wiem czy bylas w krosnie w takiej przychodni na wprost szpitala ,ale jesli nie to moze jedz tam,gdyz ja jezdze ze znajoma i jej corcia,bo ma jakies kontrole wlasnie z nerkami i moze i tobie wartaloby tam jechac,ale sama zdecyduj,to podam ci namiary bo akuerat jutro jedziemy,pozdr
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: makatka »

Dokładnie, poproś o skierowanie do Krakowa albo do Warszawy, tam od razu zaczną działać a tu Cię będą odsyłać od lekarza do lekarza :/
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: Jaslanin2010 »

Polecałbym to skonsultować z dr Marią Łydką. Przyjmuje prywatnie lub na nfz w Rzeszowie. Dobry z niej fachowiec, zna się na rzeczy :)
aga554
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 11:07

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: aga554 »

Też polecam Marię Łydkę z Rzeszowa. To świetny specjalista , operowała moją córkę. Nie ma potrzeby jeżdżenia prywatnie, ja jeździłam na fundusz do przychodni na ul. Hetmańskiej.
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: Dziecko z wadą!

Post autor: Jaslanin2010 »

Zgadzam się, nie ma potrzeby pchać się w prywatne wizyty. Nie wiem czy Pani Maria Łydka przyjmuje na nfz przy Hetmańskiej, być może tak, ale z pewnością w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci przy Lwowskiej. :)
ODPOWIEDZ