Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]

Ile czytasz książek?

mniej niż 1 na rok
9
26%
mniej niż 5 na rok
1
3%
więcej niż 5 na rok
4
12%
więcej niż 10 na rok
4
12%
więcej niż 20 na rok
4
12%
więcej niż 30 na rok :)
12
35%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: dragoness »

Prawdopodobnie pisząc "książki", pan ma na myśli literaturę pozaszkolną, bo jakoś wierzyć mi się nie chce, że można przetrwać cykl edukacyjny, nie przeczytawszy ani jednej lektury ;) Wszystko Wołoszańskiego polecam.
promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: promoomo »

Dzięki za wskazówkę :)

PS. dragonoes no jakoś się udało, nie przeczytałem ani jednej lektury :) Jestem po szkole zawodowej.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: andrzej_ar »

Nie chciałbym aby zostało to potraktowane jako reklama ale ostatnimi czasy korzystam z księgarni internetowej która się określa jako dyskont książkowy - adresu nie podaję ale wujek google po tym haśle pozycjonuje ją na 1 miejscu - ceny są, powiem szczerze baaardzo przyjemne. Dodając do tego niskie ceny i różnorodność opcji dostawy robi się bardzo miło.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: rkoh »

andrzej_ar już nie przesadzaj, jest różnica między tym, że ktoś faktycznie coś poleca i zapodaje linka, a tym, że ktoś sypie linkiem w każdym swoim poście :D
apolinary
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 17 lutego 2015, 10:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: apolinary »

ja z książek mogę polecić Kurta Vonneguta, przede wszystkim "kocią kołyskę" czy "rzeźnia nr 5". Czyta się bardzo szybko, książki są wciągające i niezbyt długie. Każdą z nich da sie przeczytać w jeden dzień :)
promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: promoomo »

dragoness pisze:
promoomo pisze:Dzięki za wskazówkę :)

PS. dragonoes no jakoś się udało, nie przeczytałem ani jednej lektury :) Jestem po szkole zawodowej.
Nie narzekam na dzieciństwo ani na obecną sytuacje, także nie musisz współczuć. Jak na nasze zarobki zarabiam bardzo dobrze, niczego sobie nie muszę odmawiać. Pracuję w wyuczonym zawodzie. Znam wielu znajomych po studiach, magistrów itd. którzy albo są bezrobotnymi, albo pracują za marne 1500-2000zł. To, że ktoś jest po szkole zawodowej, jak ja - nie znaczy, że musi być głupi - zapamiętaj, że wykształcony - nie znaczy mądry, bo jesteś jedną z osób, które myślą, że ludzie po zawodówce są głupsi od tych wykształconych ;) ja w żaden sposób się nie wstydzę tego, że jestem po zawodówce, raczej jestem z tego dumny, bardzo często ludzie po zawodowej są o wiele bardziej zaradni niż Ci po średniej, czy studiach :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: dragoness »

bo jesteś jedną z osób, które myślą, że ludzie po zawodówce są głupsi od tych wykształconych
A z czego to wnioskujesz, jeśli wolno spytać? Bo ja współczuję tylko tego, że jako dziecko nikt ci, ani z tobą najwyraźniej nie czytał. A przed szkołą zawodową jest jeszcze podstawówka, ewentualnie gimnazjum, gdzie też były szkolne lektury i to również mnie dziwi, że udało ci się przetrwać bez czytania.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: luc »

promoomo pisze:
dragoness pisze:
promoomo pisze:Dzięki za wskazówkę :)

PS. dragonoes no jakoś się udało, nie przeczytałem ani jednej lektury :) Jestem po szkole zawodowej.
Nie narzekam na dzieciństwo ani na obecną sytuacje, także nie musisz współczuć. Jak na nasze zarobki zarabiam bardzo dobrze, niczego sobie nie muszę odmawiać. Pracuję w wyuczonym zawodzie. Znam wielu znajomych po studiach, magistrów itd. którzy albo są bezrobotnymi, albo pracują za marne 1500-2000zł. To, że ktoś jest po szkole zawodowej, jak ja - nie znaczy, że musi być głupi - zapamiętaj, że wykształcony - nie znaczy mądry, bo jesteś jedną z osób, które myślą, że ludzie po zawodówce są głupsi od tych wykształconych ;)
A ja tak nie myślę i z takim wykłócaniem się o głupotę to co pokazałeś ? Jedyna rzecz co źle/dziwnie o tobie świadczy to to,że książek tak unikałeś.Zero lektur :?: :wstyd:
A podręczniki też nie :?: Nieźle...
Znam wielu znajomych po studiach, magistrów itd. którzy albo są bezrobotnymi, albo pracują za marne 1500-2000zł.
Znak czasów.Niestety nikt nie wyjaśnił ludziom,że pracy po studiach dla ludzi i tak nie będzie i że będą zdarzać się różne cyrki,a wszelkie sygnały,że może być źle maskowano propagandą sukcesu. Skąd niektórzy mogli wiedzieć,że są nagminnie okłamywani, a realna sytuacja rynkowa jest całkowicie inna,póki nie szukali pracy ?

A takim przypadkom to Pani Dragoness - proszę się nie dziwić.Bywają takie szkoły i takie przypadki,szczególnie jak nauczyciele się nie postarają.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: dragoness »

Ok, nie dyskutujmy tu o edukacji, bo to bez sensu. polecam książkę o wojnie, chociaż nie stricte historyczną "HMS Ullisses" Alistaira McLeana, często do niej wracam.
promoomo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 lutego 2015, 01:41

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: promoomo »

No nie czytałem lektur, podręczniki - czasami. Dziwie się, że Wy jesteście tacy zdziwieni, myślicie że w szkołach - gimnazjach wszyscy czytają lektury? Pewnie z 30% uczniów tak, a reszta jakieś streszczenia w internecie i tyle. A podczas sprawdzianów używają telefonów z internetem, takie są realia. Wiem, że to bardzo źle no ale co zrobić.. moim zdaniem bardzo dużo zależy od podejścia nauczyciela, tak by trafił do współczesnej bardzo trudnej młodzieży... Jest garstka takich nauczycieli, ale większość zwłaszcza tych starszych kompletnie sobie z tym nie radzi. Myślą, że jest jak dawniej, że krzyknie - i w klasie jest ciszej. Teraz jak krzyknie, to będzie miał przebite koła.. tak jest.. W każdym razie dzięki za tytuły, na pewno coś z tego wybiorę.
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: rkoh »

promoomo pisze:No nie czytałem lektur, podręczniki - czasami. Dziwie się, że Wy jesteście tacy zdziwieni, myślicie że w szkołach - gimnazjach wszyscy czytają lektury? Pewnie z 30% uczniów tak, a reszta jakieś streszczenia w internecie i tyle. A podczas sprawdzianów używają telefonów z internetem, takie są realia. Wiem, że to bardzo źle no ale co zrobić.. moim zdaniem bardzo dużo zależy od podejścia nauczyciela, tak by trafił do współczesnej bardzo trudnej młodzieży... Jest garstka takich nauczycieli, ale większość zwłaszcza tych starszych kompletnie sobie z tym nie radzi. Myślą, że jest jak dawniej, że krzyknie - i w klasie jest ciszej. Teraz jak krzyknie, to będzie miał przebite koła.. tak jest.. W każdym razie dzięki za tytuły, na pewno coś z tego wybiorę.
hehehe dobre, to chyba w zawodówce tak macie.. to nie jest wina nauczycieli, tylko was, bo olewacie sprawę, to nie jest przedszkole żeby was zachęcać do nauki, z tego co wiem wszystko po gimnazjum nie jest już obowiązkowe, gratuluję nastawienia. Za moich czasów też były streszczenia i co? Nic, masz tam jedynie najistotniejsze rzeczy, a analiza lektury jest znacznie dokładniejsza. U mnie nikt nie krzyczał, dostawałeś 1, na koniec 1, nie przechodzisz lub usuwali Cię ze szkoły, nikt się nie patyczkował jak komuś nie zależało. W zawodówkach najwidoczniej zobaczyli jakie macie podejście do nauki, a jak was wywalą, to gdzie pójdziecie, więc macie co macie, olewka z jednej i drugiej strony, byle się prześliznąć, a później mamy fachowców, którzy odwalają fuszerkę.
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: borsuk 1.8 »

Ja też nie czytałem i nie czytam
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: dragoness »

borsuk 1.8 pisze:Ja też nie czytałem i nie czytam
Współczuję przeszłości, teraźniejszością nie ma się co chwalić :P
cullen
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 13:09

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: cullen »

Zbaczając na właściwe tory tej dyskusji polecam Historię Polski do 1795 roku - Paweł Samsonowicz.
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Nigdy nie czytałem książek. Jakie mi polecacie?

Post autor: brooklin »

Ja też dopiero po ukończeniu szkoły zacząłem czytać. Ja polecam Wojciecha Cejrowskiego, biblioteka jest bardzo dobrze zaopatrzona w nie.
ODPOWIEDZ