Fotografia

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
szczepko920
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:57

Re: Fotografia

Post autor: szczepko920 »

Cześć, to i ja się pochwale swoimi :) co myślicie?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Więcej na: http://szczepko.digartfolio.pl/

Pozdrawiam :)
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: Fotografia

Post autor: hao »

pphk: Jak udało Ci się osiągnąć taki efekt? Rewelacyjnie to wygląda. Ja robiłem kiedyś coś podobnego ustawiając przesłonę na sekundę dwie, z kurtyną przednią pstrykałem, następnie z otwartą jeszcze migawką robiłem jakieś tańce, żeby śnieg, cząsteczki unoszące się w powietrzu rozmyć. Ale tak mocnego efektu nie udało mi się osiągnąć nigdy :-)

apple: oko to chyba będzie zawsze dobrym tematem, świetnie Ci kadr wyszedł, z każdej strony coś zamyka kadr. Powiedziałbym nawet, że pieprzyk uratował Ci ten kadr :D dzięki nie mu górny lewy róg nie ucieka :) świetnie jak dla mnie.
apple
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, 10:46

Re: Fotografia

Post autor: apple »

hao:Dziękuję za komentarz,cenię sobie cenne uwagi,uważam,ze człowiek uczy sie całe życie,a ja w tej dziedzinie dopiero raczkuję,dlatego wszystkie uwagi są mile widziane, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Fotografia

Post autor: monisia4you »

Wasze zdjęcia są piękne.... chciałabym robić takie ale nie wiem jak się za to wziąć :( jaki aparat jest najlepszy dla amatora ? Doradźcie coś. Na razie mam tylko Lumixa FZ8 ale chciałabym w koncu kupić lustrzankę ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie bo taka łamaga ze mnie :wstyd: będę wdzięczna za porady
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Fotografia

Post autor: wścieklica »

Już kiedyś ktoś występował z talim problemem - jaką lustrzankę kupić. Odpowiem tak samo jak wówczas - wszystko zależy ile kasy możesz wydać.
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Fotografia

Post autor: monisia4you »

Dla mnie kasa nie jest istotna tylko chce wiedzieć co musi mieć żeby mozna było o nim mówić że dobry
szczepko920
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:57

Re: Fotografia

Post autor: szczepko920 »

Skoro kasa nie gra roli, to ten będzie odpowiedni :) :rotfl: jak dla mnie genialny :)

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=948 ... reporterow
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Fotografia

Post autor: wirgin »

Obecnie na ryku liczy się Nikon i Canon. Unikaj Sony. Niezależnie jaką firmę wybierzesz najistotniejszymi elementami i tak będą obiektywy które trzeba będzie dobrać do tego co fotografujesz. To drogie hobby.
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Fotografia

Post autor: rondo »

wirgin pisze:Obecnie na ryku liczy się Nikon i Canon.
Hasselblad , Leica , Pentax mają "lustra" w których Nikon i Canon nie istnieje więc uwazałbym na takie stwierdzenia , kazdy aparat/system posiada coś czego brak innym , Sony np. ma świetne obiektywy Zeissa których nie maja uzytkownicy innych systemów ... ;)
A serio to napisz monisia4you dlaczego ma byc to lustro ? Chcesz dźwigać ciezki aparat czy jest inny powód , co przeszkadza Ci w obecnie posiadanym ?
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotografia

Post autor: _WHISKEY_ »

rondo pisze:
wirgin pisze:Obecnie na ryku liczy się Nikon i Canon.
Hasselblad , Leica , Pentax mają "lustra" w których Nikon i Canon nie istnieje więc uwazałbym na takie stwierdzenia , kazdy aparat/system posiada coś czego brak innym , Sony np. ma świetne obiektywy Zeissa których nie maja uzytkownicy innych systemów ... ;)
A serio to napisz monisia4you dlaczego ma byc to lustro ? Chcesz dźwigać ciezki aparat czy jest inny powód , co przeszkadza Ci w obecnie posiadanym ?
Ciekawe rzeczy wypisujesz.
Hassel i Leica dla Kowalskiego ?
Pentax - a cóż ma w sobie takiego czego nie ma Nikon, Canon czy choćby Sony ?
Obiektywy Zeissa ? Doskonale pasują do Nikona, czyżbyś o czymś nie wiedział ?

Wirgin bardzo dobrze napisał. Na rynku liczy się Nikon i Canon, Sony lekko podgryza, reszta to nisza. Proponuję niedowiarkom wejść na jakikolwiek portal typu Ceneo, Skąpiec ect. i zobaczyć ofertę szkieł do tych systemów.
Reszta jest milczeniem, a kto twierdzi inaczej raczej prowokuje niż wie lub usiłuje dowartościować swój chybiony zakup.
Kupno puszki to początek drogi, potem są szkła, lampy i inne zabawki, podaż kształtuje cenę.
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Fotografia

Post autor: grafos »

pojawil sie na rynku Nikon D800 wiec moze jego ....
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotografia

Post autor: _WHISKEY_ »

grafos pisze:pojawil sie na rynku Nikon D800 wiec moze jego ....
Nie za bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć. Gdybyś mógł jaśniej, można byłoby się odnieść do Twojego wpisu :)
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Fotografia

Post autor: rondo »

_WHISKEY_ pisze: Ciekawe rzeczy wypisujesz.
Hassel i Leica dla Kowalskiego ?
Pentax - a cóż ma w sobie takiego czego nie ma Nikon, Canon czy choćby Sony ?
Obiektywy Zeissa ? Doskonale pasują do Nikona, czyżbyś o czymś nie wiedział ?
A kto pytał o aparat dla Kowalskiego ?
Nikon, Canon ma sredni format ? Albo Zeissa z AFem jak Sony , podepniesz 135/1.8 do Nikona ? jak widzisz twierdzenie ze Canon i Nikon to jedyni na rynku moze być w pewnych kwestiach mylne .
Nie mieszajcie wiec nikomu w głowie hasłami rodem z broszurek marketingowych bo przecietni uzytkownicy "luster" nie będa sie zbroić w obiektywy kosztujace wiecej niz kilkaset złotych , wiec wiedza ze ktorys system ma wiecej szkieł w ofercie jest im zbedna . A jak podstwaowe szkła to zapewniam ze malo kto ( jesli w ogole ) rozpozna na obrazku czy to Canon , Fuji , Olympus , Nikon , Pentax , Sony , Sigma czy jakie tam jeszcze produkują . Powiem wiecej wiekszosć nie rozpozna czy to z lustra czy innego aparatu , nie tedy droga - jak ktos ma pomysł na zdjecie to zrobi go prostym kompaktem i bedzie bardziej przyciagac uwagę niz np. mój pstryk Leicą - dlatego zadałem pytanie , czego brakuje pytajacej w obecnym aparacie co sprawia ze chciałaby sprobować lustrzanki .
rv.rad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 marca 2008, 08:17
Lokalizacja: Blisko

Re: Fotografia

Post autor: rv.rad »

Zgadzam się z rondo. Poza tym aparat sam zdjęcia nie zrobi, trzeba go umieć wykorzystać. Co z tego, że posiada się lustrzankę i wszystkie zdjęcia lecą na AUTO.
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Fotografia

Post autor: monisia4you »

wirgin pisze:Obecnie na ryku liczy się Nikon i Canon. Unikaj Sony. Niezależnie jaką firmę wybierzesz najistotniejszymi elementami i tak będą obiektywy które trzeba będzie dobrać do tego co fotografujesz. To drogie hobby.
Za Canonem już się rozglądałam i jakoś bardziej skłaniem się ku tej marce. I nie obraźcie się chłopcy ale po co się kłócić który lepszy . Tak jak napisałam wcześniej pieniądze nie grają roli ale nie muszę mieć najbardziej wypasionego bo jak ktoś tu mądrze napisał bez umiejętności nawet najlepszym aparatem - za przeproszeniem - gó(..)wno zrobię. I stąd moje pytanie na co musze zwrócić uwagę przy wyborze takiego aparatu by później wykrzesać z niego jak najwięcej a nie jechać jak ktoś tu powiedział na automacie . Jak już wspominałam jestem AMATOREM.
ODPOWIEDZ