Co na ścianę w kuchni?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: COCONUT » 15 listopada 2012, 12:29

fajny pomysł ja mam płytki i chetnie bym zamienila na taka fototapete;):D

Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Union » 15 listopada 2012, 12:36

To jest piękne.Mój ulubiony widoczek przy kawce.

Awatar użytkownika
Dziadek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Kontakt:

Post autor: Dziadek » 15 listopada 2012, 12:49

Jeśli chodzi o ściany ,to nigdy mi nie było szkoda wydać 300zł za 3 mkw . Czemu? Bo jest na lata i łatwo zmyć . Tapeta owszem ,są fajne ale olej i inne świństwa wykończą ją szybko. Rozumie jeśli ktoś by całą kuchnie płytkami układał ,to wydatek jest spory , ale tylko między meblami to nawet 3mkw ciężko upchać ,o ile reszta kuchni jest na biało malowana lub z tanich prostych białych płytek.

wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wścieklica » 15 listopada 2012, 13:19

Kuchnia z łazienką są tymi mieszkalnymi częściami mieszkania które (przepraszam za wyrażenie) najszybciej i najłatwiej się syfią. Choćbyś cuda wyprawiał to w tych pomieszczeniach zawsze jest wilgoć. Jeśli cię stać i masz ochotę co 2-3 lata przeprowadzać remont - to takie fototapety są piękne. Natomiast jeśli chcesz mieć szybkie i łatwe sprzątanie to tylko płytki. A nad kuchenką nie żałowałbym żeby położyć płytki aż po sufit. Zwróć uwagę na okap lub pochłaniacz kuchenny jaki jest tłusty i brudny. I po jakim czasie! Nie żałowałby również położenia płytek nie tylko między meblami, ale również za, w dół do posadzki. A już z całą pewnością za kuchenką i zlewozmywakiem.
Żart polega na tym, że najpierw jest drogo (płytki, akcesoria, materiały, fachowiec. Ale potem jest łatwo utrzymać czystość. Wadą takiego rozwiązania jest to że po paru latach wygląd płytek może ci się znudzić, mogą pokazać się ładniejsze wzory. A fototapetę - można przecież nakleić na płytki, czemu nie?

Awatar użytkownika
karusia2203
Debiutant
Debiutant

Post autor: karusia2203 » 15 listopada 2012, 14:54

Ja mam fototapetę trawy na płytkach pomiędzy szafkami i daje to niesamowity efekt :)

oszolom221
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: oszolom221 » 15 listopada 2012, 15:39

kuchnie robi się nie na rok lepiej włożyć więcej kasy i żeby to wyglądało ładnie i żeby się nie niszczyło szybko :) moim zdaniem powinnaś położyć płytki dużo metrów ci nie pójdzie bo nie układa się płytek od samego dołu :) do tego na ścianie gdzie nic nie będzie to jakaś tapeta ładna albo stiuk wenecki . zrobić raz a ładnie a jak masz i meble zmieniać to ostatnio modne jest wklejanie szyby tylko nie wiem jak to cenowo wychodzi :)

BuBu
Początkujący
Początkujący

Post autor: BuBu » 15 listopada 2012, 17:31

Tylko szkło Lacobel...może nie jest najtańsze ale mega praktyczne i pięknie wygląda. A ile kolorów do wyboru:)

scand
Guru
Guru

Post autor: scand » 15 listopada 2012, 18:17

lacobel jest drogi..plytki staromodne.. ja polecam fototapetę kuchenna, laminowaną zakupioną w sieci, położoną własnoręcznie:)
Załączniki
DSCN2067.JPG

BuBu
Początkujący
Początkujący

Post autor: BuBu » 15 listopada 2012, 20:27

ładnie:)

lusio
Ekspert
Ekspert

Post autor: lusio » 20 lutego 2013, 02:21

A mi się podobają takie "dekoracje", może nie wszystkie, bo ja jestem raczej fanką minimalizmu. Kupiłam jakiś czas temu plakat drukowany na blasze - lubię takie nowatorskie pomysły. http://posterplate.pl/wnetrza,20,70.htm ogólnie może wyglądać to dość ciekawie. Wszystkim moim znajomym bardzo się podoba.

bianka
Debiutant
Debiutant

Post autor: bianka » 20 czerwca 2013, 16:39

Są specjalne wzory fototapet tematycznie związane z kuchnią - owoce, warzywa. przyprawy. :) Jak dla mnie super! Ale zwróć też uwagę na to czy fototapety są wytrzymałe, jeśli mają się znajdować w kuchni to powinny takie być, inaczej będą podatne na zniszczenie (zwłaszcza jeśli sporo gotujesz). na tej stronie masz opisane jakie fototapety będą najlepsze do łazienki oraz kuchni: http://www.produkcjafototapet.pl/fototapety.html

Han_na
Debiutant
Debiutant

Post autor: Han_na » 27 czerwca 2013, 22:22

Ja lubię mozaiki.

Architekt
VIP
VIP

Post autor: Architekt » 28 czerwca 2013, 01:17

Dziadek pisze:Jeśli chodzi o ściany ,to nigdy mi nie było szkoda wydać 300zł za 3 mkw . Czemu? Bo jest na lata i łatwo zmyć .
Dobry gres polerowany można kupić na promocji już za 70zł m2, 30zł ułożenie i worek ceresitu nie majątek. Jak ściana prosta to samemu można płytki położyć -żadna filozofia. Te wszystkie obrazki są fajne ale z daleka od zlewozmywaka, czajnika i palników.

A jak ktoś chce po oszczędzać to gres chiński jest już poniżej 30złza m2 a wcale nie jest brzydki. Jedynie dobra fuga kosztuje ale czasem warto popytać sąsiadów może komuś zostało, nie trzeba wiele. Mi np. zostało trochę czarnej ma już ze 2,5 lata więc niedługo straci termin :D

ewitka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: ewitka » 9 września 2013, 19:09

ja do białych mebli w połysku z czarnymi blatami mam płytki w kolorze amarantowym, płytki rozweselają kuchnię i dodają jej wyrazistości, w tym samym kolorze mam dodatki, jak na moje oko wszystko bardzo dobrze się komponuje, a płytki zamawiałam w internetowym sklepie http://ilazienki24.pl - tam też możesz podpatrzeć sobie różne aranżacje

fonia
Mistrz
Mistrz

Post autor: fonia » 10 października 2013, 08:52

ewitka, brzmi to bardzo fajnie. Ja mam płytki w kolorze malinowej czerwieni, do tego grafitowe blaty i meble w jasnym drewnie. Taka kombinacja również prezentuje się bardzo ciekawie.

ODPOWIEDZ