Co na ścianę w kuchni?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: COCONUT »

fajny pomysł ja mam płytki i chetnie bym zamienila na taka fototapete;):D
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: Union »

To jest piękne.Mój ulubiony widoczek przy kawce.
Awatar użytkownika
Dziadek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 209
Rejestracja: 25 stycznia 2012, 12:47

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: Dziadek »

Jeśli chodzi o ściany ,to nigdy mi nie było szkoda wydać 300zł za 3 mkw . Czemu? Bo jest na lata i łatwo zmyć . Tapeta owszem ,są fajne ale olej i inne świństwa wykończą ją szybko. Rozumie jeśli ktoś by całą kuchnie płytkami układał ,to wydatek jest spory , ale tylko między meblami to nawet 3mkw ciężko upchać ,o ile reszta kuchni jest na biało malowana lub z tanich prostych białych płytek.
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: wścieklica »

Kuchnia z łazienką są tymi mieszkalnymi częściami mieszkania które (przepraszam za wyrażenie) najszybciej i najłatwiej się syfią. Choćbyś cuda wyprawiał to w tych pomieszczeniach zawsze jest wilgoć. Jeśli cię stać i masz ochotę co 2-3 lata przeprowadzać remont - to takie fototapety są piękne. Natomiast jeśli chcesz mieć szybkie i łatwe sprzątanie to tylko płytki. A nad kuchenką nie żałowałbym żeby położyć płytki aż po sufit. Zwróć uwagę na okap lub pochłaniacz kuchenny jaki jest tłusty i brudny. I po jakim czasie! Nie żałowałby również położenia płytek nie tylko między meblami, ale również za, w dół do posadzki. A już z całą pewnością za kuchenką i zlewozmywakiem.
Żart polega na tym, że najpierw jest drogo (płytki, akcesoria, materiały, fachowiec. Ale potem jest łatwo utrzymać czystość. Wadą takiego rozwiązania jest to że po paru latach wygląd płytek może ci się znudzić, mogą pokazać się ładniejsze wzory. A fototapetę - można przecież nakleić na płytki, czemu nie?
Awatar użytkownika
karusia2203
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 listopada 2012, 13:35

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: karusia2203 »

Ja mam fototapetę trawy na płytkach pomiędzy szafkami i daje to niesamowity efekt :)
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: oszolom221 »

kuchnie robi się nie na rok lepiej włożyć więcej kasy i żeby to wyglądało ładnie i żeby się nie niszczyło szybko :) moim zdaniem powinnaś położyć płytki dużo metrów ci nie pójdzie bo nie układa się płytek od samego dołu :) do tego na ścianie gdzie nic nie będzie to jakaś tapeta ładna albo stiuk wenecki . zrobić raz a ładnie a jak masz i meble zmieniać to ostatnio modne jest wklejanie szyby tylko nie wiem jak to cenowo wychodzi :)
BuBu
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2012, 17:50

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: BuBu »

Tylko szkło Lacobel...może nie jest najtańsze ale mega praktyczne i pięknie wygląda. A ile kolorów do wyboru:)
scand
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 22:04

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: scand »

lacobel jest drogi..plytki staromodne.. ja polecam fototapetę kuchenna, laminowaną zakupioną w sieci, położoną własnoręcznie:)
Załączniki
DSCN2067.JPG
BuBu
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2012, 17:50

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: BuBu »

ładnie:)
Han_na
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 1 sierpnia 2012, 21:12

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: Han_na »

Ja lubię mozaiki.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: Architekt »

Dziadek pisze:Jeśli chodzi o ściany ,to nigdy mi nie było szkoda wydać 300zł za 3 mkw . Czemu? Bo jest na lata i łatwo zmyć .
Dobry gres polerowany można kupić na promocji już za 70zł m2, 30zł ułożenie i worek ceresitu nie majątek. Jak ściana prosta to samemu można płytki położyć -żadna filozofia. Te wszystkie obrazki są fajne ale z daleka od zlewozmywaka, czajnika i palników.

A jak ktoś chce po oszczędzać to gres chiński jest już poniżej 30złza m2 a wcale nie jest brzydki. Jedynie dobra fuga kosztuje ale czasem warto popytać sąsiadów może komuś zostało, nie trzeba wiele. Mi np. zostało trochę czarnej ma już ze 2,5 lata więc niedługo straci termin :D
MartaW
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 26 grudnia 2011, 11:57

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: MartaW »

mi osobiście się wydaje, że takie rzeczy są ładne ale szybko się opatrzą i mogą znudzić a ciężko a ja np. lubię często zmieniać coś we wnętrzu. Taką konkretną fototapetę z np. owocami po roku już bym miała ochotę wymienić na jakieś kostki czekolady czy coś ;) Dlatego ja mam w kuchni nad stołem miejsce gdzie wieszam obrazy na płótnie kuchenne, aktualnie mam taką truskawkę wpadająca do kubka http://www.najlepszeobrazy.pl/truskawka ... iem-9.html ale już mi się opatrzyła trochę i na gwiazdkę pewnie powieszę sobie jakieś zdjęcia wina lub kawy :) Obraz to tańszy koszt zmiany niż fototapeta, tak mi się wydaje :) dla osób które lubią zmiany :) a coś takiego chcę na zimę upolować http://www.najlepszeobrazy.pl/butelka-w ... rii-9.html :P
Katia35
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 8 września 2012, 15:30

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: Katia35 »

mnie sie marzy jakas bajerancka fototapeta
kejzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 28 sierpnia 2013, 21:20

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: kejzi »

Fototapety są śliczne, ale płytki trwałe i łatwo się sprząta. Moda przemija, ale jak rodzice położyli w kuchni to już 15 lat są i jeszcze długo będą. Tapety trzeba wymieniać.. U mnie są 2 lata i mimo, że czasami chciałabym mieć nową kuchnię, to wolę płytki, bo łatwo je umyć;) Teraz to i te płytki są różne, kolorowe, tworzą obrazki, nie to co kiedyś jeden wzór. Warto pochodzić po sklepach i rozważyć wszystkie opcje.
Marta25
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 2013, 19:12

Re: Co na ścianę w kuchni?

Post autor: Marta25 »

Tylko czy w kuchni , gdzie jest wilgoć taka fototapeta się sprawdzi?
ODPOWIEDZ