Fotografia

Pstrykasz, rysujesz?? pokaż nam swoje prace

Moderatorzy: paul_proteus, President

bubble
Obyty
Obyty

Re: Fotografia

Post autor: bubble » 17 sierpnia 2011, 14:12

rafald pisze:Witam!
Raczkuje w fotografii cyfrowej i interesuje mnie czy jest ktoś z okolicy Skołyszyna kto mógłby udzielić mi paru wskazówek i z kim można by trochę po fotografować i przy okazji troszkę się podciągnąć. :-)
Moje gg 24839131
Dziewczyna, która fotografuje właśnie ze Skołyszyna, może znasz i się skontaktujesz: www.beatafurmanek.blogspot.com

rafald
Debiutant
Debiutant

Post autor: rafald » 29 sierpnia 2011, 14:19

Moje pierwsze próby - opinie jak najbardziej na miejscu :)
Załączniki
zwinka.JPG
Prywatny Forfiter
kwiatek.JPG
Z domowego ogrodu
trzmiel.JPG
Pracuś

Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: a-tatutek » 30 sierpnia 2011, 10:57

Komentarze i konstruktywna krytyka mile widziane ;)
Załączniki
IMG_362600.jpg
IMG_375000.jpg
IMG_3003.jpg

Awatar użytkownika
kamikaze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: kamikaze » 2 września 2011, 13:22

Jedno z wiosennej burzy nad Jasłem:

Obrazek

...i takie tam jak to w Polsce ;)

Obrazek

I z zawodów MTB:

Obrazek

dawid8013
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: dawid8013 » 16 września 2011, 20:21

SAM_0804.JPG

Awatar użytkownika
kamikaze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: kamikaze » 17 września 2011, 08:32

Widzę że nie tylko ja lubię łapać pioruny nad Jasłem :)
Dużo ich masz w swojej kolekcji ?

dawid8013
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: dawid8013 » 17 września 2011, 11:52

Parę zdjęć jeszcze mam :) To pierwsze trochę prześwietlone ale błyskawica była niezła :)
Załączniki
SAM_0809.JPG
DSC02678.JPG

Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec

Post autor: yogford » 24 września 2011, 14:39

Witam!
Miło widzieć, że forum żyje więc i ja coś dorzucam :) .
Załączniki
a-2533.jpg
a-2520.jpg
a-2356.jpg
a-2281.jpg

Awatar użytkownika
hao
Guru
Guru
Kontakt:

Post autor: hao » 26 września 2011, 15:56

To ja sobie pozwolę skomentować kilka ze zdjęć, które są na tej stronie, bo nie chce mi się cofać :PP a co, leniwy jestem!. Każdy ma oczywiście specyficzne podejście do fotografii i ja mam swoje, więc wg mnie.....:

rafald:
1. zdjęcie byłoby może i ciekawe, ale zepsułeś temat. No chyba, że tematem były rozmazane listki na 1 planie. Ale np. znalazłeś dobry kadr; zieleń tworzy ramki, które mają oparcie mniej więcej w mocnych punktach zdjęcia, chociaż mam wrażenie, że Ci ręka pojechała w prawo jak kliknąłeś migawkę :)
2. Temat. Kwiatek-po-prostu to bardzo kiepski temat. Fotografia ma opowiadać coś. Spróbuj oglądnąć 20 tego typu zdjęć, zobaczysz, że po kilku zaczniesz je przerzucać coraz szybciej, bo się znudzisz.
3. A tu temat akurat jest, tylko szkoda, że nieostry :-) Mała uwaga tylko: centralny kadr ustabilnia obraz. Jeśli chciałbyś zrobić go bardziej dynamicznym, to staraj się kadrować zachowując zasadę mocnych puntów (na pewno znajdzie tony stron na ten temat w necie)

a-tatutek:
1. wiesz czego mi brakuje? opowieści. To zdjęcie dla mnie świetnie zaczyna jakąś opowieść; posąg jakby wpatrzony w jakieś wydarzenie, które się dziej..I CIACH. Koniec zdjęcia. Normalnie aż mnie skręca, że nie widzę co tam jest po prawej :| Ale za to ciekawy kąt. Zdjęcie po prostu zrobione z góry a już nieco ożywia posąg. Światło też Ci się udało świetne :)
2. A to mnie nudzi od razu. Ani jakiegoś światła ukazującego teksturę, ani dynamicznego kadru. Wydaje mi się, jakbyś szedł sobie po mieście i zrobił jedno z setek zdjęć czemuś, co "fajnie wyglądało". Zupełnie do mnie nie przemawia.
3. Tego to nie rozumiem. Co to jest? Ciemno i tarcza zegarowa? :) Zdjęcie musi się dać zrozumieć, a dwie plamy światła w czerni to trochę za mało.

kamikadze:
Jako, że zdjęcia błyskawic są raczej zdjęciami pt. "ciekawostka" niż artystycznymi, to chyba daruję sobie komentarz :) Wg. mnie nie o to chodzi w fotografii (oczywiście sam też nie raz robiłem takie zdjęcia, ale bardziej jako "zabawię" niż próbę opowiedzenia czegoś)
2. za-je-bi-ste zdjęcie! ale widzę dwa kardynalne błędy: uciąłeś kadr z góry i wlazł Ci z prawej jakiś czarny pasek - (kawałek czegoś; ściany może?) który nic nie wnosi. A dwa (wiem, że tego się nie dało poprawić, ale też wytknę:) - faceci patrzą się "za" zdjęcie, a dobra fotografia ma zamknięty kadr (no ale to już często nie zależy od fotografa, ot. taka mała dygresja:) ). Ale generalnie temat jest bomba!
3. A to z kolei bardzo dobrze. Jak to widzę, tą perspektywę, skosy dynamizujące zdjęcie, to aż czuję, że ten koleś o mało się nie zesra, ale WJEDZIE na tą górę :) Temat zatem jest, ciekawy kadr (dynamiczny) jest, szkoda tylko, że niebo miałeś płaskie (no ale tutaj trzeba mieć po prostu farta), no i lampa błyskowa... lampa błyskowa w fotografii jest be :P (chyba, że wydasz masę kasy na flesh, blendy itp... ). ale ja jestem zwollennikiem poglądu, że dusza znajdzie dobre zdjęcie nawet komórką.

yogford: chyba najbardziej Twoje fotografie mi przypadły do gustu.
1. nie wiem co tu mogę napisać, bo nie wiem co to jest :) Ale długo się na to patrzyłem i podoba mi się. Jeśli to zdjęcie w stylu "patrz i zgadnij co to" to bardzo ładnie to ująłeś.
2. nie komentuje, bo makra to taka "ciakwostkowa" fotografia, która rzadko kiedy coś przekazuje oprócz "patrz jak wygląda pchła pod mikroskopem"
3. Świetne! Przykład zdjęcia, gdzie kadr centralny ma prawo bytu! Do tego ramki w mocnych punktach, ciekawa tekstura. Moje ulubione :) Troszeczkę bym podciągnął poziomy może, żeby pogłębić czernie i lekko rozjasnić wysokie tony. Nie wydaje Ci się, że zdjęcie jest odrobinkę(ale to odrobinkę) za ciemne?
4. Chyba kadrowanie zepsuła mi cały efekt. Z góry obciąłeś różaniec, kadr centralny.. jakoś nic w nim nie znajduję ciekawego. Zdjęcie mi pasuje do katalogu "zabytków" a nie do zdjęć artystycznych.

No, trochę się poszarogęsiłem, ale mam nadzieję, że potraktujecie moje wypociny pozytywnie :-)

Pozdrawiam i niech moc będzie z Wami ;-)

P.S. A jeszcze na poprzedniej stronie znalazłem takie zdjęcie a-tatutka: IMG_368700.jpg (takie fale betonowe na tle nieba). To jest bardzo dobrze zdjęcie, bo świadczy o tym, że autor potrafi zauważyć coś ciekawego w betonie. I szczerze powiedziawszy mało jest tutaj takich zdjęć. Zresztą sam takich bardzo mało robię... no ale dobre, dobre (oko) jest! :]

sakon11
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: sakon11 » 27 września 2011, 13:40

Witam !!!

To i ja coś dorzucę od siebie. Na początek może coś z Folusza.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: a-tatutek » 28 września 2011, 20:49

hao dzięki za konstruktywną krytykę :padam:
Zdjęcie "Piaskowego Dziada" było wykonane na prędko z powodu zakazu fotografowania owego pozującego pana(tak to jest żywy człowiek ;) )-stąd ucięta prawa strona, której notabene również nie mogę przeboleć bo "kłuje w oko" :P

Drugie zdjęcie zgadzam się, zwyczajne i tylko "ładne" pstryknięte idąc sobie.
Co do ostatniego jest to witraż w starym kościele i faktycznie słabe, przyznaję się bez bicia :P

Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec

Post autor: yogford » 29 września 2011, 21:26

Dzięki hao za opinię :) . Pierwsze zdjęcie to fragment ekspozycji w Karpackiej Troi. Co do trzeciego zdjęcia zgadzam się w zupełności, że jest za ciemne. Chciałem oddać klimat Kopalni Soli w Bochni, ale trochę jednak przesadziłem (choć i tak jest sporo rozjaśnione w stosunku do tego jak to wyglądało w rzeczywistości, to jednak przed oddaniem do wywołania i tak jeszcze trochę rozjaśniłem :) ). Czwarte (swoją drogą również z Bochni) było zrobione nie dość, że "w locie" to jeszcze pięćdziesiątką, która nie ułatwiała sprawy bo okazała się trochę "za wąska". Chciałem to od razu poprawić, jednak stanowcze: "IDZIEMY DALEJ!" zabrzmiało u ustach przewodniczki na tyle groźnie, że postanowiłem odpuścić :) .

Awatar użytkownika
annetta
Początkujący
Początkujący

Post autor: annetta » 2 października 2011, 12:07

Witam
poniżej kilka efektów mojej zabawy z aparatem :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zawodowe zainteresowanie....
Obrazek
czasami...powrót jest trudny...

pozdrawiam Aneta

Awatar użytkownika
hao
Guru
Guru
Kontakt:

Post autor: hao » 6 października 2011, 22:33

annetta: powiedz mi szczerze :D na ile świadomie zrobiłaś tą czwartą fotografię z "dziadkami" ? :-) normalnie masz wszystko; dynamiczne skosy, w miarę dobry kadr, temat, historię, dobrą ostrość, światło, nic nie poobcinane... normalnie masakra :( To jest Twoja rodzina i przyjaciele, nie? Kazałaś im tak stanąć?

Awatar użytkownika
annetta
Początkujący
Początkujący

Post autor: annetta » 7 października 2011, 21:56

Miło mi bardzo, ze doceniasz to co robię :) Fakt, że jestem samoukiem nie powinien mnie dyskryminować, prawda ?
Fotografia z "dziadkami" zrobiona była BARDZO świadomie, dwa lata temu w Przemyślu podczas maratonu rowerowego.
Nagle zobaczyła tą parę staruszków na tle przygotowujących się do startu zawodników ( którym wcześniej robiłam zdjęcia)
Byli jak z innej bajki, kompletnie nie interesowało ich to co dzieje się wokół, zmiana ustawień, nie godzi się takiego zdjęcia robić w kolorze i udało się. ;)
Niestety tylko jedno:) ale jest i zapewniam Cię nieustawiane !
A kadr... no cóż tak jak wspomniałam to był moment :)
Proszę o konstruktywną ocenę, lub krytykę pozostałych zdjęć, a być może niebawem dodam coś jeszcze :)
Pozdrawiam i dziękuje
Aneta

ODPOWIEDZ