Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: luc »

Sunek wydatki też można optymalizować. W przypadku takich odległości to mówimy tu o nie kupowaniu dzieciakowi markowych ciuchów,skoro można w szmateksie całkiem dobre.No ujdzie jeszcze.Pytanie tylko czy pieniądze przejedzą urzędnicy,czy zostanie to sensownie wykorzystane... Obstawiam niestety znając życie to pierwsze.

@Charlie_P - gdzie poza ekonomikiem uczą ekonomii ? Jak ja byłem licealistą było takie cudo co się zwało "Przedsiębiorczość" i inne cudo co się zwało "WOS". Ani na jednym ani na drugim nie uczono sensownych rzeczy o gospodarowaniu.I to jest celowa polityka.Dzięki temu banki miały sporo frajerów na AmberGoldy i kredyty we frankach...

W szkole zamiast takich zapychaczy jak Wos,Przedsiębiorczość czy historia powinny być podstawy ekonomii i podstawy prawa. Obu rzeczy nie ma.I jest jak jest. Gdzieś czytałem (Defence 24 ?),że z Przysposobieniem Obronnym też były jakieś cięcia i nie wiadomo czy i gdzie jeszcze jest... Jeśli tak,to dokąd ten kraj zmierza...
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2015, 21:28 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Charlie_P »

luc, no tutaj się zgodzę w 100%, Polacy mają bardzo marną wiedzę ekonomiczną, dają się robić w bambuka na każdym kroku, pożyczki, raty, lokaty, fundusze inwestycyjne... Szkoda że dzieciaków od małego nie uczą ekonomi..
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: poszukiwana »

mojej siostry syn chodził do szkoły, którą dwa lata temu zlikwidowano. Ludzie bardzo narzekali, że likwidują itd. Stworzyli stowarzyszenie a teraz siostra i wszyscy którzy narzekali mówią, że jest o niebo lepiej. Dowożą i przywożą dziecko pod drzwi, dziecko w szkole dostaje jedzenie, ma świetlice, różne zajęcia pozalekcyjne, darmowe wyjazdy do kina na basen. A wcześniej? Nic, tylko co chwile jakieś zbiórki pieniędzy były. I dziecko jest zadowolone bo wtedy miało 7 uczniów w klasie, a teraz ma kilkanaście, to przynajmniej jakiś kontakt z rówieśnikami. Moim zdaniem takie małe szkoły po kilkudziesięciu uczniów powinno się zamykać, kilka takich szkół i można zrobić jedną a konkretną, dobrze wyposażoną i bardziej dbać o uczniów.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Sun Tzu »

Dyskusja z tobą Charlie jest bezprzedmiotowa. Twierdzisz, że kierujesz się ekonomią a nie potrafisz w sposób racjonalny wytłumaczyć, dlaczego osobiście podejmujesz irracjonalne - z ekonomicznego punktu widzenia - decyzje. Moja siostra mówi, że gdyby Ją było stać, to wszystkim swoim trojgu dzieciom zapewniła indywidualne nauczanie, bo jest przerażona tym, że w klasach do których chodzą Jej dzieci jest po 35 uczniów. Ale co tam moja siostra może wiedzieć? Przecież to wy jesteście wybitnymi znawcami oświaty i ekonomii, to wy przecież wiecie...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: T135 »

kłamiesz jak z nut, w klasie nie może być więcej niż 25 uczniów, a i takie praktyki są rzadkie i dzieli się klasy na mniejsze :) Jeżeli wiesz gdzie jest klasa z 35 uczniami to daj znać, powiadomię kuratorium.

PS. Wszystko Ci wyjaśniłem, albo nie przeczytałaś moich postów, albo nie masz zielonego pojęcia jak się czyta ze zrozumieniem. Podałem Ci wiele powodów dla których opłaca się zamykać takie szkoły, podałem wiele przykładów ZA zamykaniem szkoły uzasadniając je, wiele korzyści - oraz opisałem szczegółowo dlaczego to się opłaca, podałem nawet kwoty jak na dłoni.. nie rozumiesz. Twoja sprawa.

To że Twoja siostra nie ma pieniędzy i nie stać ją na to by wysłać dziecko do prywatnej szkoły to już jej sprawa i tutaj już winić można system i rząd, a nie wójta, który chce wyciągnąć gminę z długów, zamiast dalej je zadłużać. Po drugie nie wiem czy to co charlie pisał czytałaś, ale przytocze to jeszcze raz S T O W A R Z Y S Z E N I A . Powinnaś się zapisać na lekcje czytania ze zrozumieniem. Sama zresztą nie podałaś ani jednego argumentu, żeby szkół nie likwidować, pozatym że Twojej siostrze to będzie nie na rękę i chciałaby żeby jej dziecko chodziło do 5-cio osobowej klasy. A ja chcę helikopter - nie mam - wina Wójta.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Charlie_P »

Sun Tzu pisze:Dyskusja z tobą Charlie jest bezprzedmiotowa. Twierdzisz, że kierujesz się ekonomią a nie potrafisz w sposób racjonalny wytłumaczyć, dlaczego osobiście podejmujesz irracjonalne - z ekonomicznego punktu widzenia - decyzje. Moja siostra mówi, że gdyby Ją było stać, to wszystkim swoim trojgu dzieciom zapewniła indywidualne nauczanie, bo jest przerażona tym, że w klasach do których chodzą Jej dzieci jest po 35 uczniów. Ale co tam moja siostra może wiedzieć? Przecież to wy jesteście wybitnymi znawcami oświaty i ekonomii, to wy przecież wiecie...
siostra na prezydenta, a dla jej dziecka 1 - osobową szkołę! :super: :cisza:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18471
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: dragoness »

Cudownie byłoby, gdyby w klasach było po pięcioro dzieci i tu zgodzę się z Sun Tzu w stu procentach. Niestety gminy po prostu NIE DOSTAJĄ pieniędzy od MEN na ich utrzymanie. Za sytuację szkolnictwa, czy to podstawowego, czy wyżej, odpowiada rząd. My możemy jedynie patrzeć i płakać.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: T135 »

Szkołę średnią każdy sobie wybiera, nikt go nie zmusza do tego, żeby chodził właśnie do tej :) Tutaj akurat nie mówimy o szkołach średnich. A słowa typu "dureń" używają tylko ludzie z kompletnie pustą głową i zerową inteligencją, dlatego nie ma sensu z takimi niedouczonymi osobami dyskutować. Pozdrów siostrę. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2015, 23:06 przez T135, łącznie zmieniany 1 raz.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: yorker »

dragoness pisze:
Sun Tzu pisze:
Jeżeli wiesz gdzie jest klasa z 35 uczniami to daj znać, powiadomię kuratorium
3a I LO Jasło. Biegnij durniu jutro do Kuratorium...
Ograniczenie do 25 jest tylko w podstawówkach. W średnich ładują tyle, ile krzeseł w sali. Albo więcej. U mnie w zeszłym roku było 36. :rozpacz:
Jak sobie dałaś rade w tej małej salce ? Na angielskim? :rotfl:
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Jocke »

Sun, Ty nie masz pojęcia o czym jest ta dyskusja.Bardzo dobrze, że takie małe szkoły są likwidowane, lub przekształcane w stowarzyszenia społeczne. Bez sensu żeby nasze pieniądze były marnotrawione, żeby wyrzucać pieniądze w błoto płacąc nauczycielom za nauczanie kilku uczniów, wiadomo że nauczyciele i ich rodziny będą narzekać, bo gdzie kto znajdzie taką robotę, że będzie pracował 18h w tygodniu, zarabiał z dodatkami i 13-kami ponad 2000zł na miesiąc, miał wolny każde weekend, dzień nauczyciela i wiele innych, do tego wolne wakacje, ferie, wszystkie święta - oczywiście wszystko płatne. To się wreszcie musi szkończyć. Szacun dla nauczycieli którzy pracują ciężko, mają pod opieką 20 uczniów i dają z siebie wszystko, a pogarda dla pseudo nauczycieli, którzy uczą 6 uczniów, zarabiają tyle samo co Ci, którzy uczniów mają 3x więcej i jeszcze narzekają, że im mało!! A nauka wygląda tak, że dziecko musi po szkole siedzieć 5 godzin w książkach i odrabiać zadania domowe lub chodzić na korepetycje. Bardzo dobrze, że likwidują takie szkoły, lepiej stworzyć duże, dobre szkoły, brawo dla Pana Wójta, wie gdzie szukać oszczędności, wie gdzie pieniądze wyrzucane były w błoto!
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Sun Tzu »

A słowa typu "dureń" używają tylko ludzie z kompletnie pustą głową i zerową inteligencją, dlatego nie ma sensu z takimi niedouczonymi osobami dyskutować.
Cóż... Trawestując nieco maturzystę Bartoszewskiego tytułowanego "profesorem": postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – „przestać uważać durniów za niedurniów”. A teraz zapytaj yorkera, dlaczego rodzice wolą zakładać stowarzyszenia i prowadzić szkoły, zamiast korzystać z dobrodziejstwa i uczyć swoje pociechy w dużych szkołach, skoro im to gminna władza chce zapewnić. Ale podejrzewam, że to jest dla ciebie za trudne gminny intelektualisto...

p.s.

Jocke - sorry, ale nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć rzeczy, których zrozumienie przekracza możliwości intelektualne ofiar reformy edukacji rządu AWS-UW twego pokroju.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: T135 »

Ty udajesz czy naprawę jesteś zerowej inteligencji? Dziecko by zauważyło, że jak BYK pisaliśmy wcześniej o zaletach zakładaniu stowarzyszeń, a wręcz sam próbowałem Ci wskazać, że takie szkoły są bardzo dobre. :mur: nie wierzę.... :dobani:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Sun Tzu »

Wójt gminy Tarnowiec powinien sobie naprawdę kogoś inteligentniejszego niż ciebie wybrać do obrony swoich pomysłów...
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: yorker »

Zabawna ta dyskusja... wszyscy myślą o tym samym, tylko innymi słowami, a jeden na dodatek się awanturuje...
Jockersss
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 4 maja 2007, 20:50
Lokalizacja: JASŁO

Re: Likwidacja szkół w Gminie Tarnowiec

Post autor: Jockersss »

Sun, daj sobie na wstrzymanie, oni mają rację - nie ma się o co kłócić. Przykra prawda, ale tak jest - że po prostu korzystniej jest takie malutkie szkoły zlikwidować i tutaj nawet nie ma co dyskutować ani się obrażać :) Żadne dziecko na tym nie straci, a wręcz przeciwnie - zyska. Bo będzie więcej pieniędzy żeby zapewnić różne pozaprogramowe materiały, zajęcia, spotkania ;) Wg. mnie dobra decyzja.
ODPOWIEDZ