Ciekawe miejsca w okolicy

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
mk3
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 09:19

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: mk3 »

Ja polecam Tarnowiec. 10 km od Jasła. Kościół i kalwaria - fajne tereny na spacerek, nie złe widoczki => ciekawy teren do fotografowania!! Jasło widać jak na dłoni <= zwłaszcza wieczorem! :ok: Polecam!
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: mironrak »

Moze góra => => LIWOCZ jest tam wierza widokowa i kaplica warto naprawde : :] :] :]
bubus1234
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 24 marca 2010, 17:32

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: bubus1234 »

Ja polecam cmentarz wojenny w Warzycach . Co roku odprawiana jest tam msza za zmarlych.
reggaerulez
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 26 grudnia 2008, 14:00

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: reggaerulez »

ja dużo chodzę po górach i terenach naszego Beskidu Niskiego,i polecam NIeznajową,przed Grabem,to jest nie zamieszkała wioseczka(o ile to można nazwać wioską bo tam domów nie ma) po Łębkaowska,tereny piękne możecie sobie poczytać na googlach czy wysłać wiadomość na priv jak by ktoś chciał się dowiedzieć więcej.
Tęż polecam Mrukową,wogóle Beskid Niski jest mało uczęszczany,ale są tam naprawdę piękne tereny a jest to niedaleko,
(np. Grzywacka w Kątach,Desznica).
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: Czarny Lotos »

reggaerulez pisze:ja dużo chodzę po górach i terenach naszego Beskidu Niskiego,i polecam NIeznajową,przed Grabem,to jest nie zamieszkała wioseczka(o ile to można nazwać wioską bo tam domów nie ma) po Łębkaowska,tereny piękne możecie sobie poczytać na googlach czy wysłać wiadomość na priv jak by ktoś chciał się dowiedzieć więcej.
Tęż polecam Mrukową,wogóle Beskid Niski jest mało uczęszczany,ale są tam naprawdę piękne tereny a jest to niedaleko,
(np. Grzywacka w Kątach,Desznica).
Popieram w 100% :super:
A najlepsze jest to, ze nie ma tłoków. Relaks, relaks i jeszcze raz relaks :padam:
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: Evcia »

Masz rację Beskid Niski jest piękny :) Okolice Krempnej to przepiękne tereny gdzie naprawdę można wypocząć. Mnie urzekła Huta Polańska i piękny Kościółek w którym dwa razy w roku odprawiane są Msze. Pogoda coraz ładniejsza więc polecam weekend na łonie natury. Naprawde warto :super:
lukasz12344
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 27 marca 2010, 11:15

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: lukasz12344 »

Potwierdzam w okolicach okolicach Krempnej można naprawde bardzo przyjemnie wypocząć
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: Charlie_P »

reggaerulez pisze:ja dużo chodzę po górach i terenach naszego Beskidu Niskiego,i polecam NIeznajową,przed Grabem,to jest nie zamieszkała wioseczka(o ile to można nazwać wioską bo tam domów nie ma) po Łębkaowska,tereny piękne możecie sobie poczytać na googlach czy wysłać wiadomość na priv jak by ktoś chciał się dowiedzieć więcej.
Tęż polecam Mrukową,wogóle Beskid Niski jest mało uczęszczany,ale są tam naprawdę piękne tereny a jest to niedaleko,
(np. Grzywacka w Kątach,Desznica).
Witam! Jak już dojadę do tej Nieznajowej, o której piszesz, to co polecasz. Gdzie mogę się tam udać, aby pospacerować i podziwiać ładne widoczki. Czy są jakieś takie miejsca które warto tam zobaczyć itd.?:)
Też dużo chodzę po górach, ale bardziej bo tych naszych Tatrach. Ale chciałbym teraz tutaj troszkę bliżej pochodzić, zrelaksować się. Co możesz jeszcze polecić.Pozdrawiam :ok:
cullen
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 13:09

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: cullen »

W Beskidzie Niskim polecam okolice Sękowej, Huta Polańska - zaraz obok Krempnej, tam jest tylko jeden dom i Kościół - świetne tereny, Krasna, Ciężkowice. :)
W Krasnej bardzo mili i uczynni ludzie, tak jak w Beskidzie Makowskim.


A bardzo blisko Jasła to z tego co wiem już od maja Karpacka Troja.
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: mati »

Mary pisze:jaślanin, jest duż o ciekawych i fajnych miejsc w okolicach Jasła.Moja kuzynka brała udziął kiedyś w jakims turnieju o wiedzy o regionie jasielskim i opowiedziała mi wiele ciekawych rzeczy np. czy wiesz,że:
Dębowiec: Zabytkowy kosciół parafialny p.w Przemienienia Pańskiego, Kapliczka Mikołajek z XVIIw.,Figura św. Floriana,mentarz parafialny z licznymi zabytkowymi grobowcami,rynek z kilkoma drewnianymi domami mieszczańskimi

KOŁACZYCE
Kościół parafialny p.w św.Anny,ratusz,kaplica cmentarna
Jest wiele takich miejscowości, mozna by było założyć na forum taki dział jak turystyka w regionie jasielskim no wiecie wszystkie te zabytki fajne miejsca to taka prośba dla administratorów. Kto by jeszcze chciał taki dział,piszcie.

Fakt - dział by się przydał - zawsze można coś ciekawego zamieścić o danym terenie + mapa i jakaś fotka dla potwierdzenia i zaproszenia innych :)
kicek25
Ekspert
Ekspert
Posty: 82
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 18:59

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: kicek25 »

bubus1234 pisze:Ja polecam cmentarz wojenny w Warzycach . Co roku odprawiana jest tam msza za zmarlych.
wielka mi atrakcja turystyczna. :P
kicek25
Ekspert
Ekspert
Posty: 82
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 18:59

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: kicek25 »

Polecam LIWOCZ, jak komuś się chce to Prządki i zamek w Odrzykoniu(podobno akcja "Zemsty" A. Fredry działa się w tym zamku)koło Krosna. No i oczywiście Dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Można też odwiedzić "Karpacką troję" w Trzcinicy. :) :) :) :)
hardkor12
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 22 marca 2010, 11:30

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: hardkor12 »

polecam przatki
grzesiek15
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 14:07

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: grzesiek15 »

też polecam zamek w Odrzykoniu, spoko najlepsza jest zawartość niektórych skrzyni z śmiesznymi tekstami
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Ciekawe miejsca niedaleko Jasła?

Post autor: Anuskaaa18 »

A ja nigdy nie byłam w Odrzykoniu W związku z tym od dawna się tam wybieram tylko jakoś zawsze nie starcza czasu. Może ktoś z Was, "tambylców" orientuje się w godzinach otwarcia tegoż zamku, można tam wejść wieczorem na przykład?
ODPOWIEDZ