Kolęda-o czym rozmawiać?

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: dziewczyna »

Winetou pisze:Najlepiej nie rozmawiać tylko dawać kasiorkę klecha wezmie i mniej udawania z obu stron.

Wiesz co ? Twoja wypowiedz jest poniżej krytyki:/ Gdybyś był człowiekiem na poziomie, to nie wypisywałbyś takich głupot.
Jeśli ktoś nie ma życzenia gościć księdza i z nim rozmawiać , to niech go po prostu nie przyjmuje. Jaki problem?
Ale najlepiej jest udawać dobrego chrześcijanina, a za plecami ,że klecha tylko po pieniądze przychodzi.

Najpierw przychodzi ministrant i pyta czy życzą sobie Państwo księdza. I każdy ma wybór.
O czym rozmawiać? Normalnie , jak z każdym , przecież to też człowiek. Każdy ma swoje zdanie i może je wyrazić, zarówno ty jak i ksiądz. Można się nawet nie zgodzić, co w tym złego? ale rozmowa przynajmniej szczera.

U Nas gościł ksiądz i było bardzo milo, nikt niczego nie udawał, a jeśli chodzi o pieniądze to nawet za bardzo nie chciał wziąć .
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: Winetou »

dziewczyna pisze:



U Nas gościł ksiądz i było bardzo milo, nikt niczego nie udawał, a jeśli chodzi o pieniądze to nawet za bardzo nie chciał wziąć .
Ale jednak wziął musiałaś bardzo go błagać ,a on "dobrotliwy pasterz "się ugiął. ;)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: juve_fan »

Winetou pisze:
dziewczyna pisze:



U Nas gościł ksiądz i było bardzo milo, nikt niczego nie udawał, a jeśli chodzi o pieniądze to nawet za bardzo nie chciał wziąć .
Ale jednak wziął musiałaś bardzo go błagać ,a on "dobrotliwy pasterz "się ugiął. ;)
Czekaj, bo się pogubiłem. Musimy spytać @dziewczyna czy dawała pieniądze z myślą by je dać, czy z myślą by ich nie dać. Jeśli nawet rozważymy drugą opcję to, dlaczego w ogóle je dawała? Zresztą dla wielu osób, gdyby nawet nie przyjął kasy to pewnie inny kij by się znalazł. Mielibyśmy narrację, że buc, bo gardzi czyimś groszem i niekulturalna świnia, albo lansiarz i spyciarz, bo u niej nie wziął, ale odrobi sobie w następnych domach.

Najbardziej intrygujące jednak jest to, co ludzie mają we łbach, że tak uwielbiają liczyć czyjeś pieniądze:)
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: dziewczyna »

Jeśli chodzi o pieniądze, to chciałam to dałam, jeśli nie chciałabym ich dać to bym nie dała, a jeśli bym ich nie miała to powiedziałabym , ze nie dam bo nie mam.
Poza tym to są moje pieniądze i mogę z nim zrobić co zechcę. Nawet spalić w piecu.

Ma nadzieje, że moja odpowiedz w pełni was zadowala.
Owszem nie każdy ksiądz jest OK, jeśli komuś coś nie pasuje to najlepiej powiedzieć to w twarz od razu bez pieprzenia, bo za plecami każdy potrafi.

Jak jesteście tacy mądrzy to jak był u was ksiądz to trzeba było z nim dyskutować o kwestii finansowej. Nikt nikogo nie zmusza,aby dawać pieniądze.
Nie chcesz nie dawaj i tyle. Nie widzę problemu.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: piotrek »

Nie chcę się powtarzać ale POlski budżet płaci obywatelom watykańskim w sukienkach miliardy co roku z budżetu. Niezależnie czy ten (nie)nawiedzony chce dawać szamanom za kolędę czy nie - a to idzie z każdego POdatków. Niestety - ja nie chcę. Widzę problem :zalamany:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:Nie chcę się powtarzać ale POlski budżet płaci obywatelom watykańskim w sukienkach miliardy co roku z budżetu. Niezależnie czy ten (nie)nawiedzony chce dawać szamanom za kolędę czy nie - a to idzie z każdego POdatków. Niestety - ja nie chcę. Widzę problem :zalamany:
Ale się powtarzasz. W każdym prawie wątku choćby luźno kwestii dotyczącym, ja też nie chcę się powtarzać, ale napisałam, co możesz zrobić. Kolędy się praktycznie skończyły, będziecie bić pianę do Wielkanocy, czy jak?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: piotrek »

Zależy na co patrzysz? zobacz post wyżej od mojego - ostatnie dwa zdania. I tego dotyczył mój poniższy.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze:
piotrek pisze:Nie chcę się powtarzać ale POlski budżet płaci obywatelom watykańskim w sukienkach miliardy co roku z budżetu. Niezależnie czy ten (nie)nawiedzony chce dawać szamanom za kolędę czy nie - a to idzie z każdego POdatków. Niestety - ja nie chcę. Widzę problem :zalamany:
Ale się powtarzasz. W każdym prawie wątku choćby luźno kwestii dotyczącym, ja też nie chcę się powtarzać, ale napisałam, co możesz zrobić. Kolędy się praktycznie skończyły, będziecie bić pianę do Wielkanocy, czy jak?
Dalej uważam, że Twoja propozycja z innego wątku to żart.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: dragoness »

Cała ta dyskusja to żart. I tak ją, co za tym idzie, traktuję.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: juve_fan »

dragoness pisze:Cała ta dyskusja to żart. I tak ją, co za tym idzie, traktuję.
Ale niektórzy widzą w tym sens swojej egzystencji:)
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3946
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: grzeh »

piotrek pisze:ojej, Internet proszę Pana - kiedy np.
Watyklan uznał niepodległość Polski - http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpo ... zynarodowe (kiedy? dopiero po ilu krajach)
Targowica http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederac ... itewskiego (dobro(zło)dzieje czytaj bis-qpi)
przykłady dobrodziejów z mordami pełnymi patriotyzmu na co dzień itp http://swierszcz.gouk.pl/index.php?opti ... &Itemid=34

zauważ jak nawet obecnie Watyklan chroni swoich przestępców w sukienkach jak obecnie abepe wesołowskiego http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan ... iego/cbcr3

Niestety, początkiem końca przebierańców jest obieg informacji w Internecie. Już nie można pod myślącymi (ten myślał i jak go kler załatwił? http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Łyszczyński ) rozpalać na stosie ognia wiary. W tym przypadku zwyczajowo: śmierć w męczarniach i grabież majątku który potem zwielokrotniony wraca oddawany przez klęczących POlityków prawicowych.

Co wymyślił o powstaniu XI Grzesiu 16 http://pl.wikipedia.org/wiki/Cum_primum
I jeszcze cytat:
"Projekt encykliki potępiającej polski zryw niepodległościowy opracował 21 maja osobiście Grzegorz XVI, po czym przedłożył go posłowi Gagarinowi. Po dokonaniu na jego wniosek poprawek, encyklikę ogłoszono 9 czerwca.

W zamierzeniu papieża encyklika "Cum primum" miała mieć charakter teologiczny, a nie polityczny. Papież dowodził w niej m.in. na podstawie treści Biblii, że powstanie listopadowe było buntem przeciw legalnej władzy, a walczący z Rosjanami Polacy - wichrzycielami porządku publicznego.

"Gdy tylko doszła do nas wieść o strasznych klęskach, które w roku ubiegłym kwitnące wasze Królestwo nawiedziły, zaraz obudziło się w nas przypuszczenie, że one nie skądinąd pochodzą, jak od niektórych podstępu i kłamstwa sprawców, którzy pod pozorem religii w czasach naszych smutnych przeciwko legalnej książąt władzy głowę podnosząc, ojczyznę swoją, spod należnego posłuszeństwa się wyłamującą, bardzo ciężką żałobą okryli" - głosiła encyklika.

Papież przestrzegał przed skutkami dalszego "nielegalnego" działania przeciw caratowi. "Wiemy, że posłuszeństwo, które ze strony ludzi należy się ustanowionym od Pana Boga władzom, jest prawem bezwzględnym, któremu nikt, chyba, gdyby się zdarzyło, iż one coś boskiemu i Kościoła prawu przeciwnego rozkazują, sprzeciwiać się nie może" - uzasadniał.

Dla Grzegorza XVI władza monarsza pochodziła od Boga, dlatego też każda próba targnięcia się na osobę panującego lub porządek przez niego ustalony była ciężkim grzechem. Jak argumentował, "Każda istota - powiada Apostoł - wyższym władzom winna być podległą. Nie ma bowiem władzy, jak tylko od Boga, te zaś które są, od Boga ukształtowane są. Dlatego kto władzy opór stawia, Bożemu rozkazowi opór stawia".

(Łatwo)wierni i nie tylko już niekoniecznie wierzą we wszystko co leci z ambony
Watyklan uznał niepodległość Polski - http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpo ... zynarodowe (kiedy? dopiero po ilu krajach)
wg Twojego linku po 4,5 miesiącach
i po trzech krajach: Niemcy Francja Wielka Brytania
Nie widzę w tym nic złego, dziwiłbym się gdyby Watykan wybijał by się przed tymi krajami :))



Targowica http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederac ... itewskiego (dobro(zło)dzieje czytaj bis-qpi)
cytat z Twojego linku:
Poczynania te były zazwyczaj okazją do prywatnego wzbogacenia się kosztem ofiar i Rzeczypospolitej np. biskup Kossakowski zagarnął bezprawnie dobra skarbowe na sumę 900 000 złotych polskich.

być może zagarnął, nie wiem
ale uznaje że możesz mieć racje: jeden biskup zagarnął bezprawnie



zauważ jak nawet obecnie Watyklan chroni swoich przestępców w sukienkach jak obecnie abepe wesołowskiego http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan ... iego/cbcr3
nie związane wogóle z tematem

Niestety, początkiem końca przebierańców jest obieg informacji w Internecie. Już nie można pod myślącymi (ten myślał i jak go kler załatwił? http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Łyszczyński ) rozpalać na stosie ognia wiary. W tym przypadku zwyczajowo: śmierć w męczarniach i grabież majątku który potem zwielokrotniony wraca oddawany przez klęczących POlityków prawicowych.

cytat z linku:
Został skazany na karę śmierci i konfiskatę dóbr za ateizm. Wyrok wykonano przed południem na Rynku Starego Miasta w Warszawie 30 marca 1689, gdzie kat ściął Łyszczyńskiemu głowę. Po egzekucji wywieziono jego zwłoki poza miasto i spalono.


co to ma wspólnego z potępianiem powstań narodowych?



Co wymyślił o powstaniu XI Grzesiu 16 http://pl.wikipedia.org/wiki/Cum_primum
cytat z linku:

Dokument był adresowany do polskich biskupów i wzywał ich do zaniechania angażowania się w działalność powstańczą oraz zachęcał do głoszenia posłuszeństwa wobec cara.

możesz napisać jak do tego odniósł się Kościół w Polsce?
Potępiasz Papieża czy Kościół w Polsce?







i jeszcze takie pytanie:
Dlaczego Jan Paweł II został wybrany na papieża?
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: antykieckowy »

grzeh pisze: i jeszcze takie pytanie:
Dlaczego Jan Paweł II został wybrany na papieża?
Żeby obalić komunizm :rotfl:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3946
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: grzeh »

antykieckowy pisze:
grzeh pisze: i jeszcze takie pytanie:
Dlaczego Jan Paweł II został wybrany na papieża?
Żeby obalić komunizm :rotfl:
i miał na to wpływ czy nie?
Tur
VIP
VIP
Posty: 650
Rejestracja: 18 marca 2012, 09:34

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: Tur »

grzeh pisze:
antykieckowy pisze:
grzeh pisze: i jeszcze takie pytanie:
Dlaczego Jan Paweł II został wybrany na papieża?
Żeby obalić komunizm :rotfl:
i miał na to wpływ czy nie?
Taki jak ty na pogodę . :rotfl:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3946
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Kolęda-o czym rozmawiać?

Post autor: grzeh »

Tur pisze: Taki jak ty na pogodę . :rotfl:


Za wiki, skoro bywa tak często przytaczana:
Zdaniem historyków papież, popierając ideę niezależnych, wolnych związków zawodowych, walnie przyczynił się do upadku systemów komunistycznych w państwach bloku wschodniego[10]. Zapoczątkowały to wydarzenia w Polsce z roku 1989: w kwietniu nastąpiło zalegalizowanie związków zawodowych, a w czerwcu odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory[20]. Po tych wydarzeniach, podobne zmiany ustrojowe rozpoczęły się w innych państwach, m.in.: aksamitna rewolucja na Czechosłowacji, Trójkątny Stół na Węgrzech czy Okrągły Stół w Bułgarii. W tym czasie, ówczesny przywódca ZSRR, Michaił Gorbaczow odwiedził Jana Pawła II w Watykanie, jako pierwszy władca tego kraju w historii[20]. Dwa lata później, kiedy Gorbaczow był już prezydentem, Związek Radziecki rozpadł się[20].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C ... Wschodniej


Tur, możesz podać jakieś odmienne zdanie historyków?
ODPOWIEDZ