Fotografia

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Fotografia

Post autor: grafos »

Nie szukam obiektywu do wszystkiego bo wiadomo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.Po prostu chodzi mi o jakis fajny i w miare niedrogi :) obiektyw ktory pozwoli mi na zlapanie tego co chce pokazac a zwyczajnie temu podstawowemu brakuje takich mozliwosci,lub ewentualnie mi brakuje w obsludze aparatu co nie wykluczam bo pewnie i tak jest.
Jak juz wspomnialem stalo sie to moja pasja a czy zdjecia sa dobre czy zle to oczywiscie szanuje slowa krytyki i bede staral sie podpatrywac lepszych dzieki temu napewno cos wniose do swoich prac:)
Wracajac do tematu
Krecdi mnie robienie krajobrazow i chcialbym jakis taki obiektyw ktory pozwolilby mi na dalsze ukierunkowanie w tym temacie.
do krajobrazu potrzeba szerszego kąta
jesli tez nie chcesz wydac nie wiadomo ile mozesz upolowac fajna Tokine (Nikon) 12-24 ze stalym swiatlem f:4 mysle ze to fajny obiektywik
Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 20:00

Re: Fotografia

Post autor: yogford »

Również właśnie przejrzałem Twoje zdjęcia i póki co zgadzam się z przedmówcami. Jak sam napisałeś: "Chodzi glownie o to ze nie aparat robi zdjecia tylko czlowiek i tego staram sie trzymac", i masz tu świętą rację. Obiektyw (choćby najlepszy z najlepszych) na chwilę obecną nie jest tym czego najbardziej potrzebujesz, bo w żaden sposób nie poprawi on kardów, kompozycji czy naświetlenia, a nie jest u Ciebie w tych kwestiach dobrze. Piszesz też, że szukasz obiektywu, który pozwoli na złapanie tego co chcesz pokazać. Sęk w tym, że póki co żaden obiektyw nie poprawi tych błędów, które można u Ciebie znaleźć a tym bardziej nie będzie w stanie wydobyć ze zdjęcia "tego czegoś". Wirgin bardzo dobrze Ci radzi pisząc, że w tej chwili bardziej niż obiektywu potrzebujesz podstawowej wiedzy. Nie pomyśl, że robię z siebie jakiegoś "mędrca" który pozjadał wszystkie rozumy! :) Nie jestem żadnym "fachowcem", używam trzech najprostszych i najtańszych obiektywów (i czasem starego Heliosa z Zenita), cały czas się uczę i bez końca szukam sposobów na "lepsze" zdjęcia. Wszystkie moje zdjęcia zamieszczone kilka postów wcześniej wykonałem właśnie tymi obiektywami. Nie sądzę aby byłyby one ciekawsze gdybym popełnił je za pomocą 5x droższych, lepszych obiektywów. Za to jestem pewien, że jeśli coś przy nich jest nie tak, to winę za to w 99% ponosi czynnik ludzki czyli ja :) . Podsumowując - proponuję czytać, czytać, czytać, podglądać, ćwiczyć i nie poddawać się, a zdziwisz się co można wyciągnąć nawet z najzwyklejszego 18-55 przy założeniu, że jest właściwie używany :) . Jeśli opanujesz na nim podstawy, to prawdopodobnie sam będziesz wiedział najlepiej jakiego obiektywu potrzebujesz, czego Twój obiektyw nie jest w stanie oddać, w czym Cię ogranicza, a co najważniejsze - wtedy dopiero będziesz w stanie wykorzystać możliwości lepszego obiektywu.
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Fotografia

Post autor: rrthc82 »

Nie obrazam sie za slowa krytyki zawsze sa one potrzebne gdyz motywuja do dalszej pracy.Caly czas sie trzeba uczyc i doskonalic bo tylko w ten sposob czlowiek rozwija swoja pasje i siebie.Bede caly czas czytal obserwowal i sie doskonalil,ale pewnie potraktujecie to jak fanaberie i tak nie mam co z pieniedzmi robic :) ale chce sobie dokupic obiektyw,pewnie bede posadzany o probe podniesienia swojego ego i dowartosciowania sie badz zaszpanowania ale generalnie mam to w d..pie.
Mozecie wieszac na mnie psy i wylewac pomyje,ale kto mi zabroni dokupic obiektyw :)??
Wiec chcialbym skorzystac z waszych doswiadczen i stad moja goraca prosba o pomoc w doborze obiektywu
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotografia

Post autor: _WHISKEY_ »

Montmart pisze:Możliwość opanowania podstaw fotografii dają właściwie wszystkie aparaty cyfrowe Sony Alpha 55 z dwoma obiektywami to zestaw który na początek polecił mi znajomy siedzący w fotografii i miał rację! Zestaw jest trochę droższy niż kompakt ale uczy nawyków, które są niezbędne dla przejścia potem na analogi.
Tak, tak i siedź se w tym SONY i innym pierz łepetynę. Ło matko co za dyrdymały.
Sony jest mistrzem marketingu, a nie produkowania sprzętu fotograficznego.
Omijać i nie kupować jeżeli macie w planie rozbudowę systemu. O ograniczeniach pisałem wcześniej, nie mam zamiaru się powtarzać, powiem tylko:
NIKON. CANON.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotografia

Post autor: _WHISKEY_ »

winiarz171 pisze:Zgodze sie natomiast, że ktoś kto nie ma żadnego dośw w robieniu zdjęć niech lepiej wybierze jakiegoś kompakcika, bo zrobi lepsze zdjęcia niż lustrzanką o której nie ma pojęcia.
Kolejny nawiedzony bez wiedzy. Najgorsza lustrzanka wyposażona w najbardziej badziewny (17-55) obiektyw i tak zrobi lepsze jakościowo foto niż najdroższa idiotkamera.
Założymy się ?
Ps. Pomijam "lepsze" w sensie kadru bo to i komórą , można zrobić i World Photo dostać...
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotografia

Post autor: _WHISKEY_ »

grafos pisze:
do krajobrazu potrzeba szerszego kąta
jesli tez nie chcesz wydac nie wiadomo ile mozesz upolowac fajna Tokine (Nikon) 12-24 ze stalym swiatlem f:4 mysle ze to fajny obiektywik
Jestem posiadaczem tego szkiełka, mało tego, mam do sprzedaży. Stan szkła sklepowy, nówka pod względem wizualnym, bez jakichkolwiek śladów użytkowania.
Powód sprzedaży: leży w torbie bo zbędny, nie szukam kupca bo lubię mieć zapas :))
W razie potrzeby szerokości używam 14-24 2,8 Nikkora.

Gdybyś był zainteresowany to PW, możliwość dotknięcia i próby obiektywu.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotografia

Post autor: _WHISKEY_ »

_WHISKEY_ pisze:
grafos pisze:
do krajobrazu potrzeba szerszego kąta
jesli tez nie chcesz wydac nie wiadomo ile mozesz upolowac fajna Tokine (Nikon) 12-24 ze stalym swiatlem f:4 mysle ze to fajny obiektywik
Jestem posiadaczem tego szkiełka, mam do zbycia. Stan szkła sklepowy, nówka pod względem wizualnym, bez jakichkolwiek śladów użytkowania.
Powód sprzedaży: leży w torbie bo zbędny :))
W razie potrzeby szerokości używam 14-24 2,8 Nikkora.

Zainteresowani PW, możliwość dotknięcia i próby obiektywu.
Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 20:00

Re: Fotografia

Post autor: yogford »

Dwa dni temu zrobiłem sobie na szybko stronkę i wrzuciłem kilka zdjęć. Bardzo chętnie poczytam opinie co sądzicie o moich wypocinach oraz przyjmę sugestie co powinienem poprawić w swoich zdjęciach. Stronka to: http://www.wix.com/tomaszczechowicz/tomek . Nie wiem co jest grane ale z tego co zauważyłem Firefox ma dosyć często problemy z jej otwarciem (nie pojawia się menu, albo wcale jej nie chce załadować), Internet Explorer raczej dobrze sobie z nią radzi.
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Fotografia

Post autor: rrthc82 »

Powodzenia w dalszym dzialaniu :)
A ten krzyz i te ciemne chmury w polaczeniu ze zdjeciem z cmentarza mnie po prostu rozjeb...ly:)
pozdro...
Awatar użytkownika
yogford
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 20:00

Re: Fotografia

Post autor: yogford »

Dzięki! :)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Fotografia

Post autor: rrthc82 »

ciekawia mnie wasze opinie
http://www.memoriesofthc.blogspot.com
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Fotografia

Post autor: rrthc82 »

Cos widze cisza w temacie:)
Nikt nie robi fotek?A taka sliczna pogoda:)
poki co zapraszam do mnie
http://www.memoriesofthc.blogspot.com
enjoy:)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Fotografia

Post autor: wścieklica »

Landscape - dobry pomysł, ale sam krajobraz nie zawiera niczego szczególnego. Nijakie chmury. Trójpodział?
The Chapel - B&W b.dobre. Ma klimat. Ale lepsze ujęcie byłoby nieco z boku - nie na wprost.
GSMP KORCZYNA 2012 - 3, 6, 7, 8, 9, 10 - Dobre, reporterskie.
waterfall - balans bieli (a zatem odwzorowanie barw) nieco ci nie siadł.
spring 2 - byłoby świetne, ale uciąłeś coś z dołu zdjęcia
the old church - B. dobre. Ale znowu - balans bieli.
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Fotografia

Post autor: rrthc82 »

Landscape ma takie zalozenie tylko spokoj.fakt chmury nijakie
Z the chapel to dluzsza historia.Mam wiecej zdjec.Jak je obrobie to wrzuce.Z boku tez mam ,takze cierpliwosci :)
Waterfall pewnie co do techniki to masz racje (fakt jestem tylko amatorem,ktorego pasja jest aparat:) )
Spring 2 fakt ucialem i to mnie do tej pory zajebiscie boli i stoi oscia :)
GSMP KORCZYNA 2012 no z 3 jestem najbardziej dumny bo troche niebezpiecznie bylo je zrobic i mysle ze mi sie udalo :)

wielkie dzieki za to ze zajrzales i dziekowa za opinie i cenne wskazowki
pozdro... :)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Fotografia

Post autor: wścieklica »

Balans bieli ustawiaj albo wg. wzorca. Albo za każdym razem gdy robisz zdjęcia. Kombinuj z wykresem RGB - w różnych porach dnia, w różnych środowiskach, nawet przy różnicy w przejrzystości nieba jest inny wykres RGB. Najlepsza metoda prób i błędów. Robisz zdjęcia próbne szukając ustawień tak długo aż trafisz na właściwe odwzorowanie. To taka rada również totalnego amatora.
ODPOWIEDZ