Jaki wybrać aparat do 500zł

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: myosotis »

Pytanie jak w temacie. Jaki wybrać aparat w granicach 300-500zł, jakie powinien mieć parametry i z jakiej firmy najlepiej?
Proszę nie pisać, że kupowanie aparatu za 500zł jest bez sensu bo potrzebuje go tylko do amatorskiego fotografowania (wakacje, urodziny itd)
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: wiolka666 »

nikon jest dobry sama miałam taki i słuzył mi az do sprzedazy teraz widziałam że sa promocje na nie:)
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: myosotis »

wiolka666 pisze:nikon jest dobry sama miałam taki i słuzył mi az do sprzedazy teraz widziałam że sa promocje na nie:)
Jaki model dokładnie?
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: grafos »

witam
powiem tak
idziesz do sklepu zamykasz oczy wyciagasz reke do polki na ktorej leza aparaty lapiesz jeden i idziesz do kasy i KUPIONE !!!

aparaty do tej kwoty roznia sie jedynie nazwa nic szczegolnego w nim nie znajdziesz a to czy on ma 3,2Mpix czy 12Mpix to i tak bubel marketingowy
z pewnoscia i tak w wiekszej mierze bedziesz robic zdjecia 10x15 to roznicy nie zauwazysz
a matryca i tak jest tak mala ze nie ma znaczenia ile ma Pikseli

ale tak troszeczke powazniej jednak Canon z malych aparatow bym polecal

pozdrawiam
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: N2N »

warto zwrocic uwage na to jaki dany aparat ma akumulator, nie radze kupowac aparatów na tzw paluszki. Lepiej zeby aparat mial dobry, oryginalny akumulator, ktory mozna ladowac i ktory nie padnie po 20 zdjeciach.
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: grafos »

N2N pisze:warto zwrocic uwage na to jaki dany aparat ma akumulator, nie radze kupowac aparatów na tzw paluszki. Lepiej zeby aparat mial dobry, oryginalny akumulator, ktory mozna ladowac i ktory nie padnie po 20 zdjeciach.
raczej sie z tym nie zgodze !!!

jesli uzywasz akumulatorow lub baterii litowych aparat bedzie pracowa bardzo dobrze - a nawet jak aparat padnie idziesz do kiosku kupujesz baterie i nadal cieszysz sie z robienia zdjec a jak dedykowany akumulator padnie to nic na to nie poradzisz wiec odradzam taki zakup
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: N2N »

grafos pisze:
N2N pisze:warto zwrocic uwage na to jaki dany aparat ma akumulator, nie radze kupowac aparatów na tzw paluszki. Lepiej zeby aparat mial dobry, oryginalny akumulator, ktory mozna ladowac i ktory nie padnie po 20 zdjeciach.
raczej sie z tym nie zgodze !!!

jesli uzywasz akumulatorow lub baterii litowych aparat bedzie pracowa bardzo dobrze - a nawet jak aparat padnie idziesz do kiosku kupujesz baterie i nadal cieszysz sie z robienia zdjec a jak dedykowany akumulator padnie to nic na to nie poradzisz wiec odradzam taki zakup
z tym ze na dedykowanym akumulatorze, zrobisz 300 zdjęć, a na bateriach z kiosku 20-30. I na żadnych akumulatorkach nie zrobisz tyle zdjęć co na oryginalny aku. I w lustrzance i w kompakcie mam oryginalne aku., wystarczy naladowac raz na dluzszy czas i masz spokoj, a nie ladowac fortune na akumulatorki, ktore po kilkunastu ladowaniach nadaja sie do smietnika.
rv.rad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 marca 2008, 08:17
Lokalizacja: Blisko

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: rv.rad »

W małym aparacie zdecydowanie odradzam dedykowane akumulatorki. Miałem Panasonica, który wykonywał średnio około 900 zdjęć na akumulatorkach, w tym około połowy zdjęć z wykorzystaniem lampy błyskowej, a jak brakło to zawsze istnieje możliwość założenie baterii z kiosku. Jest to rozwiązanie awaryjne ale jednak jest
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: jaslanka »

Też uważam, że warto kupić aparat z dedykowanym akumulatorkiem. Jak chcesz możesz dokupić drugi na wszelki wypadek. Baterie ... ja nie polecam /ale to jest moje zdanie/. Zerknij sobie na ceneo. Ja w tym przedziale cenowym pewnie wybrałabym Nikon Coolpix S5100.
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: myosotis »

jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: jaslanka »

Jeśli myślicie o robieniu zdjęć w domu /imprezy rodzinne/ to ja polecam aparat z obiektywem szerokokątnym czyli 28mm. Na wakacyjne zdjęcia też. Można znaleźć z ogniskową 28-140mm. Znalazłam takiego canona godnego uwagi za tą kasę - Canon PowerShot A3300 IS
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: jaslanka »

cienkie - ja bym nie kupiła
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: myosotis »

jaslanka pisze:
cienkie - ja bym nie kupiła

A jakie parametry powinny mieć żeby nie były "cienkie"?
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: wirgin »

Może z innej beczki: skoro aparat ma być amatorski do dokumentacji np. wakacyjnych wypadów to wygodnym rozwiązaniem będzie telefon VIVAZ z aparatem 8,1 mega pikseli. Zdziwisz się ale robi przyzwoite fotki. Łatwo go schować w kieszeń i nie trzeba zabierać zbędnych sprzętów na wyprawę. Dodatkowo masz wifi, Gps i inne bajerki.
ODPOWIEDZ