WKU Jasło

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: WKU Jasło

Post autor: obiektywnyObserwator »

Stres, krępowanie się lub wstyd to są ostatnie rzeczy jakie by mi miały przyjść do głowy podczas pobytu tam.
Dziś tam wchodzisz, badają cie a jutro nawet nikt z tam obecnych nie pamięta i nie kojarzy, że tam byłeś.
Także nie ma się czym przejmować.
Poza tym co to za chłop i żołnierz co się wszystkiego boi??? :hyhy:
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Re: WKU Jasło

Post autor: areo1234 »

a co trzeba zabrać ze Sobą, czyli jakie dokumenty itp.:)
Mastah
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 14:21
Lokalizacja: Jasełko

Re: WKU Jasło

Post autor: Mastah »

Wydaje mi się, że dowód osobisty wystarczy
Awatar użytkownika
Kamyk
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 17:50
Lokalizacja: Jasło

Re: WKU Jasło

Post autor: Kamyk »

Musisz miec dowod osobisty, zdjecie jal do dowodu czy tam legitymacji i jesli masz to prawo jazdy.
tomo777
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 lipca 2011, 19:34

Re: WKU Jasło

Post autor: tomo777 »

O której można z tych badań najwczesniej wyjść ?
a i jeszcze jedno pytanko czy jak ktos przyjdzie wczesniej to wczesniej będzie przyjęty ?
Mastah
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 14:21
Lokalizacja: Jasełko

Re: WKU Jasło

Post autor: Mastah »

Ja dokładnie wyszedłem o 10.05 specjalnie patrzyłem na zegarek, ale to był chyba wynik tego, że pierwszy dałem dowód osobisty. O kolejności tak mi się wydaje przynajmniej, decyduje kolejność podania dowodu pani w rejestracji. Pani ta przychodzi na 7.30 więc lepiej być tam w pobliżu dać jej jako jeden z pierwszych dokument i będziesz stosunkowo wcześnie wolny. Rejestracja, chwila szkolenia, rozpytanie pań o rodzeństwo, zainteresowania itp, badania, otrzymujesz książeczkę i Good Bye :D
Nie zapomnij o zdjęciu bo będziesz musiał przyjść jeszcze raz!! I tak jak ktoś wcześniej wspomniał nie ma powodu do krępowania się czy czegokolwiek, tyle co tam się przewija ludzi to pierwsza sprawa a druga dla nich to jest kompletna rutyna....
Awatar użytkownika
Kamyk
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 17:50
Lokalizacja: Jasło

Re: WKU Jasło

Post autor: Kamyk »

Kolejność podania dowodu decyduje :) Tylko zależy, od których Pań na badania idzie się na początku :D Bo ja nie dawałem ostatni, a poszedłem ostatni :(
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: WKU Jasło

Post autor: CrazyVirus »

Długo trwa, lepiej bądź punktualnie albo przed czasem. Ja się spóźniłem to byłem na samym końcu. Na badania wchodzisz do takiego pomieszczenia, gdzie jest kilka osób też do badań. Rozbierasz się za parawanem do majtek, warzenie, wzrost, oczy, rozmowa z lekarzem, badanie na daltonizm, za parawanem majtki w dół i tyle. NIektórzy podobno maja dodatkowe badanie tyłka. Ja tam nie wiem, nie miałem.
Awatar użytkownika
Mydlikus67
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 6 listopada 2012, 21:18

Re: WKU Jasło

Post autor: Mydlikus67 »

Pewnie nawet jak coś z Tobą będzie nie tak to i tak wezmą cię do woja;) w końcu trzeba kogos posłać do Afganistanu;)
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: WKU Jasło

Post autor: CZ_1910 »

Tak jak przebiegały wcześniej, chochla w [...], jaja na wage.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: WKU Jasło

Post autor: antykieckowy »

babell pisze: Punkt kulminacyjny to parawanik i gacie w dół :] Nie wiem po co to ale chyba chcą mieć dowód że jesteś facet :)
Wydaje mi się jednak, że badania "za parawanikiem" są po prostu po to by stwierdzić czy dany delikwent jest zdrowy :) Nie wiem czy teraz tak jest ale gdy był pobór to zdarzało się, że lekarze badali czy jądra nie są powiększone (nowotwory itd.); wymagali ściągania napletka (stulejka itp.) lub też wypięcia się, rozchylenia pośladków i kaszlnięcia co by sprawdzić czy ci zwieracze dobrze trzymają; zdarzało się też, że tylko opuszczenie bielizny wystarczało i "rzucenie okiem" przez lekarza.

Godny uwagi jest też fakt, że nadchodzi powtórka z rozrywki i powraca coś na wzór obowiązkowej (bez prawa od uchylenia się) służby a raczej, jak armia to nazywa, szkolenia. Będzie to dotyczyć wszystkich, którzy są w rezerwie, 30 tys. osób rocznie (kobiet i mężczyzn) - http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... zenia.html
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: WKU Jasło

Post autor: zielony87 »

A tam od razu powtórka z rozrywki.10 dni Picia dla tych którzy byli już w wojsku połączone ze sprzątaniem koszarów,ot i wszystko. Tych co nie brali do Poboru raczej nie wezmą teraz. Zresztą tak dla ścisłości - ta cała komisja obecnie bez poboru to biurokratyczny idiotyzm służący w gruncie rzeczy transferowaniu kasy z budżetu to prywatnej kieszeni lekarzy i urzędników. Zresztą Wojskowa Komenda Uzupełnień - to przecież tylko brzmi dobrze. Co to za armia w której praktycznie połowa to biurokraci i oficerowie a na szeregowego selekcja bardzo często "po znajomości" już nie mówiąc o awansach ?! Jedyna dywizja która na pewno działa to Afgańska (choć z przecieków w prasie wynika,że i ta ma problemy i z kadrami i całą resztą). Co to za armia,która zamiast wartowników ma do ochrony kilku "cieciów" z prywatnej firmy ?

Nie wspomnę łaskawie o reszcie naszego państwa,ostatnio jakiś "Alladyn2" włamał się na mail premiera,a komentują to tak,że gmail jest bezpieczniejszy niż .gov :
http://m.technologie.gazeta.pl/internet ... miera.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8173,title, ... omosc.html
Wiemy także, że na KPRM się nie skończyło – atakujący włamał się również do sieci komputerowych MON, MSZ i Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Alladyn2 ze skrzynki jednego z pracowników kancelarii Premiera pisze:Pragnąc uspokoić CERT oraz inne instytucje rządowe, uprzejmie informuję, że nie był to "state sponsored attack”. Więc nie były to "chinole” i ich APT1 :)
Rok temu się nie udało, tym razem KPRM zdobyty (inne ministerstwa też się załapały na niezamówiony test penetracyjny).
Na razie trwa zacieranie śladów, ale za kilka dni pojawi się dowód, że nie był to tylko dostęp do poczty kilku pracowników :)
A gość tylko rozsyłał malware z maila Arabskiego.Więc jaka armia,jakie "państwo" ? Zbieranina synektur dla PO,PiS,SLD,PSLu i innych band ot i wszystko.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2013, 10:54 przez zielony87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: WKU Jasło

Post autor: CZ_1910 »

zielony87 pisze:Co to za armia,która zamiast wartowników ma do ochrony kilku "cieciów" z prywatnej firmy ?
Nooo to sa najwieksze jaja, żeby firma ochroniarska ochraniała Wojsko :rotfl:
nev
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 22:19

Re: WKU Jasło

Post autor: nev »

jaslanin94 pisze:Hmmm... A nie wiecie jak to teraz jest z kolejkami? Ten kto 1 da dowód ten wchodzi czy jest jakąś z góry nałożona lista którą lecą?
podobno ten kto 1 da dowod .. :) a orientuje sie ktos jak to wyglada w przypadku kobiet ?
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: WKU Jasło

Post autor: antykieckowy »

jaslanin94 pisze: @ Chyba kobiety nie mają przywileju tego ^^.
Oprócz wskazanych roczników mężczyzn do poboru do wojska powinny stanąć także kobiety urodzone w latach 1989-1994, które mają kwalifikacje do czynnej służby wojskowej, oraz te, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.
http://www.mowimyjak.pl/fakty/informacj ... 52129.html
ODPOWIEDZ