Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: Ryszard L.S. »

Żmigród, podobnie jak Kołaczyce i Dębowiec, prawa miejskie stracił w 1936 roku. Ponadto, kanalizacja będzie robiona nie tylko w Mytarzy i Mytarce ale w całej gminie, więc nie ma to żadnego związku z prawami miejskimi. Układ urbanistyczny w chwili obecnej jest istotnie inny niż przed II wojną światową. A poza tym w Żmigrodzie poważnych starań o odzyskanie praw miejskich nie będzie tak długo, dopóki wójtem będzie mieszkaniec pełnych kompleksu niższości Łężyn. A to, że przed wiekami Żmigród miał znacznie większe znaczenie strategiczne niż Jasło to zupełnie inna historia ;)
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: wodzu »

darroman pisze:Ja mam tam jakieś fotki przedwojennego Żmigrodu Nowego :)
to moze wrzuć tutaj :P
yokozuki
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 28 września 2009, 18:58

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: yokozuki »

Tarnowiec na miasto :rotfl:
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: darroman »

Dlatego Ryszardzie mieszkańcy Nowego Żmigrodu mają nadzieję na obalenie reżimu w przyszłorocznych wyborach. Musimy jednak zauważyć, że tak długie rządzenie pana wójta wynika z wielkości wsi popierających go ma on bowiem po swojej stronie Łężyny i Nienaszów co daje mu przodownictwo w rankingach wyborczych. Dodatkowo mieszkańcy samego Nowego Żmigrodu są podzieleni i sytuacja od wielu już lat wygląda jak wygląda.
lekciw
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2008, 17:40
Lokalizacja: Jasło

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: lekciw »

kolaczyce to wiocha wiocha i jeszcze raz wiocha i taka pozostanie
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: nikita »

Nie rozumiem tych pełnych zawiści komentarzy pod kątem tego miasteczka i jego mieszkańców (choćby tych pod relacją z imprezy sylwestrowej)
Specjalnie użyłam określenia "miasteczko", bo Kołaczyce nigdy miastem nie będą. Czy będą inne? Miejmy taką nadzieję.
Czas pokaże w jakim kierunku to pójdzie.
winiarz171 pisze:a ja czekam teraz na jakiś portalik internetowy typu jaslo4u, tylko że dla miasta KOłaczyce No bo jak miasto, to napewno tam sie dużo dzieje i w ogóle wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych itp
Nie zauważyłam, żeby w Jaśle jakoś specjalnie dużo się działo ;)
kibicjks

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: kibicjks »

Kołaczyce od dawna starało się o prawa miejskie ;) i wreszcie się im udało i za to wielkie gratulacje.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: winiarz171 »

a napisze mi ktoś kim teraz jest sołtys KOłaczyc?
i dlaczego pani wójt została burmistrzem, skoro wójt obejmował całą gmine, nie tylko wieś KOłaczyce...
jeśli ktoś wie, to niech mi napisze bo nie wiem :D
Awatar użytkownika
Bodzio634
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 2009, 21:41
Lokalizacja: Kosiówka

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: Bodzio634 »

A jaki jest sołtys Jasła ? Bo też nie wiem. :znudzony:
Swoją drogą da się wyczuć jakieś niezadowolenie, lub zazdrość.Ktoś się boi że Burmistrz Kołaczyc będzie coś więcej robił (imprezy itp.) ?
Faktem jest że wyglądu na miasto Kołaczyce nie mają, jednak wiązało się to z tym że to wioska była, a do wsi inwestorzy itp. nie ciągną.
Czas pokarze co z tego będzie, jednak jakieś głupie prześmiewki nie są na miejscu.Dobrze że jest nowe miasto, co daje większe możliwości do zabawy, rozrywki.Nie trzeba jechać już do Krosna lub Tarnowa, bo są nowe miasta bliżej , jak Kołaczyce lub Pilzno.
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: wodzu »

No i Brzostek jeszcze od zeszłego roku, tylko widzę że dla większości miasto musi mieć kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, blokowiska PRL-owskie, masę kościołów itp. Nie! miasto to w spójna architektura zgrupowana na jednym obszarze, zazwyczaj pierzejowa a Kołaczyce taką właśnie posiadają wokół runku i tych kilku ulic w centrum, Czy miasto bez galerii czy centrum handlowego to nie miasto?
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: buła »

Bodzio634 pisze:Dobrze że jest nowe miasto, co daje większe możliwości do zabawy, rozrywki.Nie trzeba jechać już do Krosna lub Tarnowa, bo są nowe miasta bliżej , jak Kołaczyce lub Pilzno.

to stary dojebałes teraz hahaha. porownanie Krosna i Tarnowa, ktore sa miastami kilkudziesięciotysięcznymi z miescinami typu Kolaczyce jest co najmiej nie poprawne. moze uswiadomisz mnie jaka to niby zabawa i rozrywka jest w tych 2 miejscowosciach a których by nie posiadało Krosno oraz Tarnów.
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: Czarny Lotos »

Najbardziej śmieszy mnie to, że zawsze znajdą się ludzie którym coś nie pasuje :rotfl:
Kołaczyce miastem - czy coś w tym śmiesznego :|
Ależ przepraszam mieszkamy w wielkiej metropolii zwanej Jasłem gdzie wszystko u nas jest zaj.... mamy to, mamy tam to :padam: - JESTEŚMY WIELCY :!:
Ogarnijcie się każde - miasto zaczynało od osady czy wsi :mur:
W ogóle nie rozumiem niektórych wypowiedzi :dobani:

P.S.
Chyba że ktoś wypowiadał negatywne słowa z zawiści, bo jego wioska jest dalej wsią :!:
Awatar użytkownika
Bodzio634
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 2009, 21:41
Lokalizacja: Kosiówka

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: Bodzio634 »

Buła ale coś zawsze będzie więcej niż było dotychczas.
Wiem że boli Cię to że szybciej takie kryte lodowisko powstanie w Kołaczycach niż w Jaśle, no ale to ktoś tym rządzi.Jest wiele planów przyćmienia Jasła i proś tam kogo chcesz żeby Pani burmistrz nie spełniła obietnic.
Kołaczyce nigdy nie dogonią Jasła względem ludności, sklepów itp.Jednak szykują się wielkie inwestycje, a jak zostaną zrealizowane to buła zostanie zjedzona na śniadanie ;)
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Nowe miasto Kołaczyce, czy będą inne?

Post autor: Ryszard L.S. »

ODPOWIEDZ